PDA

Zobacz pełn± wersję : Klocki z przodu 4D EG8 '95 i problem srubki



Amorr
23-03-06, 06:24
autko mam zz 2 tygodnie i skonczyly sie jakies zwykle ferrodo znaczy popiskiwaly starszliwie (dobrze ze to klocki a nie cos w kole innego) ale po rozebraniu zacisku okazalo sie, ze klocka [okladziny] jest tyle samo co klocka [metalowego co trzyma okladzine] wiec wyjeblem blaszke i juz nie trze 8) .

Juz szukam gdzie taniej GreenStuffow DP 2890 .... lecz nie o tym chcialem

Przy odrecaniu 12stka srub mocujacych zacisk stawierdzilem BRAK :!: tej u gory :evil:

W czarnej EU8 '03 zacisk byl przykrecony na 2 sruby gorna i dolna a czy w tym sedaniku jest oryginalnie na 1dna czy typo ukrecil srube :?:

Pati
23-03-06, 06:40
standartowo zacisk jest mocowany do jarzma na 2 sruby.

igor
23-03-06, 08:42
byly dwa typy hamulcow ze sruba na gorze i bez sruby na gorze

akebono -nie ma gornej sruby prowadnika
nissin -ma 2 sruby

Lcfr
23-03-06, 16:27
akebono -nie ma gornej sruby prowadnika
nissin -ma 2 sruby
no to musialy byc 3 rodzaje

bo ja milem ite i te i wszystkie byly na 2 sruby

EDIT: WŁASNIE SPRAWDZAŁEM W MANUALU
nie ma takich (w moim manualu) które by były mocowane jedna srub±
nie widzailem tez takich na oczy a jak pisałem mam jedne nissiny a drugie akebono
...

LIO
23-03-06, 17:19
nie widze opcji na mniej niz jedna. Jak to mialoby sie trzymac dobrze

Amorr
23-03-06, 17:45
czyli typo ujebal srubke :(

igor
23-03-06, 18:47
a ja w Haynsie czytam ze sa dwa typy w tym roczniku, z 2 srubami i z 1 sruba


amorr nie urwal sruby bo jakby urwal srube to na czym mial by sie trzymac od gory zacisk??? zobacz po drugiej stronie czy jest sruba....

Amorr
23-03-06, 20:55
nie urwal sruby bo jakby urwal srube to na czym mial by sie trzymac od gory zacisk???

tez tak sobie pomyslalem ..bo w sumie elegancko odchylal sie caly do gory i ladnie chodzi przod/tyl [lub inaczej lewo/prawo] ... lecz jesli tak jest, ze na jedna srube sie trzyma oryginalnie to lipka bo chcialem je rozebrac, wyczyscic i odmalowac ....

jutro obczaje z 2gim kolem jak jest

ooooooooooo da sie wstawic ABS do tego modelu :?: pewnie wiaze sie to z wymiana tylu na tarcze :?: robil to ktos juz ... bo jednak duuuuzo to daje [jak sie ma to sie nie docenia 8)] i milej wsominam jazde [w inne niz letnie, suche warunki pogodowe] d16v1 z 2003 z absem i innymi udogodnieniami [ktora teraz biedna stoi samnotnie w garazu] niz moja kochanym d15b7 z 95 w ta wiosenna :D :D pogode jaka mamy teraz

Cairo
26-03-06, 14:26
Daj sobie spokój z tym ABSem roboty i kosztów od cholery a jak się nauczysz dobrze jeĽdzić to stwierdzisz z e ABS tylko przeszkadza.

Amorr
27-03-06, 15:03
z absem to tak przy okazji, ze chcailem na tyl tarcze zamiast bebenkow ... ale narazie obejdzie sie :grin:

w 2gim kole tez na 1dna srubke zacisk ......

jaki ET felgi bedzie odpowiedni do sedanka '95 EG8 ... bo 35 [7Jx 15H2 ET35] wystaje troooooszke z oponkami 195/50r15 :? 40 bedzie cacy :?:

Lipek
17-02-07, 12:37
Troche odkopie temacik: czy klocki od EG8 beda pasowac do EG4?