PDA

Zobacz pełn± wersję : brzeczace cos pod silnikiem :)



hubiii
28-07-04, 21:12
hi
jak jezdze slysze blache od czegos jak mi drzy ... wq mnie to bardzo bo przy zmianie biegow rzezi ... ( no i przy odpowiednich obrotach ) da sie cos z tym zrobic ? koles mowi ze to jakas oslona od tlumika .. moje pytanie mozna to zdemontowac ? mieliscie cos podobnego ?
sory za lamerskie pytanie ale dopiero sie wkrecam ..
moj cif co rusz mi jakies niespodzianki szykuje .. dzis np jadac do roboty zgasl sobie ... :( dziwne ze kontrolki sie nie zapalily jak silnik zgasl .. przekrecilem kluczyk i pojechal hmm ( ujechalem jakies 300 m od od od odmu )
mam zamiar pojechac do aso w mirkowie kolo wrocka zeby komp podpieli .. nie wiecie moze ( pytanie do wroclawiakow) gdze dobre i tanie serwisy hondzi ?? bo na nasypowej za podlaczenie krzykneli 70 .. zeta a jeszcze jak vtec to juz 90 popierd ich .. aso 60 ;)

badyl
28-07-04, 22:46
Siema,mi też brzeczy,i to chyba jest blacha od osłony katalizatora,jesili go jeszcze masz.A co do kompa to koło mnie za podpiecie krzycza 100 zeta.dziwna sprawa z tym zgasnieciem silnika ze kontrolki sie nie zapaliły.Jak zdiagnozujesz to napisz .Siema. :twisted:

sc0rpion
29-07-04, 07:14
tez stawiam na oslone katalizatora
a po co chcesz podpinac kompa?
sam sobie zrob samodiagnostyke
a we wrocku to jezdze do Honda Carpa na legnickiej

boomer
29-07-04, 11:20
Na 100% oslony bo tez to mialem :) na szczescie juz nie mam, tyle ze nowy wydech urywa glowe... :)
Samodiagnostyke mozna zrobic samemu opisy sa napewno na f.t.pl - stare forum Civic klubu, bez sensu zeby za to placic.

LIO
29-07-04, 17:38
Ja bym lepiej dokręcił osłone katalizatora, niż j± zdejmował, chyba że z całym katem. Katalizator bardzo się rozgrzewa, a przy opcji bez osłony jak zaparkujesz na suchej trawie to może być mały pożar i bum :wink:

Amadeus
29-07-04, 19:39
Kurde tez to mam cos mnie brzeczy , jak dam mu na postoju w pedał i odpuszcze to taki dziwny rezonas idzie cos pod silnikiem i to na bank jest pewnie oslona kata , z checia bym go zdjal a potem na nowo przykrecil ale boje sie ze jak zdejme to juz nie zaloze bo srubki przyrdzewiale , a kazdy wie co sie stanie jak srubka peknie na mocowaniu oslony heh :lol: .Trzeba bedzie cos wymyslec albon nowa oslonke kupic .

badyl
29-07-04, 23:22
Przyjezdzajcie do mnie to bedziemy naprawiac. :roll:

hubiii
29-07-04, 23:48
spox ...
widze ze nie tylko ja mam te gooopie brzecznie :P

opis samodiagnostyki znalazlem jak znajde chwile zrobie mu test :))

jak sie pozbede oslony kata to nie bedzie on nagrzewal podlogi ?
i tak jest cieplo od rurki :(

badyl
29-07-04, 23:53
Przeczytaj to co napisał LIO wyzej,ma rację. :wink: Lepiej jej nie sciagac.nic to nie da.

Żuchol
30-07-04, 02:20
U mnie brzeczala tak dziwnie oslona kata i prawie identycznie oslona tlumika srodkowego ( nie ta skrecana tylko taka zespolona z rura by Asmet )
Ale jesli blizej silnika to przebadaj kata
Ja malo muslac wycialem dlawika :-)

Amadeus
30-07-04, 12:42
Sorry napisalem ze mi dzwoni oslona o kata ale ja kata nie mam chodzilo mi o oslone od kolektora hehe pokrecilo mi sie fakt faktem nadal dzwoni i chyba to jest ta oslona :lol:

mahos
03-08-04, 21:59
1)Carpa na Legnickiej-jak Sc0rpion napisal
2)Mirkow-tez sa dobrzy
3)serwis Hondy na Karkonoskiej
4)AutoMax na Dlugosza-boczna Kromera
Pozdrawiam!

hubiii
04-08-04, 18:23
tnx mahos :)

SAJENS
05-08-04, 00:20
Ja polecam kolesi na dlugosza sa konkretni i znaja sie na robocie mozna sie z nimi dogadac i takie tam :)
Jak tylko cos mam to jade do nich i nigdy nie ma problemu.
A z ta oslona to faktycznie albo sa trzy do wyboru od kolektora, od kata i od srodkowego tlumika. Ja sotatnio wyciagnolem caly tlumik wraz z katalizatorem bo dziurke trzeba bylo zalatac :) hihi nie smiac sie :) (przyjdzie czas na nowy wydech) i przygladalem sie tym blaszka tylko ze u mnie to sa zgrzane i nie maszns zeby odpadly, a z tym wyciaganiem ich calkiem to nie polecam bo tak jak kolega pisze puzniej moze byc przykra niespodzianka. Jak jest to znaczy ze konstrktorzy przewidzieli conieco i byc powinno.
A ja tak spytam jeszcze moze nie powinienem w tym temacie no ale nie bede zaczynal nowego watka bo to blachostka.
Czy ktos robil moze aluminiowe oslony na podwozie.
Wiesie ladnie poprycinane plyty aluminiowe w niebezbiecznych miejscach np pod bakiem, bo tak kiedy wyciagalem tlumik to przygladalem sie podwoziu i nie raz jest przyrysowany i to o milimetry od baku np.
Co o tym myslicie ?

Pozdrowienia SAJENS

Pati
05-08-04, 14:16
aluminiowa plyta sie pognie jak kartka papieru. plyty sie robi z kevlaru albo z dur-aluminium. starczy 6-8mm

SAJENS
05-08-04, 17:10
Ok dzieki za odpowiedz.

Pozdro SAJENS

hubiii
05-08-04, 23:44
tylko takie plyty kosztuja troche siana :)

w sumie ryflowana alu spokojnie by wystarczyla .. w agromie na wyscigowej jest hurtownia alu i mozna tam arkusz spokojne kupic :) ( 1x1,2 M jakos taka wielkosc ma :)

kewlar nie wiem ile kosztuje :( pewnie troche $ )

Pati
06-08-04, 12:37
ryflowane alu tez sie pognie jak papier. no chyba ze dasz go 20mm... arkusz 8mm pogniesz pod nog±, a to ma nie chronic miski przed wiatrem i komarami, ale caly bajer polega na tym by mialo to ksztalt łódki i w razie spotkania jakiegos kamienia zachowalo sztywnosc, zeby auto sie przeslizgnelo nad przeszkoda. duraluminium jest tak samo lekkie jak zwykle aluminium, ale ma znacznie wieksza sprezystosc i sztywnosc, a ksztalt oslony nie ustalasz rekoma, tylko solidn± pras±.

SAJENS
06-08-04, 14:18
Panowie dzisiaj wiechalem sobie jeszcze raz na podjazd zeby przyjzec sie od spodu jak to wyglada i jak to by bylo z zamocowaniem takiej plyty.
Bylem dzisiaj na robotniczej tam tez jest hurtownia materialow aluminowych od profili po blache.
Koles dal mi takie aluminium gladke i lekkie ale bylo bardzo wytrzymale pokazywal mi mlotkiem ze nic sie nie dzieje i pilnikiem jechal po powieznchni i tez nie bylo uszkodzen powiedzial ze to jakis specjalny stop ktory uzywa sie na plaszczyzny narazone na udezenia i obtarcia. (pomyslalem jak znalazl do mnie).
Teraz najlepsze jak psytalem ile to kosztuje to mi sie nogi ugiely
arkusz 1,2 * 2 m grubosci 8 mm netto okolo 1400 zł :)
Maja jeszcze jakies inne mieszanki mam przyejchac w poniedzialem i da mi informacje co by wytrzymalo i co by mozna bylo zastosowac.

Jak tylko dostane info to dam odpowiedz.

SAJENS

Pati
09-08-04, 07:45
zapytaj o 6mm i zdejmij wymiary. arkusz 1.2mx1m spoko styknie. cena bedzie jakies 500 netto.do tego dolicz ciecie i masz. a jak sie udasz do kogos kto przygotowywuje fury do sportu, machnie Ci takie cos z montazem za jakies 800.

Gul
09-08-04, 10:09
a orginalna hondowska plyta pod silnik wyglada tak:
http://gulminator.w.interia.pl/DSC00002.JPG
http://gulminator.w.interia.pl/DSC00003.JPG
ma jakies 8-10mm grubosci i mimo wysokiego seryjnego zawieszenia w shuttlu dostała kilka razy..
http://gulminator.w.interia.pl/DSC00004.JPG
jest to jakis stop alu, ale na tyle mocny, ze jak próbowalem ja cit podgiac skaczac po niej, to szmata nawet nie drgnęła..

LIO
09-08-04, 11:10
no i tym sposobem, możesz odkupić blache od Gula, za jakie¶ 300pln :D

Gul
09-08-04, 11:49
a kto poweidzial że chce j± sprzedać?!? to byl post czysto informacyjny.

Tomo
09-08-04, 11:57
nie sprzedaz za 300pln? :shock:

przemir
09-08-04, 12:38
ty no Gul sprzedaj mu badz kumpel

Gul
09-08-04, 12:43
nie.. nie sprzedam ani za czysta ani za pińcet ani dlatego że kumpel.. a taki jestem wredny heteryk :P

hubiii
09-08-04, 20:47
to wez jakis rysunek zrob z wymiarami :) dorobimy sobie :)

SAJENS
09-08-04, 21:32
Wlasnie Gul wejsc techniczny rysunek z wymiarami zrob jak mozesz bedzie super i wszyscy takie beda mieli :)

Pozdro SAJENS

Gul
10-08-04, 10:58
hmm.. najpierw sprawdze czy to wogóle pasuje do civica, czy tylko do Shuttla..