PDA

Zobacz pełną wersję : Reset kompa w Hani



mule
14-01-05, 11:45
wiem ze zaraz ktos powie uzyj opcjii szukaj
ale juz uzylem i to na nowym i starym forum i dalej nie wiem, chcialem zresetowac kompa, wyjalem bezpiecznik 7,5 backup, na pare minut i niebardzo wiem czy sie to zresetowalo, bo zegarek sie nie wyzerowal, radio tez jest jak bylo?? co zrobilem zle?
czy mozejednak nie musza sie te rzeczy wyzerowac?

jedna konkretna odp prosze i mozna zamykac

sc0rpion
14-01-05, 12:12
radio powinno zgubic ustawienia, zegarek niekoniecznie
wyjmij go tak na minute a nie na sekunde

cihy
14-01-05, 12:18
wyjalem bezpiecznik 7,5 backup, na pare minut i


wyjmij go tak na minute a nie na sekunde

zegarek nie zgubi ustawienia napewno, a co do radia to jak u mnie sie wyjmie bezpiecznik ecu/backup to tez radio nie gubi swoich ustawien

takze jesli wyjales odpowiedni bezpiecznik na minutkę wzwyż to napewno zresetowałeś kompa

a co chciałeś osiągnąć? znaczy pewnie liczyłeś na jakiś efekt resetu kompa?

mule
14-01-05, 12:35
znaczy tak wyjalem najpierw na pare sekund, ale nie wyzerowalo sei nic wiec 2 raz juz na pare minut ale dalej bez efektu w postaci zerowania radia/zegarka,

no a oczekiwalem po prostu ze ktores z tych rzeczy mi powie ze reset sie odbyl zeby mozna bylo reszte "procedury" odbyc
na efekt nie liczylem tylko czytalem ze sie ma radio wyzerowac a u mnie nic, skoro nie tylko u mnie to jest mozliwe to juz jest cos:)

GTBart
14-01-05, 12:53
jak wyjmiesz bezp. backup nie zresetuje ani jednej ani drugiej rzeczy, chyba, ze masz radio spiete z tym bezpiecznikiem (czego sie nie robi)!
Jak ma Ci cos powiedziec czy sie resetnelo odlacz akumulator!!
A jak nie to uwierz ze jednak sie zresetowalo!

mule
14-01-05, 13:09
ok juz wierze:)
tylko czytalem na starym forum byl temat. ze ma sie wyzerowac, jak nie ma to ok, akumulatora wole nie odpinac, tez cos pisano ze moze si ezle skonczyc przy pechu
dzieki na odpowiedzi, mozna zamykac temat chyba ze ktos cos ma do dodania:)

Pati
14-01-05, 13:16
gdybys mial radio podlaczone pod ten bezpiecznik to by sie zresetowalo. ale pewnie nie masz...

typeR
14-01-05, 13:37
To sie podepne pod temat, a propos resetu. Czy po wymianie akumulatora trzeba przeprowadzic procedurke "programowania" i co sie stanie jak sie tego nie zrobi (co sie moze stac?) Czy po modyfikacjach ukladu wydechowego, dolotowego warto zrobic reset?

cihy
14-01-05, 13:55
Czy po wymianie akumulatora trzeba przeprowadzic procedurke "programowania"
jeśli wyjmiesz akumulator to siłą rzeczy robisz reset kompa więc wydaje mi się, ze postępowanie powinno być takie samo
niestety niemam manuala pod ręką, ale nie przypominam sobie żeby były tam opisane jakies ''specjalne procedury'' po wyjeciu akumulatora

co sie stanie jak sie tego nie zrobi (co sie moze stac?)
zgaduję, że będzie na ustawieniach fabrycznych i będzie sobie na nowo pobierał informacje i się do nich dostosowywał



Czy po modyfikacjach ukladu wydechowego, dolotowego warto zrobic reset?

komputer hondy ''dostosowuje się'' do warunków, reset mu w tym pomoze na 100% (nie bedzie mial starych juz niepotrzebnych informacji)

michal750
14-01-05, 14:52
http://www.forum.tuning.pl/viewtopic.php?t=59645&highlight=reset