PDA

Zobacz pełną wersję : ustawienie wycieraczki przedniej szyby



pobo22
20-05-09, 09:21
witam temat być może hm bezsensowny ale mam problem z tym, wycieraczka która jest na wprost kierowcy przy załączeniu bije mi o uszczelkę przy słupku... i nie wiem czy źle zamontowałem przy czyszczeniu kanałów nawiewu czy może powinna ona być od strony pasażera ?
ej9
pozdro

majin103
20-05-09, 10:09
odkręć, przesuń troche w dół jak jest w spoczynku i przykręć.



czy może powinna ona być od strony pasażera ?

wycieraczki mają różna długość i odwrotnie ich nie zamontujesz

pobo22
20-05-09, 10:24
to jeszcze jedno pytanko czy te gumki są wymienne ? i jak bo nie chce zepsuć :p

majin103
20-05-09, 10:37
same gumki ciężko wyciagnąć. lepiej całe wycieraczki zmienić

Tu jest przykład;p

http://moto.allegro.pl/item616435856_wycieraczki_bosch_twin_agila_tigra_i i_saxo_civic.html

Piotrek83
20-05-09, 17:50
Jeżeli dolna pozycja jest ok (~27 mm od podszybia) a mimo to bije w słupek, to właśnie kończy Ci się mechanizm wycieraczek - plastikowe gniazdo łącznika mechanizmu się wyrabia, najpierw cały mechanizm chodzi ze zwiększonym luzem, potem wycieraczki zatrzymują się na środku szyby...nie muszę chyba mówić, że najczęściej w czasie jazdy w deszczu ;)

kar_kalim
04-06-09, 00:23
Podlącze sie pod temat - co w takim wypadku trzeba wymienic? jeszcze nie dobieralem sie do tego calego mechanizmu, ale tez wycieraczki bija jak glupie po uszczelkach:/ Czy wystarczy - tak jak kolega wyzej napisal - wymienic jakies same plastikowe elementy czy ten mechanizm jest razem z silnikiem koniecznie? i Gdzie cos takiego mozna kupic, bo na allegro i w necie jakos nie widze:/

pobo22
04-06-09, 08:09
po pierwsze primo wymiana samych gumek buła z masłem... co do bicia w pozycji wyłaczonych wycieraczek odkręcić delikatnie wyjąć i powiedzmy o 10 stopni obrócić w dół i tu UWAGA żeby wycieraczki na siebie nie zachodziły w czasie pracy bo będzie qpaStrofa ;) aha i mile wskazane żeby szyba była mokra coby się nic nie porysowało i nie uszkodziła guma z wycieraczki

krispik
27-10-09, 21:21
Jeżeli dolna pozycja jest ok (~27 mm od podszybia) a mimo to bije w słupek, to właśnie kończy Ci się mechanizm wycieraczek - plastikowe gniazdo łącznika mechanizmu się wyrabia, najpierw cały mechanizm chodzi ze zwiększonym luzem, potem wycieraczki zatrzymują się na środku szyby...nie muszę chyba mówić, że najczęściej w czasie jazdy w deszczu ;)

Witam Odświeżam temat, gdyż u mnie wystąpił w/w problem. Próbowałem ustawić wycieraczki tak jak niektórzy polecali. Niestety nie przyniosło to oczekiwanych rezultatów. Problem występuje tylko gdy wycieraczki działają na najszybszym 3 biegu. Wtedy wycieraczka od strony kierowcy (510 mm) tłucze o uszczelkę szyby. Jeśli ją nieco obniżę odkręcając śrubę mocującą- stuka o podszybie.
Gdzie najlepiej można dostać cały mechanizm i jakie to są koszty z tym związane.
Jeśli któryś z Was miał podobne przejście proszę o wypowiedź.
Dzięki

pwl
27-10-09, 23:16
Masz za długą wycieraczkę i ustawienie niewiele da.

krispik
27-10-09, 23:20
Masz za długą wycieraczkę i ustawienie niewiele da.

No ale z tego co wyczytałem to większość z Was używa 51 cm dla kierowcy i 45 cm dla pasażera>
A Ty jakie masz długości u siebie?

pwl
27-10-09, 23:31
50/45

krispik
28-10-09, 18:00
Masz za długą wycieraczkę i ustawienie niewiele da.

No niestety krótsza (50 cm) wycieraczka też nie pomogła. Są po prostu za duże luzy i muszę się raczej liczyć z wymianą całego mechanizmy. No chyba, że uprzednio dobiorę się do niego i sprawdzę dokładnie gdzie te luzy występują i spróbuję jakoś je zlikwidować, ale to chyba raczej wątpliwa sprawa.
W sumie i z takim luzem da się jeździć, gdyż wycieraczka kierowcy jak już wspomniałem stuka TYLKO przy pełnych obrotach trzeciego biegu. :(
Jeśli komuś z Was udało się zlikwidować luz na ramionach wycieraczek, będą wdzięczny za wskazówkę.
Pozdrawiam

Nemereth
28-10-09, 18:41
a czy na wyłączonych możesz sam ręcznie obracać wycieraczkę na śrubie mocowania? raczej da się wymienić samo mocowanie bez wymiany silniczka bo na silniczku luzów raczej nie ma?

miło poczytać, sam przymierzam się do wymiany wycieraczek bo już nie zgarniają jak należy :)

krispik
28-10-09, 19:42
a czy na wyłączonych możesz sam ręcznie obracać wycieraczkę na śrubie mocowania? raczej da się wymienić samo mocowanie bez wymiany silniczka bo na silniczku luzów raczej nie ma?

miło poczytać, sam przymierzam się do wymiany wycieraczek bo już nie zgarniają jak należy :)

Jeśli wycieraczki są w stanie spoczynku przylegają do podszybia to kiedy ich ruszę ręką, to przemieszczają się na ok 2cm - czuje sie wyraźny luz.
Może dodam jeszcze, że jak zdjąłem wycieraczkę prawą od pasażera i skupiłem się na lewej (ta co tłucze od kierowcy), to udało mi się idealnie ja za którymś tam razem ustawić. Niestety jak już przykręciłem wycieraczkę prawą to znów zaczęła bić o uszczelką albo o podszybie w zależności jak jest ustawiona. Nie zliczyłbym ile razy luzowałem śrubę i przestawiałem ramię o kilka milimetrów w górę czy w dół. Generalnie to ta lewa przy ustawianiu zauważyłem, że ma wyrobione to mocowanie, gdyż nie wyczuwam ząbków podczas ustawiania przy odkręconej śrubie mocującej.

Piotrek83
28-10-09, 21:48
Luz pojawia się łącznikach mechanizmu. Łącznik ma plastikowe gniazda i niestety w pewnym momencie się poddają.
Jest to raczej "nienaprawialne" - można próbować kleić lub wypełniać, ale sądzę że łatwiej poprostu dobrać coś z rozbitka.

Nemereth
29-10-09, 10:19
zdemontuj to z samochodu i obczaj przykrecajac do blatu czy deski, obczaisz z kazdej strony co i jak i bedziesz wiedzial co wymienic. za malo popularny temat zeby mozna bylo co do milimetra sie wypowiedziec.

krispik
29-10-09, 10:33
zdemontuj to z samochodu i obczaj przykrecajac do blatu czy deski, obczaisz z kazdej strony co i jak i bedziesz wiedzial co wymienic. za malo popularny temat zeby mozna bylo co do milimetra sie wypowiedziec.

Dzięki. Tak pewnie zrobię jak znajdę więcej wolnego czasu. A temat może faktycznie mało popularny, ale pewnie sporo osób tak ma, tyle że nie każdy zwraca na to uwagę.