PDA

Zobacz pełną wersję : Stuki na zimnym silniku; czy to wał? D15B7 3d, 5 gen



kpopis1
21-03-06, 18:23
Wymienilem panewki głowne i korbowodowe, kontrolka oleju juz sie nie zapala po uru chokmieniu silnika jak to mialem wczesniej, jednak na zimnym wciaz stuka przez dwie, trzy minuty az sie troche rozgrzeje. Czy powodem tego moze byc chropowatosc walu korbowego? Bo panewki byly mocno wystukane...

Lcfr
21-03-06, 18:49
jako laik tylko pisze...
skoro wymieniłeś-powinno przestac stukac...
takie stuki biora sie tez z luzów korbowód-tłok (na tym sworzniu)
tak tylko sugeruje bo nie wiem co to za stukot
...

kpopis1
22-03-06, 14:03
Stuka mi tylko na zimnym, nie wiem jak to opisac. Troche przypomina klekotanie diesla. Panewi sam zakladalem wiec kasa na robocizne zadna nie zostala wydana ale koszt samych czesci wyniosl kolo 500zł... Nie wiem co teraz zrobic. Zastanawiam sie czy warto kupic blok silnika z innego civica z tym zastrzezeniem ze moge trafic z deszczu pod rynne bo kazdy taki silnik bedzie mial ponad 10 lat i nigdy nic nie wiadomo. Jestemciekaw jakie macie doswiadczenia.

[ Dodano: Sro 22 Mar, 2006 ]
Wyjmowalem kolejno przewody wysokiego napiecia i okazalo sie ze po wyjeciu przewodu z trzeciego cylindra przestalo stukac. Co to moze oznaczac? Co sie dzieje w owym cylindrze po wyjeciu przewodu?

bartol
22-03-06, 20:23
[qupte]Wyjmowalem kolejno przewody wysokiego napiecia i okazalo sie ze po wyjeciu przewodu z trzeciego cylindra przestalo stukac. Co to moze oznaczac? Co sie dzieje w owym cylindrze po wyjeciu przewodu?[/quote]


Brak iskry wiec brak pracy na tym cylindrze :roll:

MacK
22-03-06, 21:29
Wyjmowalem kolejno przewody wysokiego napiecia i okazalo sie ze po wyjeciu przewodu z trzeciego cylindra przestalo stukac.
mogłeś w ten sposób zabić cewkę zapłonową :idea:
a jak już to zrobiłeś i przestało pukać czyli tłok nie był pchany wybuchem mieszanki czyli gdzieś jest luz na tym właśnie cylindrze w sensie luz korbowód-tłok tak jak pisze Lcfr albo dalej coś z panewką korbowodową

kpopis1
23-03-06, 09:23
Albo sworzen tłoka uszkodzony....