PDA

Zobacz pełną wersję : dlawienie sie i slabe odpalanie?



szpulek
16-01-05, 13:48
czesc,

mam takie pytanie, ruszam sobie, jedynka, jedziemy, wrzucam dwojke i wiecej gazu i auto najpierw sie dlawi a pozniej dopiero jedzie, jest jakby takie szarpniecie.. jak bede dawal minimalnie gazu to az tak tego nie czuc..

co moze byc nie tak?

drugi problem:
zeby odpalic musze dodac lekko gazu, to jeszcze zrozumiem, ale latwiej mi odpalic auto zimne, niz np zaraz po zgaszeniu.. wtedy dluzej trzeba krecic by odaplic, takze dodajac gazu..

mial ktos podobne problemy?

mam eg3 z d13b2..

pzdr

LIO
16-01-05, 15:11
moze zaplon masz zle wyregulowany, jest cofniety
, albo problem z przewodami, badz swiecami, aparatem zaplonowym.

Maro
16-01-05, 15:43
U mnie w D15B2 też sie dławił i szarpał . A wyszło , że to była niesprawna sonda lambda. A może być też to co pisał LIO . 8)

szpulek
17-01-05, 12:41
ok, i tak mam zaamir wymienic swiece, zobaczymy co to da, pozniej regualcja.. dzieki, pzdr

ZAKi
18-01-05, 16:18
Miałem to samo tyle że w Suzuki swift 1.0. Wymieniłem świece i problem z głowy :D

szpulek
19-01-05, 19:47
dzieki, juz poluje na swiece, NGK.. dam znac czy sie poprawilo jak wymienie.. pzdr

Ogór
02-07-06, 23:32
Witam no ja też mam podobna sprawe. Jak chce odpalic samochod to musze krecic kilka sekund zeby odpalil poznij igla. A jak przed odpaleniem depne 2 razy na gaz to pali na dotyk. Nie wiem co może być przyczyną ale auto chodzi bez problemu silnik jest OK z wyjątkiem tego odpalania. Na ciepłym tez raz musze "depnac" zeby szybciej zalapal.

[ Dodano: Nie 02 Lip, 2006 ]
Jaki ten świat mały teraz zauważyłem pozdrawiam Szpulka jak mniemam poprzedniego właściciela mojej bryki :D :smile:

LemonR
03-07-06, 08:53
Miałem problem z odpalaniem ciepłego silnika (co prawda inny motor ale podziele się uwagami).
Mam wsadzoną instalację gazową ale samochód zawsze odpalany jest na benzynie automatycznie. Gaz mam od października zeszłego roku i zimą palił pięknie a jak pojawiły się ciepłe dni to wiecie co.
Dopiero niedawno na przeglądzie po podłączeniu do analizatora spalin okazało się że mam za dużo tlenu w spalinach norma to 0.50 a ja miałem 8 procent (o ile dobrze pamiętam).
Facet pokręcił radełkowaną śrubkę od biegu jałowego na reduktorze gazu, tlen zszedł do 0,50 i problem odpalania ciepłego auta zniknął nawet w największe upały. Wniosek jest taki, że gazownicy regulują na słuch albo na węch.
Tak więc ja polecam sprawdzić zawartość tlenu w spalinach jeżeli ktoś ma problem z odpalaniem.
LemonR

szpulek
03-07-06, 14:59
Jaki ten świat mały teraz zauważyłem pozdrawiam Szpulka jak mniemam poprzedniego właściciela mojej bryki

dzieki dzieki, faktycznie, jezdzisz moja ex hania :)

co do tematu, mam tutaj teraz takze eg3 i problem jest ten sam.. trzeba kopnac w gaz przed odpaleniem..

LemonR, a czy to nie jest tylko w zagazowanych? bo czym regulowac zawartosc tlenu :) ?

pzdr

tunczyk
03-07-06, 17:42
Witam

Podpinam się pod temat mam to samo

Szpulek: Napisz czy coś dała wymiana świec i jakie założyłeś nowe

Pozdrawiam

NFS
03-07-06, 19:29
jesli chodzi o dławienie sie i problem z odpalaniem na ciepłym:

-świece do kitu
-zbyt bogata mieszanka, patrz instrukcja jak wyregulowac(opcja szukaj)

natomiast co do kopniecia w gaz:

http://www.honda.lub.pl/htech/odpalanie.htm

lyskacz84
04-07-06, 12:50
mam dokladnie ten sam problem civic 92r silnik d15211 wersja kanadyjska
wymienilem swiece, kable, kopulke aparatu zaplonowego, filtr paliwa a problem jak byl tak jest
teraz bede wymieniac sonde lambda kupilem ostatnio uniwersalna sonde NGK 4 przewodowa ale po wymontowaniu starej okazalo sie ze jest 5 przewodowa
spotkal sie ktos z sonda 5 przewodowa w civicu '92r bo ostatnio slyszalem ze montowane one byly dopiero w autach od roku 2000 a u mnie taka jest wiec nie wiem jak to mozliwe??

Ogór
06-07-06, 22:44
Aha jeszcze jedno może to ma związek z odpalaniem. Jak odpale to normalnie załącza sie ssanie obroty idą na 2000. Jak sie zagrzeje to przeważnie na luzie ma 1000 a czasem schodzie tak na 750-800. W obu wypadkach pracuje równo bez problemu tylko nie wiem od czego to zależy. A to odpalanie to niech mnie cos szczeli. Nawet jak jest ciepły to jak nie depne po gazie to nie zapali trzeba kręcić jak w maluchu. :) Taki urok :P