PDA

Zobacz pełną wersję : silnik



dees24
27-05-09, 22:10
:cool:witam...mam taki oto problem;p
civic 6gen 1,4...na wolnych obrotach(do okolo 3000 na pierwszym i drugim biegu, na wiekszych troche mniej)honda robi podczas przyspieszania kangurka(silnik nie przerywa pracy, ale jakby dawkował moc) i szarpie a powyzej 3000 pieknie przyspiesza...jaka moze byc tego przyczyna??dodam ze słabo przyspiesza do tej granicy...wiem ze lubi wysokie obroty ale bez przesady;p
pozdrawiam

Terrence
27-05-09, 22:44
Faktem jest, że ten silnik ogólnie słabo jeździ, a zwłaszcza z dołu więc się nie dziw, ale jak do pewnych obrotów odczuwasz szarpanie to coś z elektryką (sprawdź kable WN). Czy szarpie tak sam na zimnym jak na rozgrzanym?

dees24
27-05-09, 23:00
no wydaje mi sie ze na zimnym mniej szarpie a czasem wogóle...mialem to napisac wyzej ale mi z głowy wypadło;p ogólnie silnik mi sie podoba tylko ze szarpanie denerwuje

Terrence
28-05-09, 10:34
Sprawdź te kable (omomierzem, wartość nie powinna być większa niż 25 k Omów) i napisz jak wyszło. Ewentualnie podmień z kimś na chwilę kabelki.

barnie
28-05-09, 14:53
nie zaszkodzi wyczyścić silniczek krokowy

dees24
06-08-09, 14:52
witam:)powrót do tematu...jak wymieniłem świece(wg katalogu NGK, dodam ze zamontoane były inne) to faktycznie szarpanie ustało i wszystko było dobrze, dopóki świece znowu sie niezabrudziły(jakies 1500km) jakimś osadem(szczególnie 2i3).kolega sprawdził iskre i na pierwszej była troche dziwna(uciekała na boki) a na reszcie normalna.Mechanik, przeczyscił krokowy i odrazu wymienił uszczelke pod przepustnica, uszczelnił cały układ i wymieniłem filtr powietrza...lecz nadal lipa.Mam do wymiany katalizator...wiec w czym moze byc problem??dodam ze troche mi olej bierze ale bez tragedii...

marcocivic1
06-08-09, 20:55
Sprawdz i wyczysc kopółke.Wina kata to nie jest brakowałoby mumocy przy wyższych obrotach.Moze zrób samodiagnostykę(to tylko sugestia moze sonda wali i ma złe spalanie)

dees24
06-08-09, 22:09
dzis z kolega sprawdzilismy iskry na swiecach i jak napisalem na pierwszej była zła iskra...wymieniłem tę jedna i jest ok...teraz tylko pytanie czy cos sie dzieje przy pierwszej swiecy(np.kabel czy cos ze swieca szybko sie psuje) czy poprostu swieca była zła:)Czas pokaze;p