PDA

Zobacz pełną wersję : obrobiona śruba



molekm14
23-05-09, 22:55
panowie mam problem ze srubą na misce olejowej obrobiła mi sie ****.. znaczy łeb sie obrobił co z tym zrobic ???

Redrekin
23-05-09, 23:08
Klucz "rurowy" i odkręcisz, ale kup sobie wcześniej nową.

Misiekemeryt160
23-05-09, 23:11
zawsze do takowej śruby możesz przyspawac jakis pręt... i potem to odkęcic..-możesz równiez nabic klucz o mniejszym rozmiarze.Możesz porbic nacięcia i odkjręcic pukająć w to przecinakiem.,możesz grząć palnikiem,możesz próbować kluczem francuskim

DjMariush
04-06-09, 21:54
Hmmm, mocowanie tylniego amora do wachacza...Tragedia:/ Spawanie nie pomoglo, ze śruby na łeb 14 zrobila sie 12:/ Chyba nie obejdzie sie bez ciecia i nowych cukierkow. Macie jakies inne pomysły? Sryba siedzi jak przyspawana i nawet nie chce drgnac

job
04-06-09, 22:07
W ostateczności stuknij centralnie punktakiem ,przewierć i wykrętakiem- może się uda , ale ciemno to widzę jak spawanie nie pomogło.

uniu1
05-06-09, 10:41
Jeżeli sruba od miski sie zjechała to proponuje naciąc diaxem lub piłką do metalu duży rowek na śrubokręt i wsadzić duży srubokręt z przedłuzką- powinno pujść-jeżeli nie to spróbowac na rozgzanym silniku.

DjMariush
05-06-09, 14:49
Nie od miski tylko przy wachaczu, a nawiercic nie da rady,bo twarda

albin3
05-06-09, 16:06
Jest kilka sposobów.
1) Spryskać środkiem penetrującym kilka razy i próbować odkręcić.(Pryskałem jedną śrubkę przez 6 dni i bo nie chciałem jej ukręcić.Pomogło.)
2)Walnąć młotkiem w łeb parę razy(z wyczuciem) i j.w.
3) Podgrzać palnikiem wachacz dookoła śruby.Powinien się rozszerzyć i j.w.
4) Nawiercić śrubę.Dobre wiertło !!Wkręcić lewy gwintownik i j.w.
5)Nawiercać śrubę coraz większym wiertłem aż do końca gwintu a resztki śruby wydłubać i przelecieć gwintownikiem.
UWAGA!!Nie wiem jak w Twojej ale w mojej Hondzie gwinty są o innym skoku. Najpierw zmierz a potem gwintuj.I sprawdż gwint nowej śruby.

UWAGA!!Nie wiem jak w Twojej ale w mojej Hondzie gwinty są o innym skoku
Chciałem dopowiedzieć że nie europejskim.

molekm14
05-06-09, 19:35
kurde próboweałem już wszystkiego pryskanie wd kilka dni i nic nabiłem mniejszy rozmiar klucza nasadowego i kurde nic rak nie czułemod krecenia, stukanie nic nie daje nie chciałem juz krecic cholerstaw aby nie przekrecic śruby w misce bo nawet na przedłużkach klucza nic nie idzie stukanie pukanie nic, djae sobie z tym spokuj olej wypompują mi w zakładzie :( zassała sie jak cholera. temat do zamkniecia dzieki za pomoc

DjMariush
05-06-09, 20:04
kurde próboweałem już wszystkiego pryskanie wd kilka dni i nic nabiłem mniejszy rozmiar klucza nasadowego i kurde nic rak nie czułemod krecenia, stukanie nic nie daje nie chciałem juz krecic cholerstaw aby nie przekrecic śruby w misce bo nawet na przedłużkach klucza nic nie idzie stukanie pukanie nic, djae sobie z tym spokuj olej wypompują mi w zakładzie :( zassała sie jak cholera. temat do zamkniecia dzieki za pomoc

Wywierc druga dziure zagwintuj i zaloz nowa:D Hardcore:D
Ale stary wiem co czujesz... Palnikiem nie da rady,bo w okól jest guma z cukierka,wiec to nic nie da. A Rozwiercic nie ma szans. Juz kiedys probowalismy rozwiercic szpilke w kolektorze. Wiertla pekaly jak zapalki, a dziurka na 3 mm