PDA

Zobacz pełną wersję : gasnie i nie pali



gsmexpress
27-05-09, 21:20
Nigdzie nie znalazlem rozwiazania mojego problemu wiec pisze ten post

opisze sytuacje jaka mi sie zdarzyła

Odpalilem auto jezdzilem caly dzien pod wieczor auto nagle zgaslo.
Nie bylem w stanie go odpalic tak na bezynie jak i na gazie rozrusznik krecil i tylko tyle, po ok 10 minutach auto odpalilo przejechalem z 3 km. i sytuacja sie powturzyla.kiedy zgasł nie nie bylo iskry na swiecach. jakos po jeszcze jednej przerwie dojechalem do domu.

teraz szukam rozwiazania
znalazlem na forum kilka tematow odnosnie przekaznika pompy paliwa

przelutowalem ale dzis sytuacja znowu sie powturzyła.

nie mial ktos z was podobnej sytuacji podejrzewam ze to bedzie cos z aparatem zaplonowym

check mi sie swieci wyswietla bład nr.9 tylko ze ten blad swieci sie od 2 lat.

czy ten czujnik moze byc przyczyna i gdzie szukac rozwiazania??

JeNNy_forever
27-05-09, 23:57
9 - Czujnik identyfikujący 1-szy cylinder

skoro świeci się od 2 lat a problem pojawił się teraz to raczej nie ma z nim nic wspólnego... zresetuj kompa (w skrzynce bezpieczników pod maską wyciągnij na pół minuty bezpiecznik 7.5A), zrób pare km i sprawdz czy Ci komp nie wywalił zaś tego samego błędu. Brak iskry na każdej ze świec to raczej nie wina czujnika położenia 1 cylindra tylko tak jak mówisz coś od aparatu zapłonowego... może moduł, może cewka, skoro nigdzie iskry nie ma to uważam że nie jest to wina ani świec ani przewodów zapłonowych tylko czegoś co jest odpowiedzialne za wszystkie te obwody - kopułkę też bym odrzucił chyba że jest uszkodzona czy coś (brak grafitu na sprężynce). Najlepiej weź cały aparat od kogoś i zamień jak nie będziesz mógł odpalić, potem zmieniaj pojedyncze elementy żeby wyeliminować poszczególne części... albo po prostu kup aparat zapłonowy ~200 PLN za używkę

pozdrawiam

gsmexpress
28-05-09, 19:41
tak mi sie wydaje ze to bedzie albo cewka albo modul

dzis spawdzalem tak jak jest w ksiazce i wychodzi na to ze prad pomiedzy plusem i minusem na cewce napiecie jest 9,67 a powinno byc jak napiecie akumulatora jezeli podlaczam do uzwojenia wturnego cewki zaplonowej a masa jest 12v

na module mierzylem napiecie i pomiedzy dwoma stykami jakie mialem sprawdzic bylo zle napienie teraz niewiem czy to modul czy cewka??

Xray
28-05-09, 19:56
sprawdz rezystancje cewki....jest opisane w "sam naprawiam" albo serwisowce

gsmexpress
28-05-09, 21:23
sparawdzalem pomiedzy stykami a i b jest 0,01 a powinno byc od 0,06

ale renzystencja pomiedzy masa a miejscem gdzie jest taka sprenrzynka tak jak w opisie jest ok wedlug ksiazki

Xray
28-05-09, 23:36
skoro jest poza specyfikacja to ja bym sprobowal wymienic cewke...chyba ze kiepskim miernikiem mierzyles albo na za duzym zakresie i blad pomiaru ma wplyw na ten wynik

gsmexpress
02-06-09, 18:54
wiec dzis auto mi zgaslo po raz kolejny i kupilem i zniemilem cewke zaraz jak zgasl i nie chcial odpalic

i po zmianie auto odpalilo odrazu przejechalem z 1km bylo ok

jeszcze raz odkrecilem i wtedy obrucilem palcem bez kopulki w celu ustawienia śruby do odkrecenia palca

poskrecale odpalilem auto i zostawile na postoju po jakis 5 minutach zgasł (najpierw odrazu opadly obroty a potem zgasl silnik)



czy wedlug was modul odpowiada za temperature cewki?

jeszcze mam pytanie czy moglem uszkodzic cewke obracajac palcem bez kopulki w celu ustawienia sruby do jego odkrecenia??

PeJot
02-06-09, 23:13
Cewka leci już jak zakręcisz ze zdjętym ze świecy przewodem a co dopiero bez kopułki ...

gsmexpress
16-06-09, 15:24
cewka okazala sie dobra pomogla wymiana modulu

Skoti
16-06-09, 16:26
miałem podobny przypadek, każdy mechanik twierdził że cewka a okazał się moduł