PDA

Zobacz pełną wersję : Wymiana oleju i plynu w chlodnicy Civic VI GEN 5D D16Y3



reXio
20-03-06, 14:58
Panowie prosze mi powiedziec czy wymiana plynu w chlodnicy to ciezka sprawa (watpie).

1. Co trzeba po kolei zrobic, gdzie szukac korka spustowego (spod chlodnicy?)
2. Czy po wymianie trzeba dac nowa uszczelke korka spustowego?
3. Jaki plyn jest najlepszy i ile wchodzi w ten uklad chlodzenia?
4. Nalewac go przez korek w chlodnicy?
5. Trzeba odpowietrzyc uklad? Jak?

I drugie pytanie - wymiana oleju w silniku.

1. Da sie to zrobic bez podnosnika?
2. Czy filr oleju odkreca sie reka czy trzeba uzyc jakiegos klucza?
3. Ile oleju wchodzi do D16Y3?

http://www.allegro.pl/item92695358_promocja_olej_shell_helix_ultra_5w_40 _opakow_4_l.html

czy to nie za tanio?! Moze jakis stary?! :oops:

LIO
20-03-06, 17:07
Panowie prosze mi powiedziec czy wymiana plynu w chlodnicy to ciezka sprawa (watpie).

1. Co trzeba po kolei zrobic, gdzie szukac korka spustowego (spod chlodnicy?)
2. Czy po wymianie trzeba dac nowa uszczelke korka spustowego?
3. Jaki plyn jest najlepszy i ile wchodzi w ten uklad chlodzenia?
4. Nalewac go przez korek w chlodnicy?
5. Trzeba odpowietrzyc uklad? Jak?

wszystko bylo kilkakrotnie na forum



drugie pytanie - wymiana oleju w silniku.

1. Da sie to zrobic bez podnosnika?
2. Czy filr oleju odkreca sie reka czy trzeba
3. Ile oleju wchodzi do D16Y3?

1. teoretycznie tak, ale trudny jest dostep, ciezko zlac olej, wiec lepiej kanal, lub podnosnik
2. specjalny klucz zaciskowy
3. najlepiej sprawdzic w ksiazce serwisoej, albo manualu (mniej wiecej 3,5 litra wraz z nasaczeniem filtra, potem mozna sprawdzic i dolac, ale 4 litrowa banka starcza)



czy to nie za tanio?! Moze jakis stary?!

cena raczej normalna

tomekk
20-03-06, 17:38
3. najlepiej sprawdzic w ksiazce serwisoej, albo manualu (mniej wiecej 3,5 litra wraz z nasaczeniem filtra, potem mozna sprawdzic i dolac, ale 4 litrowa banka starcza)

Zawsze lepiej wlać trochę mniej, niż mówi manual i ewentualnie potem dolać. Ja np. pierwszy raz wlałem właśnie ok. 3,5 litra i miałem sporo za dużo. Obecnie zalewam 2,8-2,9l i mam idealny stan. Rozbieżności mogą również wynikać z różnych rozmiarów filtrów - ja zawsze kupuję oryginalny filtr oleju i już mi się zdarzyło mieć dwa znacznie rózniące się wielkością i co za tym idzie pojemnością.
Tak więc lepiej dolać, niż bawić się w jakieś upuszczanie - za wysoki stan oleju jest zdecydowanie niewskazany.

vtecmatti
21-03-06, 22:14
zakladajac nowy filtr zalej go pierw olejem nowy

krejzy
22-03-06, 12:55
Chyba raczej posmaruj uszczelkę olejem. Przecież jak zaleje filtr to przy wkręcaniu większość się wyleje.

tomekk
22-03-06, 15:24
Chyba raczej posmaruj uszczelkę olejem

Dokładnie. Przciez po odpaleniu filtr sam sobie pociągnie olej. Jeszcze się nie spotkałem, żeby ktoś zalewal filtr przed założeniem :roll:

MacK
22-03-06, 15:48
Jeszcze się nie spotkałem, żeby ktoś zalewal filtr przed założeniem
ja się spotkałem, zakładając filtr powstaje jakby korek powietrzny i po odpaleniu przez krótki czas swieci się dłużej kontrolka od cisnienia oleju, to co wlewasz do filtra ma spowodowac jak najkrótsze świecenie sie kontrolki czyli jak najkrótszy czas pracy na niskim ciśnieniu oleju

kameiz
25-10-10, 21:42
Witam panow, czy ktos mi moze powiedziec gdzei sie znajduje filterek oleju ?? bo staralem sie go dzis znalesc i bez skutku. Wdzieczny byl bym za fotke :)
Moja honia to z 2000r 1.4 checzbek ( sorki ze tak napisalem ale latwiej mi ... ) nr.silnika to: D14Z4E

Dextero
26-10-10, 02:21
A gdzie szukałeś? :) Szukaj od spodu auta. Jak wygląda filtr oleju możesz sobie wygooglać. Do odkręcenia potrzebny jest klucz łańcuchowy. Gumową uszczelkę na filtrze posmaruj olejem. Daj nową uszczelkę miedzianą po wymianie. Stara może się źle ułożyć i może cieknąć. Dokręcaj tylko rękoma. Nie będzie lecieć bo filtr sam się zassie. Jak dokręcisz kluczem, to przy następnej wymianie będziesz się męczył z odkręceniem.