PDA

Zobacz pełną wersję : Klopoty z d13b2.PROSZE O POMOC!!!



kynek7777
26-03-06, 07:42
Mam Civica93 z silnikiem D13B2 i ogromny klopot z silnikiem rozgrzany traci moc zaczyna strzelać (jak zaplon) wymienilem uszczelke pod glowica, pasek rozrzadu, ustawilem zawory i rozrzad (dla pewnosci),swiece tez byly niedawno zmieniane. Jednak to nie ustaje próby regulacji zaplonu daja marne skutki. Dlatego zwracam się z prośbą o radę bo niewiem juz gdzie szukac przyczyn na serwis poprostu mnie nie stać a okoliczne warsztaty są do bani wymienią pół auta a nic to nieda. Pomużcie!!!
Mój nr na gg:9936682[/b]

Rikoo
26-03-06, 08:49
jak sadzisz to dobry dzial :?: bo ja sadze ze nie
przenosze i ostrzezenie czytaj gdzie piszesz temat

rAku*
26-03-06, 14:44
Moze jest jakis problem z gaznikiem? idz do jakiegso gaznikowca na czyszczenie/regulacje lub moze po czesci zapchany wydech/katalizator ktory nie daje pelnego przelotu.
Sprawdz te dwie mozliwosci ale zacznij od wydechu i powiedz jak jest.

pozdro.

Muldex
26-03-06, 20:01
No miałem niedawno to samo i na razie się uspokoiło po wyczyszczeniu kopułki aparatu zapłonowego poprostu miałem spieki na stykach poczyściłem i jest ok. Przeczyść to, poźniej sprawdz czy dalej ci go zalewa - odkręć świece.
Jak co to pozniej sprawdz czujniki szczególnie ten od ssania pozniej bedziemy dalej kombinować.

kynek7777
16-04-06, 12:58
Witam!Dzięki za rady rzeczywiście problem tkił w aparacie zaplonowym. Kopułka i palec były w stanie agonalnym, zmieniłem aparat bo wyrwałem po okazyjnej cenie i chodzi prawie normalnie, prawie bo jeszcze muszę rozrząd przestawic o jeden ząbek wtedy mam nadzieje wszystko wróci do normy. Z gaźnikiem dawno chciałem jechać na czyszczenie ale w okolicy karzdy mechanik boi się jak ognia japończyka a na serwis mnie chyba nie stać słyszałem, że opolscy serwisanci to naciągacze, koledze w akordzie chcieli wymienić uszczelke pod głowicą a poszła pompa wodna chcieli za to tylko :D 1500pln. Może zna ktoś w okolicach opola osobe kompetętną i świadczącą niedrogie usługi tego typu???Jeszcze raz dzięki za zainteresowanie moim postem. :516:

[ Dodano: Sob 22 Kwi, 2006 ]
Siemka!Wkońcu jazda to przyjemność a nie obowiązek, przestawienie rozrządu odniosło skutek, odkąd go mam tak nie szedł jak teraz. Narka.