PDA

Zobacz pełną wersję : Mam Honde Accord 1993 , wstawilem 15" alu jakie dac opo



DuDeK
26-03-06, 13:07
Witam wszystkich, posiadam honde Accord 1993 roku , kupilem 2 dni temu alu 15" wraz z oponami 190/50/15 , po zalozeniu jest duza luka miedzy nadkolem a oponą ? Jak uwazacie czy jak wstawie opony 185/65/15 bedzie to dobrze wygladalo , prosze o rade ! ( moge wyslac zdjecie jak to wyglada w tej chwli , na e-maila )
Pozdrawiam serdecznie :)

tomekk
26-03-06, 13:15
Jeśli chcesz zniwelować lukę między oponą a nadkolem, to obniż zawieszenie. Najprostszy sposób to założenie krótszych sprężyn, a najlepszy to krótszych sprężyn z krótszymi amortyzatorami. Poczytaj na forum, jako że było o tym już wielokrotnie.
Zakładanie większego balona to mi się jakoś zupełnie nie podoba :?
Pozdrawiam i życzę sukcesów związanych z użytkowaniem.

DuDeK
26-03-06, 13:17
tomekk, Dzieki za doradzenie ale dosyc kosztowne bedzie obnizenie calego autka , kupilem ja 3 dni temu i narazie pieniedzy nie mam za duzo , ale moze orientujesz sie ile kosztuje komplet sprezyn ?

prz3mo
26-03-06, 13:36
Tutaj masz np. EIBACHA
http://sklep.tuning.pl/dzial.php?d_id=90239

Ale maja dosc drogo, mozna znalezc taniej. Musialbys poszukac innych ofert

DuDeK
26-03-06, 13:38
Ok dzieki za pomoc , wlasnie wszedlem na ta strone ktora mi podales :)
Pozdrawiam serdecznie

tomekk
26-03-06, 14:29
ale dosyc kosztowne bedzie obnizenie calego autka

Wiesz, to akurat dość względna sprawa. Zakup samych sprężyn nie jest jeszcze bardzo drogi i myślę, że na początek spokojnie wystarczy. Ja tak jeżdżę póki co i nie narzekam. Prawdę mówiąc nie bardzo orientuję się, jak wygląda sprawa dostępności i cen sprężyn do Twojego modelu, ale podejrzewam, że tak za 400PLN to już jakieś springsy kupisz (a może i nawet taniej). Najlepiej sprawdzaj dział Giełda, bo tam często pojawiają się okazyjne ofery, albo nawet popytaj chłopaków handlujących takim asortymentem.

DuDeK
26-03-06, 14:31
Ok.. wlasnie sobie szukam.. I na allegro i w dziale giełda :).

Wombat
26-03-06, 16:46
Wiesz, to akurat dość względna sprawa. Zakup samych sprężyn nie jest jeszcze bardzo drogi i myślę, że na początek spokojnie wystarczy

Starczy to jest uwiąd.
Nie pisz takich głupot. Prowadziłes kiedys accorda który jest obniżaony i ma nieskuteczne amorki? Bo ja prowadziłem. Springi za 400zł.. do tego długiego samochodu z przodem ciezkim jak skur...w.. (850KG). Chyba nie powiniennes udzielac rad w temacie zawieszenia.
I co z tego że koła nie odpadają. Jest to do dupy i tyle.

Jak sie obniża to sie wymienia tez amorki. Cudów nie ma. Inaczej jest to agrotuning i druciarnia. Zawiecha dobija, trzesie ale wcale sie dobrze nie prowadzi. Zwłaszcza w accordzie który jest dosc długi i ma cięzki przód.

Jak ci tak obnizony samochód (-30mm)

http://www.altech.com.pl/wbt/_nh/_mojaccord/acclato7.jpg
http://www.altech.com.pl/wbt/_nh/_mojaccord/lato_brudna.jpg
http://www.altech.com.pl/wbt/_nh/_mojaccord/lodoofka/tory2.jpg

zacznie sie bujac na samych spęrzynach i gównianych amorkach co tego nie stłumią to po pierwsze zjechanie z kraweznika wyższego jak 4cm spowoduje uderzenie zderzakiem o chodnik po drigie bedzie dobijało na byle hopie.

Co do opon na felgi 15. Accord ma duże nadkola i wchodzą nawe 18" spokojnie.
Obniżona 30mm 5 generacja z 17nastkami z gumami 225x45 (powinny byc 215x45 lub 40) jako tako daje rade wypełnic nadkola przy obniżeniu
http://www.altech.com.pl/wbt/files/Fele/honda1.jpg

tak wogóle "certyfikowane" wymiary opon to:

dla 17" dedykowana jest
215/45 (625.3mm)

dla 15" sa:
185/65 (596.1mm)
195/60 (615mm)
205/55 (606.5mm)
205/60 (627mm)


dla 16" powinno podejśc
215/45 (599.9mm)
205/50 (611.4mm)
205/55 (631.9mm)
215/50 (621.4mm)

tomekk
26-03-06, 20:02
Jak sie obniża to sie wymienia tez amorki. Cudów nie ma. Inaczej jest to agrotuning i druciarnia.

Jak byś popatrzył wyżej, to byś widział, że napisałem, iż najlepsza opcja to wymiana sprężyn wraz z amortyzatorami. Jako że kolega napisał, iż póki co krucho u niego z kasą, zasugerowałem NA POCZĄTEK wymianę samych sprężyn. Przy niewielkim obniżeniu i sprawnych amortyzatorach tragedii być nie powinno. Mam znajomego, który tak właśnie jeździ i nie narzeka. Co do ceny natomiast to rzuciłem ot tak, zaznaczając, iż nie orientuję się dokładnie w przypadku Accorda.

LIO
26-03-06, 20:19
Mam znajomego, który tak właśnie jeździ i nie narzeka
a ja mam znajomego co uciął brzeszczotem sprężyny i wsadził gumy między zwoje, do tego ponawiercał sobie tarcze i odchudzil kolo zamachowe na szlifierce :D

nie oznacza to jednak ze jest to dobre i auto dobrze sie zachowuje. Moze lepiej sie wstrzymac i uzbierac kase i zrobic to wlasciwie ?

tomekk
26-03-06, 20:45
a ja mam znajomego co uciął brzeszczotem sprężyny i wsadził gumy między zwoje, do tego ponawiercał sobie tarcze i odchudzil kolo zamachowe na szlifierce

Mimo wszystko porównanie chyba zbyt brutalne :)



Moze lepiej sie wstrzymac i uzbierac kase i zrobic to wlasciwie ?

No na pewno nie jest to złe rozwiązanie. Tak się nawet spodziewałem, że dostanie mi się za to, co napisałem :D . Po prostu rozumiem kolegę, który pisze, że fundusze ma narazie ograniczone i uznałem, że czasowo takie rozwiązanie mogłoby być dla niego zadowalające. Rzeczywiście nie miałem osobiście nigdy Accorda, więc z własnego doświadczenia wypowiedzieć się nie mogę. Jeśli aż tak źle to wychodzi w jego przypdku, to rzecz jasna lepiej się wstrzymać.
Nie chcę być źle zrozumianym - nie lubię robienia czegoś wybitnie nieprofesjonalnego (tak jak znajomy LIO :wink: ), ale można starać się czasami szukać rozwiązań pośrednich (czyt. bardziej przystępnych). Jasne, że nie zawsze takowe są, ale nie oznacza to też, że wszystko musi być robione jak na zawody. I abstrahując od omawianego przypadku, nie sztuka załóżmy polecić komuś kit Koni jako sposób na obniżenie auta, podczas gdy można to zrobić ciut taniej, nie tracąc przy tym na bezpieczeństwie czy komforcie.
Mam nadzieję, że rozumiecie, o co tak naprawdę mi chodzi i nie będziemy się w tej kwestii spierać.
Złych intencji nie miałem, choć w tym przypadku pewnie rzeczywiście lepiej posłuchać tych, którzy mieli okazję przekonać się na własnej skórze....
peace

LIO
26-03-06, 20:49
wiesz, ja tez popelnilem ten blad w zyciu, ze zalozylem obnizajace sprezyny do zwyklych amorków. Wyglada fajnie, ale nie jezdzi sie wcale fajnie. Sto razy lepiej na serii, a dla porównania pojezdzilem na naprawde dobrym zawieszeniu sportowym i teraz wiem juz czego potrzeba w aucie :-)

DuDeK
26-03-06, 21:06
Nie wiedzialem ze rozpeta sie tu taka wojna ! Spokojnie.. wstrzymam sie az bede mial wieksza ilosc pieniedzy i wtedy zaczne powaznie myslec na obnizeniem autka :).. Dzieki za wszystkie rady.Pozdro..

prz3mo
26-03-06, 21:11
Nie wiedzialem ze rozpeta sie tu taka wojna !

Ciesz sie, bo przy okazji dowiedziales sie co i jak :D

DuDeK
26-03-06, 21:13
Ja sie bardzo ciesze.. Dzisiaj sie przylaczylem do Klubu Honda i wynosze z tego same kozysci !! Ale przed obnizeniem autka jeszcze popytam co i jak...

[ Dodano: Nie 26 Mar, 2006 ]
Poniewaz jestescie juz dluzej w klubie moze mi ktos powiedziec jak dodawac fotki ?

tomekk
26-03-06, 21:41
Poniewaz jestescie juz dluzej w klubie moze mi ktos powiedziec jak dodawac fotki ?

Np. tu: http://imageshack.us/ -> ładujesz na tej stronie i podajesz odpowiedniego linka


Nie wiedzialem ze rozpeta sie tu taka wojna !
Żadna wojna - to tylko dyskusja... :)

Wombat
26-03-06, 22:28
Jak byś popatrzył wyżej, to byś widział, że napisałem, iż najlepsza opcja to wymiana sprężyn wraz z amortyzatorami.

Popatrzyłem od razu. I na tym powiniennes skończyc rady. Wtedy było by super.

Jako że kolega napisał, iż póki co krucho u niego z kasą, zasugerowałem NA POCZĄTEK wymianę samych sprężyn

A co to jest POCZATEK? 1 minuta? 6 minut? 1000km, 10 000km? Jak kolega ma krucho z kasą to sie za to nie bierze - proste. Nie ma "NA POCZATEK". Poczatek jest taki że samochód od razu trafia na droge i ma byc sprawny - ma skrecać i hamowac a nie napier..ać o wszystko podłogą i wypadac z zakrętów na tarkach.
Zapomiałes tez powiedziec koledze że jak obnizy accorda nawet o 30mm stosując nawet najbardziej syper profi sprezyny i nabjbardziej superprofi amorki to NIE USTAWI POPRAWNIE KĄTA POCHYLENIA KOŁA na geometrii bez wymiany wahaczy na takie z korekcją. >> kolejne 300-400zł do wydania.


Przy niewielkim obniżeniu i sprawnych amortyzatorach tragedii być nie powinno
Zgadujesz? Wiesz? Czy poprostu optymistycznie tak zakładasz?


Mam znajomego, który tak właśnie jeździ i nie narzeka
Mam ze 200 znajomych co tak jeżdżą i sa święcie przekonani ze supersprawne sportowe zawieszenie. O niczym to nie świadczy. Tu dział zasada: Gówno jest dobre - przeciez 5.000.000 much nie może sie mylić.
Otóż może.
Ale każdy z tej 200 który w końcu kiedyś zmienił amorki na odpowiednie gwałtownie zmienia front. daje to do myślenia.


Po prostu rozumiem kolegę, który pisze, że fundusze ma narazie ograniczone i uznałem, że czasowo takie rozwiązanie mogłoby być dla niego zadowalające

bardzo słabe podejście wg mnie. Jak ma ograniczone fundusze to niech albo doskłada albo niech sie na razie wexmie za cos tańszego. Zawieszenie to jeden z droższych modów.

jakby tak zrobił jak mu doradziłeś - nie tylko w accordzie - to oprócz tego że by sie do bani jeździło( dobicia, brak przyczepności) to jeszcze znacznie szybciej od tych szalejących kół wyrabiały by sie współpracujace z kołami elemnety zawieszenia i układu kierowniczego, luzowały sie elementy wewnatrz.. itd. Ale poniewaz nie dzieje sie to gwałtwonie to sie tego nie zauważa i o tym nie mysli.

DuDeK
27-03-06, 18:57
Mam kolejne pytanko jaki najlepiej zalac olej do accorda 1993 rok , silnik oczywiscie 2.0 przebieg ok. 200 tyś ? ( syntety , półsyntetyk , mineralny ) ?? Pozdrawiam

LIO
27-03-06, 19:38
najlepiej taki na jakim jeździl ze wskazaniem na półsyntetyk

DuDeK
27-03-06, 21:07
Najgorsze jest w tym wszystkim to ze nie wiem na jakim jezdzil poniewaz auto z Niemiec sprowadzilem.Pozdrawiam

[ Dodano: Czw 30 Mar, 2006 ]
Siemka , znowu prosze was o pomoc , jakie polecacie swiece do accorda 1993 2.0 ?.. Ktore sa lepsze 1 elektrodowe czy 4 ? Moze firma BERU lub NGK ?? Prosze o szybka odpowiedz.
pozdrawiam

Dzida
30-03-06, 20:12
Zwykłe 1 elektrodowe NGK... ;)

Wombat
31-03-06, 03:12
NGK takie jak zaleca producent albo Nippon Denso (ND)
300 elektrod nic tu nie zmienia.

DuDeK
02-04-06, 18:54
Pomocy !!! Dzisiaj wyjechałem Honda z garazu przejechalem jakies 10 m i zgasilem silnik by umyc autko.. Po jakies 5 minutach chcialem ja przestawic aby juz ja umyc !! i nagle auto nie chce odpalic !! :( Wykreciłem swiece i sprawdzilem nie ma iskry !! Gdzie szukac przyczyny ?? Bo nie mam zielonego pojecia od czego zaczac !! Prosze o szybka odpowiedz.
Pozdrawiam

Wombat
03-04-06, 17:21
immobilizer, moduł zapłonowy, cewka - 2 ostatnie to aparat zapłonowy