PDA

Zobacz pełną wersję : smród oleju/opon? powyzej 150km/h



Civic96
18-05-09, 08:44
Witam serdecznie
Proszę wybaczyć amatorszczyznę. ale na samochodach sie nie znam
nie znalkazlem podobnego watku na forum
Mam 2 problemy
jeden banalny bo nie wiem gdzie jest filtr paliwa i jaki wogole kupic
domyslam sie ze ta puszka z lewej strony pod maska to nie to?
to pewnie od filtrowania paliwa ale zeby nie smierdzialo w kabinie?

2 problem jest skomplikowany

przy duzej predkosci ok 150 i wiecej w kabinie zaczyna bardzo smierdziec jakby olejem albo oponami
ponizej tej predkosci nic nie czuc'
bardzo rzadko jezdze tak szybko wiec zignorowalem ten problem jakies poł roku temu
nie wiem czy to przy duzej predkosci smierdzi czy moze na kazdym biegu na wysokich obrotach, musze to sprawdzic, ale raczej nie
czy orientujecie sie moze co jest?
bede bardzo wdziecznty za odp

ej9 d14a3 bez zwężki

pozdrawiam

skolopendra
18-05-09, 10:42
domyslam sie ze ta puszka z lewej strony pod maska to nie to?

raczej tak

lub
http://www.allegro.pl/item628249755_filtr_paliwa_honda_civic_accord.html


przy duzej predkosci ok 150 i wiecej w kabinie zaczyna bardzo smierdziec jakby olejem

sprawdź czy niema gdzieś małego wycieku np z filtru oleju z tyłu

pawel240
18-05-09, 23:03
tez mi smierdzi jak przegonie bardziej auto, pewnie masz gdzies wyciek oleju i jak bardziej pocisniesz silnik łapie wieksza temerature i olej który wyciekl sie wypala, mi cieknie uszczelką pokrywy ;/ (nowa ale zamiennik)

Civic96
18-05-09, 23:11
dziekuje za odp jutro jade do mechanika
a z tym filtrem to w koncu nie wiem czy ten pod macha czyli podobny do tego co zapodal w linku skolopendra to jedyny
bo mi koles w robocie mowil ze ten to jest niby od tego zeby w kabinie nie smierdzialo a wiec musi byc gdzies drugi przy bakuczy to prawda?
cos mi sie wydaje ze nie ale jak mowie nie znam sie za bardzo
mam jeszcze pytanko
czy wymioeniac olej w skrzyni jak wszystko chodzi super ale nie wiem kiedy byl wymieniany?
pozdrawiam

JeNNy_forever
19-05-09, 01:16
dziekuje za odp jutro jade do mechanika
a z tym filtrem to w koncu nie wiem czy ten pod macha czyli podobny do tego co zapodal w linku skolopendra to jedyny
bo mi koles w robocie mowil ze ten to jest niby od tego zeby w kabinie nie smierdzialo a wiec musi byc gdzies drugi przy bakuczy to prawda?
cos mi sie wydaje ze nie ale jak mowie nie znam sie za bardzo
mam jeszcze pytanko
czy wymioeniac olej w skrzyni jak wszystko chodzi super ale nie wiem kiedy byl wymieniany?
pozdrawiam

Co do smrodu oleju przy 150 km/h to proponuje przejechać się pare razy na jedynce czy dwójce do 6-7k obr/min... jak będzie śmierdziało olejem to wychodzi na to że masz nieszczelność albo na pierścieniach tłokowych albo na uszczelniaczach zaworów i silnik łyka Ci olej. Sprawdzałeś może czy nie ubywa Ci go na bagnecie co jakiś czas? Jak skrzynia chodzi ok to nie ma potrzeby wymieniać ale jeżeli bardzo tego chcesz to tylko olej MTF - równo dwa litry (przynajmniej w 5 generacji), jak w 6genie to nie wiem ;)

pozdrawiam

skolopendra
19-05-09, 08:52
bo mi koles w robocie mowil ze ten to jest niby od tego zeby w kabinie nie smierdzialo

to jedyny filtr paliwa

a wiec musi byc gdzies drugi przy bakuczy to prawda?

nie prawda

Civic96
20-05-09, 08:47
Co do smrodu oleju przy 150 km/h to proponuje przejechać się pare razy na jedynce czy dwójce do 6-7k obr/min... jak będzie śmierdziało olejem to wychodzi na to że masz nieszczelność albo na pierścieniach tłokowych albo na uszczelniaczach zaworów i silnik łyka Ci olej. Sprawdzałeś może czy nie ubywa Ci go na bagnecie co jakiś czas? Jak skrzynia chodzi ok to nie ma potrzeby wymieniać ale jeżeli bardzo tego chcesz to tylko olej MTF - równo dwa litry (przynajmniej w 5 generacji), jak w 6genie to nie wiem ;)

pozdrawiam

Trafiłeś w dzieiątkę chyba

Rok temu wlalem olej i jeszcze na miesiac przed wymiana patrzylem na bagnecie i nie lyknal ani kropelki!
ale jadac okolo 150km/h juz pol roku temu olej smierdzial choc jeszcze go nie ubywalo
przy zmianie oleju ojciec mowil mi ze jest mala plamka gdzies ale zapomnialem o tym
Wczoraja jade do mechanika a tam cala miska zalana i laczenie skrzyni
Ale mechanik powiedzial ze dla niego takie cos to zwykle pocenie bo kropli "zywych" przeciez nie ma
Zeby to olac
Pojechalem do domu i patrze a tu od zmiany oleju 2tyg temu litr oleju zniknęło!!!
dolalem i nie wiem co robic bo wyciekajacego oleju nie widac na ziemi(po 8 godzinach w robocie wyciek taki sam czyli wyglada jakby byl stary nic nie kapie na nowo)
nieznam sie wiec mowie do Ojca zeby sprawdzil czy nie bierze oleju bo tlumik czarny
ale on mowi ze to tylko sadze z benzyny suche jak wior i nie ma mowy zeby bral olej bo dymek bielutki
Tak wiec mam pytanie co jest skoro oleju nie bierze pod uszczelke czy gdzies a przecieku nie widac ewidentnie
gdzie sie pofdziewa ten olej?
Starszy mechanikiem nie jest ale mowi ze to moze byc cos z simeringiem jakims czy cos i do sprzegla idzie?
albo z pierscieniami cos nie tego
Mam pytanie co moglo byc przyczyna awarii
ja jezdze bardzo wolno generalnie do 100-120km/h w lato zanim odjade 15 sekund czekam zanim rusze a w zime kilka minut
na zimnym nie jezdze szybciej niz do 3 tys obrotow
Kurde wybralem ej9 3d gdyz ma opinie najtrwalszego modelu ze wszystkich hond a tu dupa juz po ponad roku cos siadlo
Ale to autko ma w koncu 13 lat moze wiec ze starosci cos padlo
nie istotne jednak to czemu
ale ile bedzie to kosztowac
orienyujecie sie moize?
pozdrawiam i dziekuje za odp

JeNNy_forever
20-05-09, 20:36
Skoro mówisz że czujesz smrodzik podczas szybkiej jazdy to obstaję nadal przy tym co powiedziałem wcześniej - spalasz olej. Zwróć uwagę na to że jak jeździsz do 3k obr/min to nie masz prawa czuć oleju w stosunku do szybkiej jazdy - 150 km/h to masz ze 4k obr/min albo więcej nawet (nie wiem jak skrzynia w Twoim modelu wygląda i jej przełożenia). To wiąże się ze zbliżającym się być może remontem silnika - pierścienie, uszczelniacze zaworowe, uszczelka pod głowicą i można pare innych bajerów przy okazji zmienić - panewki itp.
Natomiast skoro mówisz że masz mokrą mise olejową i łączenie silnika ze skrzynią biegów to problem może być inny - mokra misa olejowa to najczęściej rozcieknięta uszczelka pod nią, ponadto mokre okolice skrzyni biegów to prawdopodobnie masz wyciek na simmeringu wału korbowego od strony koła zamachowego. Daj znać co ustaliłeś.

Simmering pod wał korbowy firmy Corteco to koszt 35-50 zł, a remont silnika (pierścienie, uszczelniacze zaworowe i inne tego typu) to już może Cię szarpnąć ponad 1000 zł. Warto zlokalizować przyczynę to można uniknąć sporych niepotrzebnych kosztów ;)

Osobiście jak swoją Żabą lece koło 150 km/h to też czuje olej ale na razie kasy na remoncik brak, lepiej dołożyć i zrobić swapa w moim wypadku np. na D16Z6 :P

zdravim

P.S. Hondą jeździ się od 3k obr/min :P do 3k obr/min się toczysz :P

lobuz52
20-05-09, 21:28
Witam. Wiesz z tym olejem to może być tak, że przez dwa tygodnie może zniknąć litr oleju. Jak jadę autostradą na zachód swoim to przy dużych prędkościach tracę olej. Dolewka na miejscu i dolewka po powrocie. Z tym to chyba normalka w hondach i to nie tylko civic.
Jak napisał Pawel240 możesz mieć gdzieś olej na silniku ktory Ci się rozgrzewa i śmierdzi. Nie szykuj się od razu na remonty ani nie myśl ocivicu,że dupa... Też kiedyś miałem już dość bo się męczyłem z uszczelką pod głowicą i przekażnikiem paliwa. Ale jak się zrobi co trzeba to się zakochasz i już nigdy nie powiesz złego słowa o civicu. Tylko jak się będziesz brał za jakieś poważniejsze(ewentualnie) naprawy to nie rób lipy. Pierścienie czy uszczelniacze kup w aso i znajdz dobrego fachowca bo będziesz dwa razy robił jak ja:mad: Zainwestuj w części i dobrego mechanika a potem ciesz się civiciem

Civic96
20-05-09, 23:17
Lobuzie!!!
Ja bardzo lubie ten samochodzik, zawsze o nim marzyłem wiec zakup musialbyc taki a nie inny
I wlasnie dlatego ze go lubie chce go miec jak najdluzej
Nie interesuje mnie wymiana na zaden inny napewno na zadenego nowszego cifa bo najladniejsza dla mnie jest 3d 6generacji i koniec!
Cudowne bylo to ze przez rok nie lyknal nawet kropelki az tu nagle taki zonk
Chce go zrobic jak najszybciej i nie dam mu sie truc olejem:D
Jutro zaprowadzam do bylego sasiada mechanika
Dzis ogladal i powiedzial ze nie bierze oleju bo albo by poszla woda do oleju albo odwrotnie i cos mi tam mowil jak to mechanik
na mocy nic nie stracil wiec napewno nie lyka
bede Wam na bierząco relacjonowal co by nastepny forumowicz mial pozytek
pozdrawiam

Smolar
21-05-09, 14:46
A tam pier..enie,mojej hance mozesz dac do odcinki i nie zadymi(tylko osad z WMa:p) nie ma zadnych wyciekow,wszystko wyglada ok,ale jednak olej bierze:)..takze nie zawsze powiedzian ze jak nie kopci to nie lyka oleju,o czym sie przekonalem:)

Civic96
11-11-09, 09:15
Zgodnie z obietnicą opisuje co było problemem
Wybaczcie ze tak pozno ale ja po prostu nie jestem pasjonatem jak Wy i na forum jestem by pytać

Do rzeczy
Problem u mnie był taki że Hania pociła się przez uszczelkę miski olejowej
Gdy jechało się szybko większe ciśnienie wypychało olej a ten spadał na rurę wydechową i śmierdziało
Zanim się zatrzymałem zawsze olej wyparował od gorącej rury i dlatego nie bylo widać wycieku
Śmieszna sprawa to była
Mam nadzieję, że może komuś ta informacja się przyda
Dziękuje Wam za Wasze doradztwo
pozdrawiam