PDA

Zobacz pełną wersję : zawór PCV??



Rzepa99
26-05-09, 11:30
witam,
mam problem ze swoja hanka D13B2, nie wiem jak to możliwe ale chyba zgubiłem wąż ktory jest podłączony do zaworu PCV na kolektorze ssącym, narazie go zatkałem całkiem (wąż a na koniec sruba)
na zdjętym silnik chodził bardzo nierówno i potrafił czasami zgasnąc, a jak go zatkałem to sie znacznie poprawiło
nie wiem tez czy ten zawór ma wciagac powietrze czy wydmuchiwac u mnie wciąga

ma ktos z tym jakies doswiadczenia??
albo wie ktos jaka role ma spełniac ten wąż na zaworku (jakiegos rodzaju odma, tworzy podcisnienie na cos??)

jogal
26-05-09, 11:37
PCV wyciąga spaliny/opary ze skrzyni korbowej silnika (z silnika poprostu), a podciśnienie w kolektorze kieruje je do komory spalania. Jest to poprostu układ przewietrzania silnika, odmą dostaje się powietrze do silnika, PCV wyciąga opary z silnika, a potem zostają spalone i wydalone na zewnątrz :).

Rzepa99
26-05-09, 11:41
PCV wyciąga spaliny/opary ze skrzyni korbowej silnika (z silnika poprostu), a podciśnienie w kolektorze kieruje je do komory spalania. Jest to poprostu układ przewietrzania silnika, odmą dostaje się powietrze do silnika, PCV wyciąga opary z silnika, a potem zostają spalone i wydalone na zewnątrz :).

czyli jednym słowem lepiej szukać jakiegos węża i założyc go tak jak należy, moze sie cos stac jak bede jezdzil z nim tak jak mam teraz (zatkany)

jogal
26-05-09, 11:51
Podłącz to tak jak ma być, a jak masz problem z wolnymi obrotami i takim pyrkaniem z wydechu to przeczyść i przedmuchaj dobrze silniczek krokowy...

awigdackp
28-05-09, 13:58
Odświeże temat, gdzie znajde zawór PCV jeśli taki mam w silniku D14A4?

Rzepa99
08-06-09, 14:13
dobra poradziłem sobie z wężem , ale mam kolejny problem gdy autko rozgrzeje sie do swojej roboczej temperatury to dostaje strasznego muła, od dłuższego czasu moja V-MAX to 130km/h na 4biegu a potem to już męczarnie, miał ktoś podobnie?? podejrzewam ze moze juz czas na kable przyszedł ale wole najpierw zapytac.
moze tłumik ale to raczej by od poczatku nie ciągnął a nie dopiero po nagrzaniu

jogal
09-06-09, 01:00
dobra poradziłem sobie z wężem , ale mam kolejny problem gdy autko rozgrzeje sie do swojej roboczej temperatury to dostaje strasznego muła, od dłuższego czasu moja V-MAX to 130km/h na 4biegu a potem to już męczarnie, miał ktoś podobnie?? podejrzewam ze moze juz czas na kable przyszedł ale wole najpierw zapytac.
moze tłumik ale to raczej by od poczatku nie ciągnął a nie dopiero po nagrzaniu
rozrząd,zawory,zapłon i błędy na kompie. Sprawdź sobie te rzeczy. Jeśłi ustawiłeś za małe luzy zaworowe to po nagrzaniu może być muł, bo kompresja ucieka przez niedomknięte zawory...

Rzepa99
26-06-09, 10:19
rozrząd,zawory,zapłon i błędy na kompie. Sprawdź sobie te rzeczy. Jeśłi ustawiłeś za małe luzy zaworowe to po nagrzaniu może być muł, bo kompresja ucieka przez niedomknięte zawory...

dobra odświerzam temat:
zmieniłem kable zapłonowe, wczoraj robiłem zawory, ssące były za ciasno ustawione, błędów nie ma żadnych, a dalej niestety muł
jak sprawdzic czy rozrząd jest dobrze założony??

kupiłem też gaźnik z kolektorem i może jutro jeżeli aura pozwoli zabiore sie za podmianke, w związku z tym mam pytanko czy jakbym chciał przełożyć sam gaźnik to konieczna jest wymiana uszczelki pod nim??

yautja
26-06-09, 10:53
Jeśli nie jest uszkodzona, to nie. Wystarczy porządnie wytrzeć z benzyny i porządnie dokręcić.

jurasjo
26-06-09, 10:54
Nie trzeba. Pomiędzy gaźnikiem a kolektorem jest taka twarda zielona podkładka. Jeżeli jej nie uszkodzisz to nie trzeba jej zmieniać.