PDA

Zobacz pełną wersję : Alpine CDE-9843 RM (?) + Hertz ESK 165 (?)



sered
20-03-06, 14:55
Czy dobrze zagra Alpine CDE-9843 RM z głośnikami Hertz ESK 165 czy polecacie coś innego? Planuję zakupić w kwietniu jakiś radioodtwarzacz + głośniczki na przód. Myślałem właśnie o takiej konfiguracji jak napisałem powyżej. Planuję na to wydać do 1000 zł. Wygłuszenie drzwi, panele z MDF itd. liczę osobno. W przyszłości planuję zakupić jakiś wzmacniacz i skrzynkę basową do bagażnika. Czy polecacie te Hertze ESK 165 z Allegro za 300 zeta? Chcę żeby wszystko ładnie i czysto grało. Co polecacie? Proszę o pomoc :)

ppm702
20-03-06, 15:07
na Hertz'u sie nie zawiedziesz ale jak go pogonisz z wzmaka. Zamiast serii CDE może popatrz na CDA?

sered
20-03-06, 15:16
Wzmaka kupię później :D Narazie chcę trochę zainwestować w przód. Czytałem, że warto zwrócić uwagę na CDA ale ich ceny zaczynają się od 700-800 zeta a wyższe modele oscylują około 1000-1500 lub więcej :roll: a to trochę dla mnie za dużo szczególnie w tym kraju gdzie jedno radio już straciłem razem z szybą w innym aucie :D

LIO
20-03-06, 15:57
ja mysle ze CDE w zupelnosci Ci wystarczy i to nawet jakis starszy model.

TDP
20-03-06, 19:20
CDA 9847 mozesz nabyc za 600 pln nówka na allegro - poszukaj
(ma 3 pary wyjsc - co w przyszlosci pozwoli Ci pokombinować troszke z ustawieniami)
ja bym zainwestował w CDA - moze jakies uzywane bez mp3 ?!

sered
20-03-06, 22:01
CDA 9847 mozesz nabyc za 600 pln nówka na allegro - poszukaj
(ma 3 pary wyjsc - co w przyszlosci pozwoli Ci pokombinować troszke z ustawieniami)
ja bym zainwestował w CDA - moze jakies uzywane bez mp3 ?!
Szukalem i jest jedna nowka za 850 zł i jedno radyjko 4 miesieczne za 6 stówek. Co do MP3 to jest to wygoda :) Nie jestem jakims specjalista od muzyki i mysle ze nawet nie odczuje roznicy na stracie jakosci :)

ja mysle ze CDE w zupelnosci Ci wystarczy i to nawet jakis starszy model.
Wlasnie radyjko nie jest najnowszym tez modelem bo ten model 2006 - CDE-9846RM po prostu mi sie nie podoba 8) a parametry chyba podobne. Aha i zapomnialem dodać, ze zalezy mi na zóltym lub pomaranczowym podświetlaniu. Moze ma ktos podobny model i moglby zrobic foto jak to swieci naprawde :)

LIO
20-03-06, 22:38
moje CDE 9821R świeci na zielono :-), za to gra przyzwoicie jak na moje wymagania, do tego kosztowalo bardzo rozsadne pieniadze.
mp3 to wygoda, ale nie koniecznie jakosc

TDP
20-03-06, 22:51
mp3 to wygoda, ale nie koniecznie jakosc zalezy jaka kompresja i z czego ?!

ja kompresuje minimum 192 kbps -> czyli jak CD

sered
20-03-06, 22:57
moje CDE 9821R świeci na zielono :-), za to gra przyzwoicie jak na moje wymagania, do tego kosztowalo bardzo rozsadne pieniadze.
mp3 to wygoda, ale nie koniecznie jakosc

mp3 to wygoda, ale nie koniecznie jakosc zalezy jaka kompresja i z czego ?!
ja kompresuje minimum 192 kbps -> czyli jak CD
Dlatego napisalem ze nie jestem specjalista i pewnie nie uslysze tej straty jakosci :) a zolte podwietlanie mi sie zwyczajnie podoba :D

LIO
21-03-06, 17:41
Dlatego napisalem ze nie jestem specjalista i pewnie nie uslysze tej straty jakosci
zatem smialo CDE Ci starczy. Szukaj z mp3 i z odpowiednim podswietleniem
albo 9843 albo 9846
http://www.allegro.pl/item93093671_alpine_cde_9846_r_rm_news_kuj_pom.htm l
http://www.allegro.pl/item93091004_alpine_cde_9843_r_rm_news_kuj_pom.htm l

sered
21-03-06, 20:22
Dzieki LIO za odpowiedz. Pomogles mi podjac ostateczna decyzje choc musze jeszcze wybrac ktorys model z tych dwoch 8) Tylko wlasnie nie rozumiem dlaczego ten nowszy model czyli CDE-9846 R/RM jest tanszy od swojego poprzednika. Jak pisalem wczesniej zamierzam w calkiem niedalekiej przyszlosci zakupic wzmacniacz. Z tego co przeczytalem w specyfikacji obu modeli to 9846 posiada wyjście RCA z regulacja poziomu wzmocnienia subwoofera natomiast model 9843 posiada 1 wyjscie przedwzmacniacza. Czy to jest to samo czy sie czyms rozni bo jestem zielony w tych sprawach a jesli sie rozni to ktory model bedzie lepszy pod tym kątem? (czyli podlaczenia w przyszlosci wzmaka) :) I mam jeszcze jedno takie male pytanko co do mat do wygluszenia auta. Czy polecilibyscie maty polimerowe? O matach juz sporo naczytalem sie na tym forum i zdania sa podzielone a o matach polimerowych nie bylo za wiele mowione a podobno zaznaczam podobno ich skutecznosc, w porownaniu do mat miekkich/twardych, jest 3 razy wieksza. Moze mial ktos przyjemnosc posluchac w autku wyciszonym tymi matami? :) Proszę o pomoc i dziękuje z góry za odpowiedzi :)

TDP
21-03-06, 21:47
tak jak pisałem ... aby wszystko było ! kup radyjko z serji CDA
posiada on 3 pary wyjsc - co umozliwi Ci bezproblemowe podłączenie wzmacniacza
przy 1 parze bedziesz musiał już coś kombinować
osobiście polecam Tobie ALPINE CDA9847R
na allegro jakiś miesiac temu widzialem za okolo 600/700 (wiec sie miesci w przedziale cenowym)

sered
22-03-06, 00:11
Musze to przemyslec :D No chyba zeby rozejrzec sie za czyms bez mp3 jak pisaliscie wczesniej :) Moze trafi sie jakas okazja bo tak jak juz pisalem mialem przykre doswiadczenia z radiem w poprzednim aucie wiec nie chcialbym za duzo w nie inwestowac :) Dzięki.

ppm702
22-03-06, 11:55
1 wyjście RCA pozwoli Ci zasilić dwa kanały wzmacniacza, czyli np tylko pod woofer. Podłączenie większej ilkości kanałów tez jest mozliwe, ale wówczas funkcje z radia typu kontola poziomu woofera czy fader nie bedzie działać. CDE nadaje się jesli ktoś chce korzystać z wbudowanego wzmaka w radio

sered
22-03-06, 12:21
Dzieki ppm za konkretna odpowiedz. W przyszlosci zamierzam kupic wzmacniacz 4-kanalowy. 2 kanaly na woofery na przod a pozostale 2 w mostku pod suba. Tak to chyba ma prawidlowo wygladac.

ppm702
22-03-06, 12:26
Tak to chyba ma prawidlowo wygladac
dokładnie tak :)

sered
27-03-06, 18:00
Czy takie spinki tapicerki drzwi podejda do mojego modelu (jak w tytule)?
Spinki tapicerki drzwi (http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=92874336)
Ewentualnie moze ktos zna jakies lepsze ceny? Zgodnie z tym co napisal Furious na pare drzwi potrzeba 18 spinek.