PDA

Zobacz pe³n± wersjê : USZCZELKA tylko jaka ???



Dominik_bb
16-01-05, 22:15
Witam mam w planach przeróbke silnika D15B8 8v na 16v z wykorzystaniem g³owicy z D15B7 i mam pytanie jaka uszczelke pod g³owice zastosowac z D15B8 czy koniecznie z B7 oraz czy aparat zap³onowy tez musze zmienic czy moze zostac ten od D15B8 ? :?

LIO
16-01-05, 22:27
aparat zaplonowy musisz zmienic i uszczelka od D15B7

Dominik_bb
16-01-05, 22:33
Stary Wielkie dzieki czyli juz teraz wiem wszystko(hyba) to nic zabieram sie do roboty Pozdrawiam

elmer
16-01-05, 22:42
Nie trzeba zmieniac aparatu zaplonowego, ale uszczelke chyba tak.

Dominik_bb
16-01-05, 22:45
teraz to mnie zaskoczyliscie poczekam jeszcze na jakies opinie

rem36
16-01-05, 22:51
nNo uszczelke zmieniaj napewno na b7, a co do aparatu to wydaje mi sie ze nie jest potrzebny inny ale to tylko mi sie wydaje... w kazdym razie mozesz sprobowac ze starym aparatem, jesli cos bedzie nie tak to wtedy zmienisz, szkoda kasy zeby na zapas kupowaæ

LIO
17-01-05, 15:44
Nie trzeba zmieniac aparatu zaplonowego
jesli nie trzeba zmieniac, to w takim razie przerabiac.

a swoja droga, to czemu nie trzeba ??? Skoro wszystkie silniki sa 4 cylindrowe, a jednak aparatami sie róznia...

elmer
17-01-05, 16:28
No tak, ale niektore sa zasilane gaznikiem, inne DPFI, inne MPFI, jedne sa SOHC, drugie DOHC, wreszcie rozne moga byc wiazki w danych autach.

B7 i B8 sa obydwa OBD SOHC 1.5 na multiwtrysku, wiec wydaje mi sie, ze nie trzeba zmieniac aparatu. Glowy jednak nie dam sobie uciac :P

LIO
17-01-05, 16:43
moze i tak, a glowy tez uciac nie dam :-) Wiem tylko ze jak szukalem do siebie aparatu, myslalem o D15B7 niby wszystko maja to samo z wygladu, a ponoc inne. Vti tez nic z tego, ale to moze specyfika D16Z6 ze nie ma do czego przyrównac. Ignac tez zmienial u siebie i tylko preferowany do tego silnika musialbyc.
I tylko na podstawie tego sie sugerowalem. Przypadkowo spotkanego elektryka samochodowego spytalem, trzymajac w reku inny civikowy aparat, powiedzial, ze jesli kostka rózni sie jakims kablem (wiecej, lub mniej) to juz napewno rózni sie czyms w srodku i wtedy albo rzezba, albo wogóle nie pasuje.
Ale ktos chyba robil taka zamiane juz, (nie pamietam kto, ale chyba z Trójmiasta) to powiniemn wiedziec jak to jest.