PDA

Zobacz pełną wersję : Słaby nawiew i słabo chłodząca klima - rozwiązanie



mobo
26-05-09, 00:53
Więc już od jakiegoś czasu wydawało mi się, że nawiew jest za słaby a na przednią szybę to masakra. Nabiłem klimę, ale co jest grane za słabo chłodzi i przez kiepski nawiew trzeba było na wewnętrnzym obiegu dawać. Więc myślę zajżę do filtra. Ludzie :eek: co tam nie było to nie miało prawa dmuchać mało tego każdy, kto wie jak to jest zbudowane to wie że wtedy powietrze nie przechodzi przez cały parownik tylko kawałkiem. Wygrzebałem listki i kwiatki :p i założyłem nowy filtr. Ludzie jak to zaczęło dmuchać jak to zaczęło chłodzić :eek: dmuchawa na jedynkę i tylko zewnętrzny obieg a w samochodzie zaraz robi się lodówa. Szok :eek: I niech nikt nie gada głupot, że civy mają zły nawiew na przednią szybę, bo taka głupota jest powielana na forum. Ten filtr w tym cały szkopuł. Zobaczcie, co tam macie wsadźcie nowy a zobaczycie dmuchała łeb urywa.

reaktor
26-05-09, 21:21
super a jak ktoś nie ma filtra.. kiedyś próbowałem to rozebrać ale najpierw chyba musiał bym opróżnić układ z czynnika ?

MrUkAs
27-05-09, 09:43
Niekoniecznie. Ja wygrzebalem w miejscu gdzie jest filtr z lisci i innego wiekszego syfu, odkurzylem, zalozylem nowy filtr. Klima daje rade, ale dopiero na 4 biegu jak jest strasznie goraco. Na 1 to prawie w ogole nie czuc...

gregor
27-05-09, 10:10
No też z się wczoraj namęczyłem żeby wyciągnąć te śmieci z parownika, niewiele to dało myśle że jest on zatkany. Jak go wyczyścić?Czy da się ściągnąć samą obudowe parownika ?Są jakieś środki do czyszczenia?

mobo
27-05-09, 16:27
Myśle że mocny odkurzacz z wąską ssawką pomoże trochę. Ogólnie najlepiej by go wyjąć ale to już poważna robota. Nauczka dla każdego że tam MUSI być filtr bo jak się zapcha parownik to ciężka sprawa.

reaktor - nie ma że nie masz filtra bo każdy civic z klimą musi mieć ten filtr bo inaczej zapchałby się parownik.

gregor
27-05-09, 17:23
reaktor - nie ma że nie masz filtra bo każdy civic z klimą musi mieć ten filtr bo inaczej zapchałby się parownik.
coś mi sie wydaje ze nie kazdy;) nie chodzi mi o śmieci na dole parownika tylko te które wleciały między radiatory.

mobo
31-05-09, 01:52
Wleciały bo nie masz filtra... Jak mówie weź odkurzacz z wąską ssawką może coś wyciągnie.

Tyliq
07-06-09, 23:21
reaktor - nie ma że nie masz filtra bo każdy civic z klimą musi mieć ten filtr bo inaczej zapchałby się parownik.

Ja nie mam filtra kabinowego / przeciwpyłkowego i mam klime i jakoś żyje - i co powiesz ? :D

Terrence
08-06-09, 08:57
Ten filtr można w każdej chwili założyć, koszt niewielki, a na pewno pomocna rzecz (np. ulga dla alergików :P)

Tyliq
08-06-09, 11:49
Mi tam przydałby się on przede wszystkim z tego powodu że jak wysprzątam w środku Hanke to nie chciałbym jej zaraz znowu musieć odkurzać.. :cool:

Zwłaszcza na jesień zdarza mi się że przez nawiew wlecą jakieś drobne listki i mam praktycznie znowu odkurzanko :eek: ..bo wszystkie co drobniejsze czasem niestety wlatuje - zwłaszcza jak masz nawiew ustawiony powyżej 1 czy 2 biegu..

reaktor
08-06-09, 11:55
Ten filtr można w każdej chwili założyć, koszt niewielki, a na pewno pomocna rzecz (np. ulga dla alergików :P)

Jak? skoro nie ma niego miejsca?

Terrence
08-06-09, 12:30
Miałem na myśli wypowiedź Tyliq'a ;)

Tyliq
08-06-09, 18:47
Może kolega miał na myśli zrobienie swapa całej konsolety tylnej za schowkiem od nawiewu itp. :D :eek:

tomi77
11-06-09, 11:58
to się da, gdzieś na amerykańskim forum widziałem, i do V gena pasuje taka obudowa z parownikiem od cr-v 1 generacji, i ona na filtr, tylko trzeba klime rozpiąć dlatego póki co się powstrzymałem z adaptacją, ale ten kurz w aucie mnie irytuje...

Tyliq
11-06-09, 17:01
mi wystarczy jak przejade ręką na desce w okolicach przedniej szyby (za kierownicą) to kurz/syf jakbym z miesiąc nie sprzątał :eek:

siwykrzych
05-10-09, 09:49
gdzie ten parownik jest bo mam tez problem z dmuchawa bardzo słabo działa na 4 biegu jak by na 1 chodziło heh

rooter666
05-10-09, 10:38
za schowkiem jest dmuchawa i cała reszta

bowwer
05-10-09, 14:17
Może to nie ten dział, już pytałem na innych lecz odpowiedzi nie otrzymałem może tutaj ktoś mi odpowie.

Mam pytanko.. zastały nas już chłodne noce... na postoju autko ma temperaturę na wskaźniku jak powinno na 1/3 niecała połowa. Jak już przyśpieszam wskaźnik temp opada troszkę niżej niż standardowo auto nadal grzeje jak powinno... dojeżdzam do miejsca z punktu a do b i wskaźnik jest bliżej dołu. Wyłącze auto, złącze zapłon i jest ponownie ok na 1/3 koło połowy gdy ruszam znów spada ku dołu nie za mocno ale spada, czy to może być powód niedogrzania auta? mam ej9

reaktor
05-10-09, 19:11
termostat, wywalić stary założyć nowy

bowwer
05-10-09, 19:32
Wentylator się załącza, wszystko naprawdę wygląda ok. Poza tymi wachaniami wskazówki na szybszych prędkościach spada wskazówka ku dołu nie mocno ale spada. Myślicie że to termostat?

spychu
05-10-09, 20:53
Tak.

Termostat do wymiany.

bowwer
05-10-09, 20:55
czy przy wymianie termostatu ... potrzebna jest wymiana plynu chlodzacego? oraz odpowietrzania?

reaktor
05-10-09, 22:39
tak

Skoti
06-10-09, 16:05
płyn można zlac i wlać spowrotem ale to nie ma sensu. jego koszt to 30zł więc lepiej zainwestować tą magiczną sumę i wymienić

Kuczyniak
07-07-10, 18:40
gdzie ten parownik jest bo mam tez problem z dmuchawa bardzo słabo działa na 4 biegu jak by na 1 chodziło heh

Mam ten sam problem, na 4 biegu jest ogromny huk za schowkiem a z kratek wieje tyle ze ledwo cokolwiek czuć. Moglbym dostac informacje jak wyjac parownik? Przymierzalem sie juz do niego, ale ze wzledu na ulotnienie sie czynnika zrezygnowalem, ale chyba nie ma innej opcji... Dodam ze zwykly nawiew oraz klima dziala tak samo słabo... Mam filtr i zostal wyminieony, wyciagnalem i odkurzylem wszystkie syfy ktore byly widac po zdjeciu schowka ( a bylo ich mnostwo) ale nic to nie dało. Parownik jest zaraz obok filtra tak? Pytam w ramach upewnienia. Nie wiem co tam jest zapchane ale powoli mnie to zaczyna irytowac jak w gorace dni klima chodzi jakby chciala a nie mogla, doslownie.