PDA

Zobacz pełną wersję : problem uszczelniaczy!!



newil
21-03-06, 19:00
normalnie juz mi rece opadaja!, wymenilem dzis u mechanika uszczlniacze zaworowe! po nagrzeniu slnika załoczoł nierowno chodzic ( 3 cylinder nie chodził wogole) swiece nowe kanle itp. Po zdjeciu pokrywy zaworow oraz klawiatury okazało sie ze uszczlniacze puszczają(zdjete sprezynki 2 dolotu i 2 ssace tylko na 3 cylindrze)!!! uszczelniacze firmy JC!!
wczesniej została sprawdzona kompresja i nie na 1 2 4 po rowno a 3 lekko wyzej tak jakby dostawał oleju wiecej przez nieszczelne zawory
w czym twki problem?
-uszczelniacze?? moze znacie jakies porzadne wyprobowane firmy
-moze zawory sa juz wytarte(przebieg kolo 250tys)
-..........???jakis inny powod

Ogolnie prosze o pomocne rady:), bede wdzieczny za kazdą
zalerzy mi na oponiach (wyprobowanych z uzytowania) jakiej formy załorzyc uszczelniacze
widze ze firma JC=totalne nieporozumienie

LIO
21-03-06, 19:10
w innym temacie juz pisalem i w tym tez napisze. Uszczelniacze, tylko oryginal Hondy i ogólnie przy remoncie silnika, kierowac sie oryginalami, mozliwie jak tylko sie da.
Zrzucales glowice ? byly sprawdzane prowadnice zaworowe ? Zawory oczyszczone z nagaru ? Wyregulowane dobrze na koniec ?

Rikoo
21-03-06, 19:13
A ja poraz ostatnio dodam to
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=10388 :!: :!: :!:

newil
21-03-06, 19:30
Lio nie kazdego stac na nowe orginały! czekam na relacje ludzi ktorzy jezdza na porobkach japonskich firm! podrobkach ktore nie odbiegaja duzo od orginału a dobrze sie sprawują.
Pozatym to głowica była sprawdzana i szlifowana boje sie o zawory czy juz nie sa wytarte czasem ale watpie!

Riko prosze o pomoc ludzi ktorym zdazył sie podobny przypadek opisany przezemnie i liczyłem na jakas pomocne wskazowki!!! Licze na Twoja wyrozumialos

Rikoo
21-03-06, 19:33
Wiesz wyrozumialos wyrozumialoscia ale to chyba nie trudno wpisac w temacie te dane co podalem ci :?:

newil
21-03-06, 19:55
hee znajdz mi konkretny temat jakiej firmy uszczelniacze zaworowe zakladaja ludzie:)
szukam i szukam i ZERO KONKRETOW! i jak sie to sprawuje
pisanie typu załorz orginał to najlepiej itp mnie nie bawi nie po to zarzucilem tego posta

Lcfr
21-03-06, 21:19
1.
hee znajdz mi konkretny temat jakiej firmy uszczelniacze zaworowe zakladaja ludzie:)
szukam i szukam i ZERO KONKRETOW! i jak sie to sprawuje
pisanie typu załorz orginał to najlepiej itp mnie nie bawi nie po to zarzucilem tego posta

Rikoo posłał Ci linka nie na temat uszczelniaczy tylko nt. wpisywania odelu/rodzaju nadwozia oraz silnika. Ułatwia to czytajacym SZALENIE rozpoznanie tematu oraz odpowiedz na zadane pytania...

2.
po nagrzeniu slnika załoczoł nierowno chodzic ( 3 cylinder nie chodził wogole)
Nawet od złych uszczelniaczy nie powinno sie tak stac....Cylinder nie przestaje chodzic sam z siebie...

3.
widze ze firma JC=totalne nieporozumienie
Było juz o tym wiele razy i nc nowego nie odkryłeś... Osobiscie uwazam ze w 85% czesci przez nich oferowane to totalne "G" (-moje prywatne zdanie... Dodam, ze nie jezdze na niczym kupionym w JC)

4. tTroche OT-wymieniałes uszczelniacze bo brała olej? Same uszczelniacze nic nie dadza.... Chyba, ze brała 0,5 l na 10kkm to wtedy moze....
Poza tym Lio napisał:

w innym temacie juz pisalem i w tym tez napisze. Uszczelniacze, tylko oryginal Hondy i ogólnie przy remoncie silnika, kierowac sie oryginalami, mozliwie jak tylko sie da.i wie co pisze... Ma racje .... Jest kila czesci których "nie przeskoczysz"-powinienes kupic oryginalne.... (uszczelniacze/tylne tuleje gumowe/klocki nisssin-niedostepne itd) inaczej, kupujac dziwne zamienniki coraz czesciej bedziesz pisał podobne posty..

newil
21-03-06, 21:44
wymieniłem uszczelniacze bo brał olej ale leciutko ok 1l na10kkm a auto kiedys jezdziło na gazie,przy okazji rozrzad kable itp ogolny przeglad
cisnienie miał b.dobre na cylindrach
Dzieki za opinie ale wiesz skoro cylinder nie chodzi po odpaleniu czyli brak iskry= temu ze pewnie zalewa ja =temu ze uszczelinacze nie trzymaja , a wiec jednak ma to cos wspolnego z uszczelniaczami:)

prz3mo
21-03-06, 22:00
wymieniłem uszczelniacze bo brał olej ale leciutko ok 1l na10kkm

Przeciez to zadne branie 1l/10 tys. km ... :?

Lcfr
21-03-06, 22:00
cisnienie miał b.dobre na cylindrach
moja/ojca tez miała dobre cisnienie a zarłą olej pierscieniami...


ale wiesz skoro cylinder nie chodzi po odpaleniu czyli brak iskry= temu ze pewnie zalewa ja =temu ze uszczelinacze nie trzymaja , a wiec jednak ma to cos wspolnego z uszczelniaczami:)

brak iskry - OK
zalewa ją - czym?????????????????? olejem???? skąd? wymieniłeś uszczelniacze na zaworach jak mniemam.... czyli w głowicy... a swiece/elektroda są w cylindrze....
widzisz róznice? to ze moze sciągac olej przy cylku wydechowym/ssania to raczej za malo by zalewało... poza tym wtedy nie ma iskry....

to tak tylko jakem laik....

LIO
21-03-06, 22:17
Lio nie kazdego stac na nowe orginały
i zamiast tego kupuje gówno z JC, które potem musi znowu zmieniac, a to sie wiaze z dodatkowymi kosztami, które automatycznie przewyzszaja cene oryginalów. Komplet oryginalnych kosztuje 200-250zl, ale jak bedziesz zwalal glowice po raz drugi zeby je zmieniac, to zaplacisz drugi raz za uszczelke i inne kosta.
Robic raz a pozadnie.



czekam na relacje ludzi ktorzy jezdza na porobkach japonskich firm! podrobkach ktore nie odbiegaja duzo od orginału a dobrze sie sprawują.
no ja jezdzilem na takich podróbkach, ale nie usłyszysz pozytywnej opini ode mnie na ich temat.

co jest powodem twojego problemu nie wiem, chociaz nie odpowiedziales jeszce na moje pytania z pierwszego postu

bonzai
21-03-06, 23:54
Moze problem tkwi w aparacie zaplonowym, nie daje iskry na jeden cylinder ??

P.S. - Jak sie czyta takie forum to staje sie jasne ,dlaczego auta w Polsce są w takim a nie innym stanie,jeden bedzie po trupach kupowal tanie zamienniki aby to jakos jechalo,drugi wsadzi druta zamiast bezpiecznika czy zalozy wąż od pralki do ukladu chlodzenia, bo jest 5 zl tańszy :P Nie chce tu nikogo urazić ale z takim podejsciem do sprawy tworzy sie błędne koło, czasem lepiej odżałować te 200 zl wiecej i zrobić dobrze niż pozniej robić to drugi raz, szczególnie, że sama robocizna do tanich nie należy. ;)

Piotrek Klag
22-03-06, 09:05
[ciach]P.S. - Jak sie czyta takie forum to staje sie jasne ,dlaczego auta w Polsce są w takim a nie innym stanie,jeden bedzie po trupach kupowal tanie zamienniki aby to jakos jechalo,drugi wsadzi druta zamiast bezpiecznika czy zalozy wąż od pralki do ukladu chlodzenia, bo jest 5 zl tańszy :P Nie chce tu nikogo urazić ale z takim podejsciem do sprawy tworzy sie błędne koło, czasem lepiej odżałować te 200 zl wiecej i zrobić dobrze niż pozniej robić to drugi raz, szczególnie, że sama robocizna do tanich nie należy. ;)
najlepiej to widać po osłonach przegubu - kawałek gumki jak kupisz gówniany to rozbieraj pół wahacza i pieprzenia na pól dnia a koszt samej gumki niby gówno warty

newil
22-03-06, 10:51
Lio a wiec;
-głowice była zdjeta ,profesionalny zakład ja sprawdził i "szlifnoł", sprawdzone prowadnice,zawory dorarte jak i gniazda w głowice,wszytsko oczyszczone z nagaru
-całosc skrecona i dobrze wyregulowana według norm co do kolejnosci skrecania i jakiejkolwiek pomyłki nie było mowy
-nowy uszczelniacz d15z1(moj model silnika)1szt-28zł ,,,,,16szt=448zł, powiedzmy sobie szczerze kto wydaje taka kase na auto z 93 roku gdzie to sam koszt uszczelniaczy.Mnie osobiscie na to nie stac
-szukam innych firm niz JC ktore robia uszczelniacze do japonczykow
moze ktos cos słyszał o firmie Takoma?? Korteko??

ppm702
22-03-06, 11:32
koniec tego dobrego - była prośba o poprawę tematu? Teraz ląduje kłódka a na przyszłość będzie warn :?