PDA

Zobacz pełną wersję : Helix vs Power Bass vs Magnat



driven22
21-03-06, 19:00
Witam,
Przystawiam się do wygłuszenia drzwi przednich i do zamontowania systemu na przód. Wzmacniacz na razie odpada, więc zastanawiam się nad czymś takim:

Helix Blue MKII - nie pamiętam dokładnie symbolu- 16,5 cm +tweeter jedwab
Power Bass PB CK6v.2 Chrome - chwalony bardzo na innym forum
Magnat Calssic 216 - z opisu świetne parametry

Hertz raczej odpada- nie lubię natarczywych gwizdków- dlatego między innymi szukam z jedwabną kopułką. Lubię nisko schodzacy bas, a nie pukanie w dywan. Muza to dance, trochę techno, trochę clubowych kawałków.
Wiele osób poleca Power bass ale jak patrze na skuteczność rzędu 88 db to aż mi się wierzyć nie chce ze to ładnie zagra no ale pewnie się mylę. Kiedyś miałem Magnaty (25 cm, w 206 tyle że w półce) i podobał mi się ich dźwięk. Helixów nie znam, nie słysząłem na żywca. Co do preferowanego dźwięku w mojej Peugeocinie miałem z przodu MB Quartz Reference 16,5 cm z tweeterkami niestety modelu nie pamiętam- jednak Magnaciki dużo ładniejszy dźwięk wydobywały z siebie (ale tu podejrzewam, że tylko dlatego że nie było wzmacniacza- ale bez grały pikusiowato). Może macie inne propozycje- chciałbym mojego Civiczka wreszcie ładnie nagłośnić i proszę o opinie. Nie przewiduje na razie wzmacniacza, przedział cenowy 300- 400 zł.

delSol
21-03-06, 19:45
a moze Rainbowy 265SLX deluxe?

ppm702
21-03-06, 19:52
driven22, z tego co napisałeś to PB

TDP
21-03-06, 20:16
dorzuć 90 zł i www.galeriatonow.pl (simplex - super)

driven22
21-03-06, 20:51
a powiedzcie mi jeżeli chodzi o te PB jak to się ma te 88dB ? teoretycznie przy tym samym natężeniu Magnaty czy Helixy zagrają 2x głośniej - czy coś popitoliłem. Czy ew. teoria z praktyką mocno się rozjezdża ? .400 zł to stawiam górną granice- niedawno kupiłem fure i mam problemy się pozbierac a do tego jeszcze Alpinka mnie pare zł kosztowała. Potrzebuje czegoś z mięciutkim, nisko schodzacym basikiem i delikutaśnymi gwizdkami. Nie chce się pchać w zbyt duży wydatek (poprzednio kupiłem w/w MB Quarty które kosztowały koło 600 zł a kibel wyszedł). Postaram się ładnie wygłuszyć- bo już to kiedyś robiłem- do tego ładnie ukierunkuje tweeterki i będzie gitara. Trochę będzie rzeźbienai przy trójkątach bo są skierowane lekko do dołu- a potrzebuje to tak zrobić żeby nie był owidać ze tam cokolwiek jest. Zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce.

sered
21-03-06, 20:58
Ja tez jestem na etapie zbierania gratów do mojego audio :) Postawilem na Hertze bo czytalem sporo pozytywnych opinii o nich i mam nadzieje ze ladnie zagraja. W niedalekiej przyszlosci planuje tez zakup wzmaka i stad moj wybór. Mysle tez wlasnie o radyjku Alpine i mam pytanie na jaki model postawiles i jaki moglbys polecic? Pozdro

driven22
21-03-06, 21:31
ja kupiłem Alpine CDA 9851R. Ale trochę jestem rozczarowany. Przede wszystkim wkurzyło mnie to że na stronie Horna (dystrybutora) było napisane że sprzet gotowy pod pilota. Kupiłem radyjko, potem pilocika- klikam a tu nic. Okazało się, że te modele nie miały wbudowanej IRDy w panel i trzeba było dokupić za kilkaset zł przejściówke. całe szczęście, że Horn też przerabia we własnym zakresie -kosztowało to mnie 120 zeta- ale byłem wkurzony. Pilot był niezbędny bo radyjko posadziłem na dole. Druga rzecz to bas jest jakiś taki cienki, regulacji ustawień też malusio (mimo że to już jest wysoki model radyjka). A ostania rzecz która mnie trapi to tuner (ale z tym to nie wiem do końca bo mam wrażenie że ta fabryczna antena jest o kant du.. potłuc -wysuwana ze słupka). Wyżej stoją chyba tylko 9853 i 9855 jezeli się nie pomyliłem w symbolach. Chociaż widziałem, że wchodza jeszcze nowsze modele, ale nie wiem czy już dostepne w Polsce. Hertz sie trochę boje- bo dużo ludzików pisze że bez wzmaka nie zagra no i te tweetery.. Mam dość wrażliwy słuch i nie chce żeby mnie denerwowały.

[ Dodano: Wto 21 Mar, 2006 ]
Szukałem na tym forum o tej fabrycznej antence i tak szczerze mówiąc nie wiele się doczytałem. Tak czy inaczej konieczni emusze coś zrobić- bo łapanie zetki i rmfki mnie nie bawi. Starzy mają 5D i antenka normala to u nich radyjko zbiera jak szalone, najdrobniejsze stacje czyściutko grają. Wydaje mi się niemożliwe żeby to była wina radia u mnie. jak będę montował głośniki to wtedy dokładnie to zweryfikuje.

MartinS
21-03-06, 21:57
kupiłem w/w MB Quarty które kosztowały koło 600 zł
to nie były dobrze zainwestowane pieniądze.....

Helix Blue MKII to mial kosiniak chyab u siebei w aucie wiec z nim pogadaj na temat...

driven22
21-03-06, 22:47
:) Teraz wiem -wtedy stawiałem na prestige marki, seria reference i takie tam dupersztyfty. To byłu moje poczatki ca, pierwsze wytłumianie drzwi itp. Wcześniej przede wszystkim stawiałem na wszystkim na tył. wydawało mi się ,że z drzwi to ja basiku nigdy raczej nie usłysze, no i ciągłe zmany radyjek, aż trafiłem na pionka 8400 a potem OEL 6300 i stwierdziłem, że brzmienie i możliwości ustawień sa takie jakie potrzebuje -kupiłem te MB Quarty na przodzik Magnaty na tył no jakloś to grało. No i niestety przy zmianie furki na Civiczka zmieniłem na ta nieszczesną Alpinke- ale mam nadzieje, że jeszcze z niej wyciągne trochę mocy po wygłuszeniu i zamontowaniu głośniczków na przodzie. Na tyle na razie leżą elipsy w fabrycznych miejscach- ale tu już widać kubaturę bagażnika i nie ma mowy o wytworzeniu takiego ciśnienia jak w małym bagażniku 206-tki- więc elipsy sobie grają bo grają- ale drażni mnie taki bezpłciowy dźwięk.

ppm702
22-03-06, 12:01
9855


Hertz sie trochę boje
przyjedź na spot to posłuchasz u mnie tej kombinacji

Co do 88dB skuteczności to troszke mało - takie głosniki wymagają pieca, żeby pokazac na co je stać.

Jak chcesz mieć dobry dźwiek z przodu to niestety zewnętrzna końcówka mocy Cię nie ominie

Jarek
22-03-06, 23:12
Muza to dance, trochę techno, trochę clubowych kawałków,

Rainbowy 265SLX deluxe
Głośniki dobiera się do muzyki, której się słucha. No przynajmniej dla mnie taki wybór ma sens. Ja się za laika uważam, ale już troszkę słyszałem - Rainbow tyle ze CSX 265 słuchałem to głośniki fantastyczne!! Tylko nie do takiej muzyki. Głośniki te jak dla mnie nie mają basu, tzn. mają ale bardzo słaby i nie schodzą za nisko. Za to głośniki te są bardzo szybkie, bardzo fajnie odwzorowują dzwięki, góra także przyjemna. Ale bas słaby. Głosników tych słuchałem także na Alpine - chyba nawet taka sama, jak ta Twoja... Ja te głośniki bym polecał do wymagającej muzyki. A PB w/w sam posiadam, cięzko porównac to do w/w Rainbowa bo to całkowicie inna szkoła jazdy! PB to jest BASS i przede wszystkim BASS :twisted: w porównaniu do Rainbowa jest on zamulony, ale schodzi bardzo nisko i potrafi nawet przeciągnąć. Góra po dobrym zestrojeniu gra bardzo fajnie, a średnica jest ok. Jednak w porównianiu do Rainbowa jest wolny, ale za to mocny. Wiec, jesli słuchasz wymagającej muzyki to kup Rainbow'a - bedziesz bardzo zadowolony, ale na bass nie licz!
Jesli lubisz dobry bass z 16... - PB ( głośnik w porównaniu do Rainbowa jest wolny, tak obiektywnie na niego patrząc to mógłby byc szybszy, ale to nie przeszkadza przy dobrym zestrojeniu. ) Do muzyki, którą wymieniłeś to ja bym wziął PB i będziesz zadowolony. Co do 88db - efektywność...
Długo by pisać, ale:
Helix Blue 62MkII ( dane z gazety Auto HI-Fi&Tuning ) - 89dB 2.83V/1m
PB Ck6v2 - ( 88dB 1W/1m ) a przy 2.83V/1m - 90,5dB -> więc nawet głosniej jest :twisted:
Zależy w jakiej skali opisywac efektywność, w takiej samej skali jest podobnie i raczej nie odczujesz różnicy znacznej. Tak czy owak ja mam 20lat i nie słucham muzyki caly czas na maxa, bo boli mnie głowa, za mocno jak dla mnie :wink: Mówisz, że nie lubisz ostrych gwizdków, fakt, osobiście nie słyszałem i także można to na radiu zredukować, ale Helixy ponoc mają bardzo ostrą górę, tak jak i Hertz ESK... tak już nie raz słyszałem. ESK został pobity przez PB. Poczytaj na forum www.tuning.pl , bardzo dużo opisów itp o tych głosnikach i podsumowanie, co ESK i jego bas znaczy przy bass'ie PB... Wypowiedzi ludzi, którzy z tego żyją... www.caraudioreda.pl <- tam kupiłem PB i teraz jest promocja - 10% na PB... Pozdrawiam

emg
23-03-06, 08:40
tam kupiłem PB i teraz jest promocja - 10% na PB
to nie jest giełda :evil:

Jarek
23-03-06, 15:34
tam kupiłem PB i teraz jest promocja - 10% na PB
to nie jest giełda :evil:
Jeśli o to chodzi to nie chciałem niczego i nikogo reklamować, bo mi to wisi! Tylko jeśli gdzieś jest taniej, to chyba nie przeszkadza taka inforamcja; żeby nie przepałcać :wink: Ale jeśli to tak rozumiecie to możecie to wyedytować i skasować co nieco :oops:

driven22
29-03-06, 15:13
Dzięki za info. Po weekendzie jade po PB Chrome. Trudno- zobaczymy co to za sprzet. Mam nadzieje, ż ebedzie gitara- p oprostu lubie bass szczegolnie schodzacy nisko. mam dylemat jeszcze pomiędzy matami które zastosować- polimer czy zwykłe bo cena spora. Miałem wczesniej zwykłe i było powiedzmy ok, ale zastanawiam się czy polimerowe są dużo skuteczniejsze?. Do tego dorzuce dystans chyba na powe.pl jakieś są, bo nie mam czym wyrzeźbić samemu. Ktoś z was kupował tam dystansik? Jakiej to jakości i ew. jakiej grubości dobrać żeby się głośniczek zmieścił pod tapicerą. Jak nie to złapie się za boczek i dokładnie wymierze ;) Dzięki

sered
29-03-06, 15:40
Ja kupilem dystanse na powe.pl z tym ze byly wystawione na allegro. Jesli bedziesz kupowal to popros o impregnacje co uchroni je przed wilgocia. Dla mnie jakosc jest ok choc jeszcze ich nie przymierzalem bo powoli kompletuje wszystko :) Co do mat to powiem Ci tak. Dostalem odpowiedz od goscia z allegro ze maty polimerowe dobrze jest dac na ta blache wewnetrzna szczegolnie za glosnikiem a na ta blache pod tapicerka maty miekkie bitumiczne. Zaznaczam ze jest to odpowiedz od goscia ktory sprzedaje maty na allegro i nie wiem jak to wyglada w praktyce :)

driven22
29-03-06, 17:16
No właśnie- przydałaby się odpowiedź kogoś kto to montował. Kupowałeś uniwersalne 16,5 cm czy jakieś szczeólne? Ja już praktycznie kase uzbierałem i biorę się niedługo za robotę. Ciągle nie wiem co z tymi matami zrobić. Twarde są upierdliwe przy zakładaniu. Te polimery mnie męczą- ktoś rzucił na forum podobny temat ale nic się z niego nie dowiedziałem- podejrzewam, ze większość jedzie na twardych. Najwyżej rzucę monetą :)

kenny
29-03-06, 19:19
Co do dystansów to ktoś z forum robi na wymiar. Jest bodajrze z marysina, więc odbierzesz sobie w Wawie. Użyj szukajki to go znajdziesz.

sered
29-03-06, 20:59
Ja kupilem takie uniwersalne pod glosniki 16,5 cm. Nie wiem czy jest roznica miedzy dystansami do 5G i 6G. Otwory maja pasowac pod kolki w drzwiach. Mnie do zakupienia zostaly juz tylko wlasciwie maty i chyba zrobie tak jak to opisalem wczesniej. Na pare drzwi licze gdzies tak 8 sztuk mat miekkich i ze 2 te polimerowe na wewnetrzna blache.

driven22
30-03-06, 10:32
Co do dystansów to aby wymiar się zgadza- otwory itp to sobie sam ponawiercam bez problemów. Mi w Pizio 206 3D wyszło chyba około 13-14 mat na drzwi- ale tam są ogromne. Zresztą sprzedają różne 50x25 i 50x50. Ja zrobię podobnie jak Ty- polimery wewnątrz a na zewnątrz miekkię- ew wzmocnie je jeszcze czymś. Musze rozkręcić boczek i będe widział. Czekam aż będę miał sucho przed garażem. Tak więc chyba już wszystko dobrałem, efekt opiszę za jakiś tydzień -dwa- jak się wygrzeją głośniki. Przy okazji parę fotek cykne. Pozdrawiam

graf78
31-03-06, 15:06
a powiedzcie mi jeżeli chodzi o te PB jak to się ma te 88dB ? teoretycznie przy tym samym natężeniu Magnaty czy Helixy zagrają 2x głośniej - czy coś popitoliłem. Czy ew. teoria z praktyką mocno się rozjezdża ? .400 zł to stawiam górną granice- niedawno kupiłem fure i mam problemy się pozbierac a do tego jeszcze Alpinka mnie pare zł kosztowała. Potrzebuje czegoś z mięciutkim, nisko schodzacym basikiem i delikutaśnymi gwizdkami. Nie chce się pchać w zbyt duży wydatek (poprzednio kupiłem w/w MB Quarty które kosztowały koło 600 zł a kibel wyszedł). Postaram się ładnie wygłuszyć- bo już to kiedyś robiłem- do tego ładnie ukierunkuje tweeterki i będzie gitara. Trochę będzie rzeźbienai przy trójkątach bo są skierowane lekko do dołu- a potrzebuje to tak zrobić żeby nie był owidać ze tam cokolwiek jest. Zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce.
... z MB Quart wyszedl kibel bo nie miałes wzmacniacza, Hertze ESK (te tansze) graja super pod radiem (montowalem koledze byl w szoku jak to zagralo) wyzszy model HSK tylko pod wzmaczniacz. Generalnie im lepsze głosniki (i drozsze) i im bardziej rozbudowane maja zwrotnice tym bradzie potrzebuja wzmaczniacza. Hertze ESK 165 (zółta membrana) mozna za okolo 320 kupic. Pozdrawiam