PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwne zachowanie przy klimie



cor7ez
26-05-09, 00:09
Witam

załączyłem dzisiaj klimę i hania dziwnie się zachowywała. Obroty raczej falowały, jak przyspieszałem to prawie nie jechała ale miała takie momenty ze rwała do przodu. jak na biegu jałowym starałem się otrzymać 2,5 tys obr to co jakiś czas wskakiwały na 3 tys :/
czy to jest normalne ? na światłach jak stałem to momentami miałem wrażenie ze mi zaraz zgaśnie :/

TESS
26-05-09, 00:50
Dziwne. U mnie z klimą działającą jeździ normalnie. No, wiadomo zawsze troszkę mniej mocy, ale w moim przypadku mało odczuwalne... A z obrotami wszystko OK.

Więc nie jest to normalne zachowanie, ale przyczynę może Ci zasugerują koledzy, bo ja pojęcia nie mam :(

cor7ez
26-05-09, 09:26
no u mnie spadek mocy jest bardzo odczuwalny :/ i jeszcze na dodatek są momenty ze spadku mocy nie ma i rwie jak głupia

Terrence
26-05-09, 09:55
Klima seria czy dokładana? Może zacznij od reset'a ECU i adaptacji - to nic nie kosztuje.

spychu
26-05-09, 10:00
no u mnie spadek mocy jest bardzo odczuwalny :/ i jeszcze na dodatek są momenty ze spadku mocy nie ma i rwie jak głupia

Spadku mocy nie ma w momencie jak rozlacza sie sprezarka. Absolutnie normalne to jest. Jak masz wlaczona klime to sprezarka nie chodzi caly czas, tylko sie wlacza aby schlodzic powietrze wylatujace z nawiewow do odpowiedniej temp u mnie 5.5-6'C, po czym jak osiagnie ta temp to sie rozlacza i znowu jak temp w nawiewie podskoczy do ok 8'C wlacza sie ponownie aby schlodzic do 5.5'C i znowu sie rozlaczyc i tak w kolko.

U Ciebie nie jest normalne to ze az tak strasznie muli auto w momencie dzialania sprezarki. Pierwsze co to sprawdz chlodnice klimy czy nie jest jakos zawalona syfem co skutecznie blokuje przeplyw powietrza i wydajnosc chlodnicy to moze byc pierwszy z powodow takiego zachowania auta w momencie dzialania klimy.

DjMariush
26-05-09, 10:49
Zrob tak jak Terrence mowi. Zresetuj ECU i podczas nauki włacz wszystkie odbiorniki prądu,które tylko sie da, w tym klime na full,bo ona wytwarza najwieksze obciazenie. Pojezdzij tak troche, na jalowym tez niech pochodzi i powinno byc OK;)

Terrence
26-05-09, 13:30
Przy adaptacji nie wolno włączać odbiorników prądu! ECU ma się nauczyć sterowania (podniesienia obrotów) tzw. dużym układem elektrycznym, którego elementem jest (między innymi) wiatrak chłodnicy. Opis tej czynności znajdziesz na pewno gdzieś na forum albo w googlach.

Skoti
26-05-09, 15:50
sprawdź węże od klimy. jeden powinien być ciepły a drugi lekko oszroniony.

Sławek
26-05-09, 18:00
Zrob tak jak Terrence mowi. Zresetuj ECU i podczas nauki włacz wszystkie odbiorniki prądu,które tylko sie da, w tym klime na full,bo ona wytwarza najwieksze obciazenie. Pojezdzij tak troche, na jalowym tez niech pochodzi i powinno byc OK;)
:D:D:D
Twój patent?:D:D
Spychu już wszystko napisał, dodam tylko, że w tym silniku wyjątkowo czuć spadek mocy.

cor7ez
26-05-09, 19:32
w sumie i tak muszę podjechać na serwis klimy. Czy tam są w stanie mi to zrobić w ramach przeglądu/serwisu ? bo przyznam że wole się tego nie tykać bo sie kompletnie nie znam :/

Terrence
26-05-09, 19:59
Jak masz i tak jechać, to jedź, klimę pewnie Ci sprawdzą. Pisałeś też, że masz problem z obrotami, także sugeruję, abyś poświęcił te 20 min i zrobił reset, a nóż się poprawi.

spychu
26-05-09, 20:09
A co ma tu niby reset kompa do mulenia na klimie ?

Przecież jak sprężarka klimy nie chodzi to mulenia nie ma dopiero jak się załączy to muli. Jest to ewidentnie spowodowane działaniem klimy a nie danymi z komputera.

DjMariush
26-05-09, 23:54
:D:D:D
Twój patent?:D:D
Spychu już wszystko napisał, dodam tylko, że w tym silniku wyjątkowo czuć spadek mocy.

OMG gejuchy:D:D:D Mi chodzilo o nauke juz po zagrzaniu silnika i wlaczeniu sie wentylatora:D:D:D

A klima wbrew pozorom duzo ma do kompa. Trzeba nauczyc kompa nowych parametrow pracy. Nie wystarczy przejechac sie i palowac na kazdym biegu do odciecia:/ Bo pozniej wlaczasz klime, obciazasz uklad i komp nie wie co sie dzieje. Ja ostatnio jak jechalem z full muza i klima ustatwiona na 2, to Hanka nielze mulila.

Terrence
27-05-09, 09:22
A co ma tu niby reset kompa do mulenia na klimie ?

Do mulenia nic. Mi chodziło o jego falujące obroty, ale chyba sam zainteresowany średnio się tym przejął. Nie bez powodu pytałem, czy klima seria czy dokładana. Jak seria do luz, ale jak "nasi tam byli" może być różnie. Z autopsji wiem, że klimę można podłączyć na dwa sposoby; z pominięciem ECU (niezalecane) i bez pominięcia. Więc ECU ma jak najbardziej duże znaczenie, jeżeli coś się dzieje niedobrego z obrotami przy korzystaniu np. z klimy.

cor7ez
27-05-09, 10:59
klima raczej jest seryjna, ale głowy nie dam. Czyli mam najpierw spróbować z resetem kompa tak? wyciągnąć bezpiecznik, na jałowym do załączenia się wiatraka, wyłączyć silnik, po chwili włączyć i dopiero bawić się z jazdą z wszystkimi odbiornikami prądu tak?

Terrence
27-05-09, 11:50
Tak, dodam jeszcze, że adaptacja na zimnym silniku. Tylko ta jazda po adaptacji z włączonymi wszystkimi odbiornikami prądu to bez sensu, ale jak chcesz.
Generalnie po adaptacji ECU "potrafi" już podnosić (wyrównać) odpowiednio obroty przy włączeniu klimy, świateł czy czego tam jeszcze.
Napisz czy coś pomogło.

cor7ez
27-05-09, 16:25
Terrence kierowniku :P ja będę w szczecinie to masz piwo :D jestem po resecie kompa i po teście i jak narazie jest wszystko OK :D
jeśli się coś odmieni (odpukać w nie malowane itp.) to dam znać

Terrence
27-05-09, 17:17
:)