PDA

Zobacz pełną wersję : EG4 D15B2 nie odpala



mic
24-03-06, 11:08
Witam,

Spotkalo mnie dzisiaj dziwne zdarzenie. Jechalem sobie normalnie do pracy, wjezdzam juz na parking, auto zgaslo i juz nie chcialo odpalic. Zadzwonilem po Assistance - gosciu przyjechal i nagle fura odpalila (niczego nawet nie dotknal). Zgasilem i znowu odpalila. Znowu zgasilem i juz nie odpala. Sprawdzalismy i powodem jest brak iskry na swiecach. Gosciu z assistance powiedzial ze moze to byc czujnik Halla badz cewka. Jednak chcialbym sie dowiedziec czegos od was - moze ktos juz to przerabial?

Dzieki

cihy
24-03-06, 11:15
sprawdź czy Ci sie przypadkiem pasek rozrządu nie śliznął a tym samym coś się nie rozregulowalo ja mialem dokladnie takie objawy i dokladnie to bylo przyczyna

mic
24-03-06, 11:46
No jakies 3 tygodnie temu mialem wymieniany pasek wiec moze bedzie tam trzeba do niego zajrzec. A co dokladnie bylo przyczyna? Przeskoczyl czy moze cos innego? Czekam takze na jakies inne sugestie.

michal750
24-03-06, 13:38
Moduł. cewka, cos z zaplonem. Obstawiam moduł.

vtecmatti
24-03-06, 13:48
Moduł. cewka, cos z zaplonem. Obstawiam moduł.

tez bym byl sklonny ku temu poniewaz kumpel w cinkusiu mial podobne objawy i wymienil modul i chyba tez cewke i pomoglo.

bartol
24-03-06, 23:57
Moze byc jeszcze przekaznik pompy paliwa...Za kazdym razem gdy nie chce odpalic slychac pompe po przekreceniu zaplonu?

Matey
25-03-06, 00:03
Ja obstawiam takze przekaznik pompy paliwowej... Trza pobielic styki (?)

havok
25-03-06, 09:16
Masz odcięcie zapłonu w alarmie?

ceelx
26-03-06, 00:24
a moze poprostu sprawdz kopulke, palec iprzewody :wink: :P

mic
28-03-06, 08:13
Dobra sprawa wyjasniona - wymienilem aparat zaplonowy i wszystko wrocilo do normy.

BlueICE
13-06-06, 15:24
Mam to samo... czyli jak jest gorąca to nie pali.
Ile Cię kosztował aparat i czy faktycznie trzeba było wymieniać cały??

ceelx
13-06-06, 15:33
tez tak mialem i wymienilem przekaznik pompy paliwa, zrobilem reset i narazie nie ma problemow :d
narazie pare dni.zobaczymy jak bedzie dalej

RDK
13-06-06, 20:05
Ile Cię kosztował aparat i czy faktycznie trzeba było wymieniać cały??


wystarczy na początku przelutować moduł, mi trzyma na przelutowanym jakies 8-9 miesiecy i nie ma zandego problemu

klaku
13-06-06, 20:51
mialem to samo dzis wymienilem sam moduł za 120 zł i problem znikną ,auto odrazu odpalilo bez problemu

civic_lsi
10-03-10, 19:48
coby nie zakladac nowego tematu...

ostatnio hanka przestala palic na pb. przekaźnik pyka przy przekreceniu kluczyka na zaplon ale pompka paliwa nie rusza.
pompka jest sprawna, podlaczylem ja pod zewnetrzyny aku i pompuje paliwo. po tym zabiegu odpala ale po chwili gasnie...
przekaznik przelutowany... czyzby calkiem wysiadl?

jest w eg4 bezpiecznik od pompki paliwa?

bym zapomnial... na gazie chodzi bez problemu

civic_lsi
20-03-10, 12:26
dzis wymienilem przekaźnik i dalej nie pali na benzynie.
ma ktos jakies pomysly co moze byc nie tak czy czeka mnie wizyta u elektryka?

civic_lsi
27-12-10, 14:10
odgrzewam kotleta

przez całe lato było wszystko ok, od jesieni problem powrócił. zauważyłem że po przejechaniu większej kałuży występuje problem nie palenia na benzynie.
coś łapie wilgoci i przez to pompka nie rusza. teraz jest trochę mrozu ale problem nadal występuje.
wczoraj musiałem od ojca brać samochód bo honda ani na gazie ani na benzynie nie gadała.
dziś uruchomiłem ją na gazie ale na benzynie nadal nie jarzy.

spotkał się ktoś z takim przypadkiem? gdzie szukać zawilgotniałej części?

pozdrawiam

magnez20
27-12-10, 15:09
Nawiązując do tematu nieodpalania d15b2
Dziwna sprawa nie odpalałem swojej Hanki jakieś 3 tygodnie no i teraz mam problem nie chce zagadać.
Aparat zapłonowy był wymieniony jakieś 6 miesięcy temu wiec myślę ze to nie to. Kable WN sprawne bo nowe świece wymienione. Przekaźnik pyka pompa paliwa pracuje.
Może macie jakieś inne pomysły ? Wdzięczny był bym za każdą podpowiedz.

civic_lsi
29-12-10, 20:04
w moim przypadku okazalo sie, ze winnym calego zamieszania byl przekaznik gazowy, ktory rozlacza paliwo podczas pracy na gazie.
styki byly tak zasniedziale ze nie bylo przejscia na kable. po wyczyszczeniu wszystko wrocilo do normy.