PDA

Zobacz pełną wersję : Rozkładał ktoś deske rozdz. w cifie?->wtyczka:|



Mike
15-01-05, 00:08
Chodzi o to ze mam pewna wtyczke ktora...hmm nie wiem do czego jest :D a ze jest ona dosyc duza to przeczuwam ze moze byc do czegos potrzebna wiec poprosilbym kogos o pomoc :grin:

oto zdjecia mojej jakiejs wtyczki

http://www.aries.com.pl/mike/P4180091.JPG
http://www.aries.com.pl/mike/P4180095.JPG

pozdrooffka 8)

siemaR
15-01-05, 01:24
z tego co kojarzę to dwie duże wtyczki w tamtym miejcu to jedna od regulacji nawiewów, a druga od instalacji radia. Zakładam że nawiewy masz działające - może masz pociagnięta oddzielna instalacje audio i tak sobie została ta wtyczka :?:

LIO
15-01-05, 06:10
oryginalna kostaka od audio, tyle ze nie masz drugiej jej czesci..... Mam taka, ale wykorzystalem z niej tylko zasilanie radia, glosniki, poprowadzone mam oddzielnie

Toms
15-01-05, 13:48
tak jest to kostka do radia, tam jest zailanie, glosniczki przod i np oswietlenie przelacznikow czyli dodatkowy plu jak wlaczysz swiatla

Mike
15-01-05, 15:29
no ale zaraz-przeciez do radia mam podciagniete dwie wtyczki takie mniejsze(jedna widoczna na drugim zdjeciu) a ta wtyczka jak dobrze pamietam tez byla chyba do czegos podlaczona(jak to rozpinalem to nie przypominam sobie zebym znalazl jakąś luźna wtyczke... :roll: )

siemaR
15-01-05, 16:02
jak ma 14 pinów to jest od regulacji nawiewów - powinny być podłączone z tyłu dwie - i to jest na 99% właśnie ta wtyczka. Jeśli 16 to jest od radia - foto trochę niewyraźnie i nie bardzo widać. Do radia możesz mieć dwie - pewnie zwykłe ISO, ale ktoś zamiast kupić przejściówke z oryginalnego gniazda hondy na iso mógł uskutecznić rzeźbe i rozciąć gdzieś przed ta wtyczka kable i wyprowadzić dodatkowe, albo oryginalną po prostu uciąć - i dlatego nie masz drugiej dużej wtyki.

Maru
15-01-05, 16:27
duza jest o reg. wentylacji, mała jeśli mnie wzrok nie myli to od zapalniczki - jest też taka sama ale szersza do podpięcia pod reg. wentylacji - z reg. went wychodzą dwie kostki które się odpina. Na którym kablu jest ta mniejsza wtyczka? od reg. went (wspólna) czy jakaś solo

emg
15-01-05, 22:39
To jest oryginalna wtyczka radia, a ktoś zrobił drugą instalację radiową z końcówkami "ISO" (znormalizowanymi) żeby podłączyć bezpośrednio bez żadnych przejściówek radio. Standard ISO to są dwie kostki - jedna głośnikowa - 8 pinów, druga zasilająca - też 8 pinów, ale nie wszystkie wykorzystane.

siemaR
15-01-05, 23:17
To jest oryginalna wtyczka radia,
a jednak to nie jest wtyczka od radia - tak wyglada przejściówka z oryginalnej kostki Hondy na ISO. Instalacja audio kończy się podobna końcówka, tylko że męska.

http://strony.aster.pl/siemar/foty/iso.jpg

ta o którą pyta Mike to jednak kostka od nawiewów :diabel:

sc0rpion
15-01-05, 23:22
dobrze prawisz Siemar, wlasnie trzymam taka przejsciowke i reku i jest tak jak mowisz
wtyka od radia to wtyka zenska a ta na fotce jest gejowa :)

emg
15-01-05, 23:26
:oops:

Toms
15-01-05, 23:35
mnie tez wstyd

LIO
16-01-05, 12:45
a mi nie jest wstyd. :-)
Jesli ktos rozbiera deske i wystaje mu jakas wtyczka, to zakladam z góry ze wszystko mu dziala, a ta jest jakas dodatkowa. To co nie czul, ze nawiewy mu nie dzialaja ? Tam sa tak jak juz ktos zaznaczyl mala od zapalniczki, duza od nawiewu i duza od radia.....

Mike
18-01-05, 08:53
no to po tej malej konfrontacji zdan wnioskuje ze to jest jednak od nawiewow gdzies. Wiec na dniach bede kombinowal i dam znac czy mieliscie racje :wink:

thx

LIO
18-01-05, 15:01
czyli co ? do tej pory nie miales nawiewu dzialajacego ??? :?

siemaR
18-01-05, 15:07
pewnie miał działający tylko nie mogł przestawiać gdzie ma dmuchać :?

Tomo
18-01-05, 15:17
pewnie miał działający tylko nie mogł przestawiać gdzie ma dmuchać :?

a to nie jest sterowane linką?

LIO
18-01-05, 15:19
pewnie miał działający tylko nie mogł przestawiać gdzie ma dmuchać :?

a to nie jest sterowane linką?
to co mechaniczne, czyli suwak cieplo zimne, to sterowane jest linka, a to co wciskasz, czyli przelaczniki od poszczególnych kierunków nawiewu, jest wywolywane poprzez elektryke.

Tomo
18-01-05, 15:28
hehe no tak :roll:

Furious
18-01-05, 15:47
no to ja mam takie pytanie z bani..... jak kurde wyciagnac radio? :/
odkreacm dolny plastik i za cholere nie moge znalezc jakiejs srubki ktora trzyma radio, czy kieszen radia :/ help...

Mike
18-01-05, 17:44
tzn wszystko dzialalo ale przed rozebraniem. teraz po poskladaniu jeszcze nie sprawdzalem niczego bo..chwilowo nie mam akumulatora(oddalem do reklamacji). Stad tez nie mam jak sprawdzic czy te nawiewy dzialaja czy nie.

jamal
18-01-05, 19:31
radio masz napewno na takie "zaczepy" przymocowane do kieszeni a za to kieszen przymocowana do szuflady podaj jakie masz radyjko bo ja mam kenwooda i tez mialem problem bo po prawej i lewej stronie jak sie puzniej okazalo wystarczylo wlozy cos plaskiego po jednej i drugiej stronie i od tylu popchnac radio i samo wychodzi :P

Mike
19-01-05, 00:46
ok-to ja juz po testach jestem i tak jak mowiliscie-to byla wtyczka od nawiewów. Tak ze teraz wszystko juz dziala i jest piknie.


Ale korzystajac z okazji zapytam o jeszcze jedna sprawe(bo nie wiem czy otwierac kolejny topic czy nie).

Czy jak moj civic przez okres paru miesiecy stal i nie byl palony przy odpietym komputerze to moglo to jakos wplynac na to ze teraz nie chce odpalic? Bo cos slyszalem ze jak komputer jest dlugo odpiety to w niektorych autach robi sie duzo bledow i trzeba go zresetowac bo inaczej samochod nie ruszy... :roll:
Wiecie cos na ten temat?

GoorY
19-01-05, 15:33
mysle ze jak przez pare miesiecy stal to juz sie zrestartowal :D . jak juz odpalales to zresetuj jeszcze raz i przeprowadz procedure jak po resecie.

Mike
19-01-05, 18:44
hmmm no wlasnie sie doedukowalem w necie zeby nie zaprzatac forum glupimi pytaniami odnosnie tego reseta. ALe jak zwykle jest jakies ale-a mianowicie skoro juz jest reset (po wyciagnieciu akumulatora pewnie sam sie zrobil ale dzisiaj jeszcze dla pewnosci wyciagne bezpiecznik) to i tak auto nie chce palic. wiec nie da sie przeprowadzic nawet procedury poresetowej...
I co teraz grzebac?

p.s.
civic przed odstawieniem go do tjuningowania chodzil bez zarzutu wiec tymbardziej mnie dziwi co mu sie moglo teraz odwidziec... :roll:

sc0rpion
19-01-05, 18:50
przed odstawieniem go do tjuningowania chodzil bez zarzutu


a co bylo robione ze tak zapytam

Mike
19-01-05, 19:46
hmmm no bylo tego troche ale najogolniej rzecz biorac to stylistyka samochodu(poszerzenie pod wieksze kola, malowanie, clean-look i te inne "looki";), aerograf przywedrowal na auto i do wnetrza, nowe zderzaki, lampy(brakuje tylko o-ringow do kompletu :( ) a tak to przod tylko gladkie kierunki sa:/,
hmmm mam nadzieje ze nikt mnie bardzo nie zrabie za OT ale w sumie pierwszy raz to wszystko wymieniam opini publicznej;) i jakos mi sie spodobalo( :oops: ) wiec moze skoncze:) a pozniej myslimy jak odpalic tego cifa:/
a wiec idac dalej:
indiglo, stozek/dolot, o lexach juz pisalem, na masce usadzilem wlot od Evo6(ale spokojnie!nie jest ot tak zrobione jak kiedys moj gigantyczny kit-car na tylnej lotce za co jeszcze chyba klubu nie przepraszalem :029: -mlody bylem i niedoswiadczony;) )a ten wlocik jest tak przerobiony ze tylko przetloczenie zostawilem, bez jakichs dziur do silnika czy cos. mnie sie podoba :),
wymieniajac dalej to jakies progi od golfa 4 tez usadzilem(nie jakies skretki jak to w golfach tylko łagodne,delikatnie wybrzuszone. Jak juz sie udzielilem w topicu o flockowaniu-srodek jest wlasnie caly we flocku+jeszcze skora ale juz mi sie nie chce drugi raz pisac wiec jak cos to skoczcie dwa topiki wyzej;). Tam takie *******y jak jak wlot w blotniku, kierownica+naba, mieszki dywaniki itd aluminiowe to zobaczycie na zdjeciach. No i mam tez dwa kubelki bimarco c ktore czekaja na obszycie(czarno-czerwone beda - jak cala stylistyka wnetrza) ale takze czekaja az zakupie szyny jakies uzywane zeby je ladnie zamontowac i troche funkcjonalnosci wprowadzic bo to 3d wiec pasowaloby zeby fotel jakos jezdzil chociaz:/ Szukam tez pasow szelkowych tylko ze z napinaczem oczywiscie czerwonych :D ale ciezko znalesc w ladnym stanie:/ Ciemne szybki i wydech po obu stronach to juz bylo wczesniej. Autko zostalo wygladzone jak juz mowilem tak ze klamki, listwy, kierunki antenki, spryskiwacze i takie tam poszly weg. pelna klapa oczywiscie takze sie pojawila. Moze niektorzy bede narzekac ze tak go ogolilem i pospolite rzeczy zrobilem(chociazby klapa) ale uwierzcie mi-caly efekt aerografu jest na wlasnie idealnie gladkim, nierozpraszajacym podlozu(tak bok auta jak i aero na tylniej klapie).
No i to chyba na tyle z takich wazniejszych rzeczy. aha-poszerzony cif zostal o jakies 4cm z tylu bo kolka('16) za cholere by nie weszly. no i jak dobrze pojdzie to jeszcze chipek jakis by pasowalo zapodac bo przypuszczam ze troszke strace na osiagach kosztem opon(215p/225t).

No ale fajnie sie pisze o tym co sie zrobilo ale czas konczyc. jak hania bedzie juz taka jak ma byc to wrzuce zdjecia :)



A teraz pomozcie mi ja odpalic :?