PDA

Zobacz pełną wersję : problem z "zapinaniem" vteca civic 4d 1,5l 94r



myqel
26-03-06, 19:22
czesc - civic 4D 94r silnik 1,5 blok D15Z1, glowica D16Z6

Autko chodzi dobrze, nie ma bledow...ale
problem to moje podejzenia o "nie" zalanczanie sie vteca.(wiem ze w SOHC w zasadzie nie czuc "kopa" w fazie vteca)ale zrobilem taki test - na 2 biegu ciagne do odciecia- obroty rosna liniowo nie ma zadnych oznak pracy vteca, nastepnie wypinam wtyczke od czujnika vtec (jedno zylowa) wywala check, silnik zachowuje sie identyczne jak wczesniej czyli liniowe odbroty do odciecia..Wiec gdybym normalnie odlaczyl vteca to po ok 5000obr silnik nie powinien pracowac inaczej?slabiej? - a chodzi tak samo, czyli chyba vtec nie dziala. Robilem probe z zarowka - zapala sie przy ok 4800obr/min, stan oleju w normie,

prosze wiec o pomoc czy tak ma byc, jak sprawdzic dokladnie czy vtec zapina czy nie, co ewentualnie sprawdzic.

tak jak wspomnialem silnik jest po mini me - zostalo wymienione:
-glowica
-komputer
-wiazka elekt. wew. komory silnika
-oba kolektory+sonda

wszystko z D16Z6

stara zostala wiazka idaca przez deske rozdzielcza - czy moze to jest powodem problemu?

z gory dzieki!

havok
26-03-06, 19:54
Jaki komputer, gdzie odcinka, jaki zawór VTEC (z d16 czy z d15), co podaje samodiagnostyka?

myqel
26-03-06, 20:01
hej
komputer jest od D16Z6, odcinka gdzies w okolicy 8000tys, zawor z D16Z6, samodiagnostyka nie wykazuje zadnych bledow(przy normalnym uzytkowaniu) a po odlaczeniu wtyczki jednozylowej wywala oczywisty blad - ze cos z czujnikiem vtec :)

pozdr.

lukasjuve
26-03-06, 20:42
A wyciągnięta dysza olejowa z bloku??

havok
26-03-06, 20:45
Najlepiej, jakby obejrzeć wykresy przejazdów na wpiętej i wypiętej wtyczce (czy się nakładają. Masz możliwość sprawdzenia tego na hamowni lub czymś w tym stylu (np. G-tech Pro)?

LIO
26-03-06, 21:13
A wyciągnięta dysza olejowa z bloku??

właśnie :!:

temat sajmona o swapie glowicy z D15B7 na D16Z6 masz tuż obok i tam jest to pokazane

myqel
26-03-06, 22:37
niestety nie mam mozliwosci skozystania z hamowni :( a co do dyszy olejowej to jestescie pewni ze w D15Z1 jest takowa i zatyka jakis otwor? bo D15Z1 to tez vtec wiec na chlopski rozum juz musialo to chulac wczesniej - ale nie dam sobie reki odciac :)

LIO
27-03-06, 16:16
a co do dyszy olejowej to jestescie pewni ze w D15Z1 jest takowa i zatyka jakis otwor? bo D15Z1 to tez vtec wiec na chlopski rozum juz musialo to chulac wczesniej
w sumie tez racja

myqel
27-03-06, 19:10
moze ktos jeszcze wie co moze byc przyczyna fizycznego nie zapinania sie vteca bo z elektrycznego punktu widzenia jest chyba dobrze popodpinane(nie ma zadnych bledow) moze cos jest zapchane, niedrozne... pomocy no i jak to z tym korkiem jest - jest on w D15Z1 czy go nie ma? pozdr.

redrac
27-03-06, 21:10
moze takie glupie..ale.. masz olej???

emg
27-03-06, 21:53
to odepnij jeszcze wtyczkę czujnika ciśnienia oleju i zobacz co się dziej

myqel
27-03-06, 22:55
- stan oleju w normie
- wtyczke czujnika oleju juz odpinalem - wywala odrazu blad. Wlasnie w ten sposob porownalem czy vtec dziala, obserwujac prace silnika na przyspieszenie oraz na sluch (2 bieg) i nie ma zadnej ronicy czy wtyczka jest wpieta czy wyciagnieta.
pozdr.

rem36
28-03-06, 00:09
Wiec gdybym normalnie odlaczyl vteca to po ok 5000obr silnik nie powinien pracowac inaczej?slabiej

bez vteca silnik chodzi w miare normlanie tylko dojscie do odcinki zajmuje mu dluzej, i moc na samej gorze czuc ze spada, jak masz jakas power rure to wlaczenie vteca slychac. Masz sprawny predkosciomierz? Włacznik vteca ( 2 piny ) jest dobrze podpiety, masa i sygnal ? z bledami na kompie to roznie bywa, zwykle sa odrazu po wypieciu ale kiedys smigalem bez wpietej sondy i po miechu komp sie ogarnal ze jej nei ma , z zaworem vteca bylo podobnie dopiero po kilku dniach sie blad pojawil :/

myqel
28-03-06, 00:41
jadac na 2 biegu obroty mniejwiecej rosna liniowo do odciecia, oczywiscie pedal gazu tez naciskam w miare liniowo i w przedziale obrotow kiedy to ma sie zalaczyc vtec nie ma zadnych oznak ze ow sie zalaczyl - i tak sie tez dzieje jak odepne wtyczke do zaworu vteca (2pin). Wiem ze w tym silniku nie ma takiego kopa jak w DOHC ale cos chyba powinn byc czuc zwlaszcza na 2 biegu jadac samemu. Co do sprawnosci obrotomierza to jest sprawny a przynajmniej nie wykazuje jakichkolwiek oznak szwankowania :). Czy jest dobrze podpieta wtyczka vteca - wydaje mi sie ze tak, tam zabardzo nie da sie zle podpiac bo koncowki pasuja do siebie tylko w jednym przypadku. Musialoby byc pomylone albo w wiazce albo przy zaworze. Mozna to jakos sprawidzic?

pozdr.

rem36
28-03-06, 00:53
Czy jest dobrze podpieta wtyczka vteca - wydaje mi sie ze tak, tam zabardzo nie da sie zle podpiac bo koncowki pasuja do siebie tylko w jednym przypadku.

hehe masz racje nie da sie ;) nie doczytalem i myslalem ze sam podlaczales ;)


oczywiscie pedal gazu tez naciskam w miare liniowo i w przedziale obrotow kiedy to ma sie zalaczyc vtec nie ma zadnych oznak ze ow sie zalaczyl

VTec wlacza sie w zaleznosci od obciazenia silnika w roznych momentach, obciazenie jest mierzone za pomoca MAP sensora, minimalne punkt wlaczenia to 4800 przy pelnym otwarciu przepustnicy, jesli dozujesz pedal gazu to mozesz nie czuc wlaczenia, poniewaz wlaczac sie moze w roznych momentach, lub dozowanie pedalem powoduje ze tego nie czuc. Wcisnij gaz w opor przy 3k i zobacz jak bedzie ciagnal :P

MacK
28-03-06, 09:44
podłącz żarówkę równolegle do wtyczki od zawory VTEC'a i masy i patrz czy zaświeci jak bedziesz fałtekował, to da pewność że sygnał do zaworu dochodzi

myqel
28-03-06, 10:06
MacK nie czytasz dokladnie ;) juz o tym pisalem na samym poczatku ale dzieki - zarowka sie zapala przy ok 4800obr.min :)

pozdr.

MacK
28-03-06, 12:45
Sorki nie zauważyłem :oops:, jest taka uszczelka z filterkiem pomiędzy głowicą a zaworem fałteka, może ona jest przytkana i fałtek nie "wchodzi"?
http://img239.imageshack.us/img239/3685/filterekvtec3zm.jpg

myqel
28-03-06, 13:14
luzik stary :)

tak sa takie siteczka w zaworze i w czujniku, juz to rozbieralem, czyscilem benzyna wiec raczej to nie to, moze kanaliki w bloku silnika sa przytakne. Musze najpierw wykluczyc wszytko inne zanim sciagne glowice a tego chcialbym uniknac.(koszty)

pozdr. dzieki za obrazek :)

MacK
28-03-06, 13:52
w serwis manual jest podany sposób jak sprawdzić czy ciśnienie oleju "spina" krzywki skrajne ze środkową, może spróbuj tego, głowicy nie trzeba do tego ściągać tylko pokrywę zaworów
http://img361.imageshack.us/img361/3736/vtecspr14bg.jpg
http://img91.imageshack.us/img91/6479/vtecspr26id.jpg

elmer
28-03-06, 14:08
Proponuję sprawdzić czas wkręcania się silnika na 3 (jak znajdziesz długą prostą) od 3K do odcięcia. Po prostu stoperem. Raz z włączonym zaworem, raz odłączonym. Oczywiście na tym samym odcinku testowym ;)

myqel
28-03-06, 14:52
- dzieki Mack za schemat przyjze sie temu.
- a odnosnie rozpedziania sie, no w sumie na 3 biegu nie probowalem bo faktycznie potrzeba dluzej prostej i min nat. ruchu :) probowalem natomiast na 2 biegu lecz bez stopera. W kazdym razie "tyłkiem" ani "uchem" nie czuje roznicy choc wiem ze to wzglede metody pomiaru :) - dzieki postaram sie sprawdzic ze stoperem .

pozdr.

elmer
28-03-06, 15:03
Na trójce dłużej trwa rozpędzanie i różnica musi być zauważalna.

myqel
29-03-06, 15:00
hej

probowalem z 3 biegiem. niestety nie czuje roznicy ani w przyroscie obrotow ani w dźwieku pracy silnika. poprostu obroty rosna jednakowo do odciecia zarowno na podpietej jak i na odpietej wtyczce czujnika vteca. :(

pytam w miare mozliwosci mechanikow z okolicy i nikt jednoznacznie nie jest w stanie odpowiedziec czy w bloku D15Z1 jest ten korek(kryza).

pozdr.

LIO
29-03-06, 18:12
smignij na hamownie i sie dowiedz jaka jest moc i jak wyglada przebieg tego wykresu.

tomekk
29-03-06, 18:31
W przyszłym tygodniu będę w Polsce (w Krakowie) i moi magicy będą dłubać coś przy moim aucie. Zapytam ich o tą sprawę - jest szansa, że pomogą rozwiązać Twój problem. Więc jak coś to odezwę się na PW.

myqel
29-03-06, 19:13
super Tomku, bede bardzo wdzieczny za jakakolwiek pomoc, wiec czekam z niecierpiwoscia na Twoj kontakt . moj tel 605144855

a co do hamowania to tez o tym myslalem ale to tylko da mi info czy vtec dziala czy nie a ja juz raczej jestem przekonany ze nie dziala wiec nie wiem czy jest sens dodatkowo tracic kase, wole ja odlozyc na ewentualne sciagniecie glowicy - ale dzieki.

MacK
29-03-06, 22:57
myqel nie zdejmuj głowicy, w D15Z1 nie ma kryzy w tym kanale olejowym, tak pokazuje EPC

myqel
30-03-06, 00:30
ok dzienx Mack!


edit:
8-9 kwietnia szykuje sie tansze grupowe hamowanie w mojej okolicy wiec dolacze sie do kolegow i zobaczymy co wykres pokaze. Dam znac jakie rezultaty.

pozdr.