PDA

Zobacz pełną wersję : Odpowietrzenie sprzegla :|



wanciak86
25-05-09, 13:26
Witam

mam pytanie;/ a w sumie klopo ze sprzeglem

otoz wydawalo mi sie ze zaczelo ono sie robic coraz slabsze, i stwierdzilem ze sprobuje odpowietrzyc

i tak..

jak tylko odkrecilem odpowietrznik, w tym samym momencie przy wcisnieciu pedala "wbil on sie w podloge" :| i nie odbijal do gory, a pompowanie nic nie dawalo, wiec jak to sie robi :|

jak to zrobic zeby zaraz po odkreceniu odpowietrznika caly plyn nie uciekal mi z ukladu i pedal nie spadal na dol ?

czy to trzeba jakos powoli robic czy jak ?

ps. szukalem w szukajce i w "sam naprawiam" ale niema neistety nic o tym.

yautja
25-05-09, 13:32
1. Odkręcasz zaślepkę
2. Zakładasz rurkę na odpowietrznik a drugi koniec rurki wstawiasz do jakiegoś pojemnika (np. butelka)
3. Odkręcasz kluczem 10 odpowietrznik a druga osoba (pomocnik) wciska pedał sprzęgła do oporu
4. Zakręcasz odpowietrznik kluczem 10 przy wciśniętym pedale
5. Pomocnik puszcza pedał; jeśli pedał "nie wraca" trzeba go odciągnąć ręcznie
6. Powtarzasz czynność dolewając płynu DOT-4 do zbiorniczka wyrównawczego

UWAGA: Nie można dopuścić do sytuacji, żeby w zbiorniczku wyrównawczym nie było płynu

wanciak86
25-05-09, 14:47
niby tak... ale...

przeciez z kazdym odkreceniem odpowietrzniak pedal spada od nowa na podloge, wypluwajac caly plyn z obiegu

marcocivic1
25-05-09, 16:05
Nie powinien pedal sam opadac. Odkrec odpowietrznik i czekaj az plyn zacznie lecic sam do momentu dopuki nie bedzie w nim powietrza.Dziwne zeby sie zapowietrzylo jesli przy nim nic nie robiles

Hikiel
25-05-09, 16:35
przeciez z kazdym odkreceniem odpowietrzniak pedal spada od nowa na podloge, wypluwajac caly plyn z obiegu

Nie wypluwa calego plynu. Wlasnie w tym sek ze pompujac pedalem powietrze powoli przesuwa sie ku koncowi ukladu. Po kilku razach i dolewaniu plynu wyplutego (uwazajac zeby uklad znow sie nie zapowietrzyl przy braku plynu w zbiorniczku) odpowietrzysz uklad calkowicie.