Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : Klekotanie na luzie i po puszczeniu sprzęgła



knysha
22-05-09, 14:23
Witam

Po puszczeniu sprzęgła (podczas jazdy albo na postoju) słyszę klekotanie z komory silnika. Co może być przyczyną?

skolopendra
22-05-09, 14:24
Co może być przyczyną?

wyreguluj zawory

knysha
22-05-09, 14:26
Takem myślał :)

Dziękówa

Smolar
22-05-09, 16:30
Otworz sobie drzwi i maske wsiadz do auta,odpal i wcisnij sprzeglo do konca i pusc i sluchaj czy pojawia sie jakis dzwiek,jak sie pojawi to wcisnij kawalek sprzeglo(tak na poczatkowa faze lapania) i sluchaj,jak ucichnie to lozysko oporowe sprzegla..ja wlasnie mam takie terkotanie,a skoro napisales ze po puszczeniu sprzegla to moze to byc to:)

Xray
22-05-09, 16:38
z tego co wiem to łożysko oporowe słychać po naciśnięciu sprzęgła a nie puszczeniu

knysha
22-05-09, 16:40
Po wcisnieciu sprzegla na 2-3cm przestaje klekotac :>

skolopendra
22-05-09, 17:21
2-3cm przestaje klekotac :>
to raczej wyklucza same zawory i za mało aby samo sprzęgło zadziałało
a patrzyłeś czy niema jakiś luzów wydechu/ np osłona kata itp?

Smolar
22-05-09, 18:37
To lozysko oporowe sprzegla:)..mam to samo..czasem jest cichutko,czasem zdarza sie ze strasznie terkocze,ale wlasnie po wcisnieciu sprzegla delikatnie,przestaje halasowac..jak sie wsluchasz przy otwartej masce i drzwiach wcisniesz i puscisz sprzeglo i tak pare razy to da sie wysluchac szumienie lozyska oporowego w momencie gdy sprzeglo jest puszczone:)..

Misiekemeryt160
22-05-09, 18:40
200zł takie łozysko.Mam ten sam problem:) u mnie głośno jest przy hamowaniu silnikiem.

Smolar
22-05-09, 18:48
Dokladnie,ja sie nosze z zamiarem wymiany sprzegla,bo w kpl sprzegla jest to lozysko,sprzeglo zalozmy wyrwie sie za 350zl,a samo lozysko 200,wymiana to ta sama robota co przy wymianie sprzegla,trzeba zwalac skrzynie,koszt roboty ok 250zl u mnie u zaufanego/dobrego mechanika..czyli wychodzi na to ze dokladamy 150zl i mamy nowke sprzeglo:)

knysha
22-05-09, 21:16
No to odkladam na nowe sprzeglo, bo to na pewno lozysko :)

A zawory i tak wyreguluje, bo cos mi za duzo pali :/

kuban
03-06-09, 11:49
Witam!
W takim razie powiedzcie mi co jest skoro mialem takie same objawy o ktorych pisaliscie a wczoraj wymienilem całe sprzegło na nowe i dzis znow pojawil sie ten sam problem jest ciszej ale po puszczeniu sprzegła czy np gdy ruszam to słychac je najbardziej, a gdy wcisne sprzeglo jest *****iscie cichutko... Co boli moje Auto?? Bo juz jestem wsiciekly gdyz wydałem troszke kasy... Pomocy !! Dzieki i pozdro...

przepity
03-06-09, 15:24
bo to nie łożysko oporowe a łożysko/a w skrzyni...

kuban
03-06-09, 15:29
własnie [B]przepity[/B ]doczytałem ze to raczej bedzie to (łozyska w skrzyni) jak pisałes ://// ale jestem wsciekły...
Dzieki i pozdro !