PDA

Zobacz pełną wersję : 4G + BiMarco



elmer
25-07-04, 00:26
Czesc,

jak przymocowac fotel BiMarco Formula w Civie 4G? Czy da sie go zalozyc na seryjne szyny? Albo w jakis inny sposob, zeby zachowac jakas minimalna regulacje odlegosci fotela od kierownicy?

Aha, do czego przykrecic 3-punktowe szelki? Tzn. jeden punkt w mocowaniu tylnego pasa, a pozostale dwa? Trzeba wiercic w podlodze?

Moze te pytanie sa glupie, ale nie cwiczylem tego wczesniej :P

Pzdr

badyl
25-07-04, 10:39
Siema Elmer,ja w swojej przymocowalem na orginalnych szynach,pojechalem na szrot kupilem same szyny (bo sie odkrecaja)i przykrecilem do fotela po malych przeróbkach.przeciez w fotelu masz 4 otwory ze srubami.A co do pasów to powinny byc przykrecone w okolicach tylnego siedzenia albo nawet bagaznika.Ale tego jeszcze nie przerabiałem.niekturzy widziałem przykrecali do podlogi zaraz za siedzeniem ale to nie zdaje egzaminu wrazie wiesz czego.Ja mam pasy orginalne i wszystko pasuje.NARA ;) :wink:

Pati
25-07-04, 23:18
tylne ramie mocujesz tam gdzie jest wewnętrna kotwa tylnego pasa pasażera siedzącego za kierownikiem (w zagięciu tylnej kanapy, którą warto z tej okazji pożegnać). nie mocuj do zewnętrznej kotwy ani do słupka C.
pas biodrowy mocujesz do miejsca gdzie znajdowały się mocowania pasa seryjnego - zewnętrzny do słupka, a wewnętrzny do kotwy (nie pamiętam czy zaczep był w podłodze czy do fotela mocowany, ale chyba w podłodze).
no a fotel to jak napisano wcześniej. zwróć tylko uwagę, by fotel stał prosto, a nie był pochylony w stronę drzwi...
Edit: Formula to shit. po roku intensywnego uzywania (mowie o wsiadaniu i wysiadaniu, a nie fikołach ;) ) pęka na zgięciu oparcia. materiał to włókno szklane, ale niezbyt dobrej jakości. no i materiał spod tyłka się zwija, bo jest tylko na wąskich rzepach.

elmer
25-07-04, 23:36
No to jaki jest dobry tani kubel?

badyl
26-07-04, 10:22
Ja mam BIMARCO MODEL C,jest spoko.Troche utrudnione wsiadanie ale czego sie nie robi dla ....;) :D

Pati
26-07-04, 12:14
dobry nie rowna sie tani.... doloz troche i kup model dakar albo expert

elmer
26-07-04, 21:48
A jakie to sa koszta?
Moze juz lepiej kupic jakies basic Sparco or sth (od razu poziom lansu sie podwyzsza ;))?

Pati
26-07-04, 22:29
jakies 750. basic szparko som rurkowe :?

elmer
27-07-04, 18:01
Dzieki za info.
Jednak 750 piechota juz nie chodzi. A czy mozna jezdzic w kuble i w seryjnym pasie? Wiem, ze tak sie nie robi, ale czy powiedzmy tymczasowo moglbym cos takiego miec? Tzn. glownie zastanawiam sie czy pas bedzie przylegal do ciala, bo jesli opierajac sie o boczki fotela mialbym miec luz miedzy pasem a brzuszkiem to kupa :(

Pati
27-07-04, 21:10
jak mialem kubel, to jezdzilem tak zima :) glownie dlatego, ze szelke mialem ustawiana na grubosc koszulki albo polara ;)
wiesz, no generalnie to mozna, ale pas sie oprze na brzuchu, a nie oprze sie na biodrach, czyli suma sumarum dolna partia ciala w razie, odpukac, kolizji nie jest trzymana wlasciwie. no i czasem (zaleznie od wzrostu i ustawienia fotela), pas piersiowy moze isc troche za wysoko. jesli Ci zycie mile, to ja bym odradzil.

badyl
27-07-04, 21:49
Gucio prawda,ja mam bimarko c i pasy oryginalne i jest wszystko wpozo. :twisted:

elmer
27-07-04, 22:36
Lubie zgodne opinie :wink:
Najchetniej to bym kupil fotele od CRX/Civ iVT, ale dostac takie nie tak latwo.

Pati
27-07-04, 22:57
trza sie bylo nie szczypac i se kupic 1.6 :P 8) :D
zgodne opinie, zgodnymi opiniami, ale po prostu do kubelkow sie nie poleca seryjnych pasow.
ja mialem bimaco c i z seryjnym pasem bylo niewygodnie. :P

LIO
27-07-04, 23:34
Pati ma racje i basta, albo komplet, albo sobie darować.

przemir
28-07-04, 12:30
ja tez mam C i jakos z seryjnymi pasami cienko to widze /a moze za chudy jestem :lol: / - jak Lio i Pati - jak kubły to z szelkami
Ja mam od iVT fotele przednie ale kierowcy jest strasznie zniszczony - jak bedziesz w okolicy zapraszam oddam za free :lol:

Tomo
28-07-04, 14:35
japangays mieli takie fotele jak potrzebujesz w dobrym stanie. nie wiem czy jeszcze maja ale bylo w dziale sprzedam kupie

badyl
28-07-04, 21:49
Jak mówie ze dobrze to dobrze.AAAAAAAAAAAAAAA. :evil:

Pati
29-07-04, 00:18
masz za wysoko zamontowany fotel / masz regulacje wysokosci pasa / to jakis ewenement
:D :D :D

badyl
29-07-04, 09:19
Fotel mam na orginalnych szynach.a i tak jest nizej.I jest OK :roll:

przemir
29-07-04, 13:04
pusciles uchwyt dolny lewy biodrowy przez otwor w kuble? no jest jeszcze wersja ze jestes tezszy odemnie i wystajesz poza kubel i tez bedzie git -

LIO
29-07-04, 16:36
Jest też taka opcja, że jak się ma fotel kubełkowy, a nie ma się pasów szelkowych, to te jakie są seryjne, są super ekstra cool i tyle, nawet jak odstają i w całkowicie nie spełaniają swoich funkcji, to jest git i tyle :wink: :D

badyl
29-07-04, 22:37
tak własnie jest.OK.Jest kubeł i to najwazniejsze.A co do tuszy to nie jestem az taki gruby. :D

elmer
18-08-04, 12:04
Cholera, juz mam metlik w glowie. Wkrotce rozpoczynam operacje wybebeszanie, chcialem od razu zainstalowac kubly.


jakies 750. basic szparko som rurkowe :?

Rurowe sa zle bo sa ciezkie czy jeszcze z jakiegos powodu?
Czyli generalnie lepsza inwestycja to np. BiMarco Expert niz Sparco Sprint?

A czy te BiMarco formula sa shitowate tylko ze wzgledu na tapicerke, czy jeszcze z jakis powodow?

Po prostu wydaje mi sie, ze jakbym mial kupowac fotele za ~400 to wole kupic zwykle proste BiMarco, a jesli juz wydawac kase rzedu 750 za fotel to chyba lepiej kupic Sparco Sprint. Czy moze to nie ma sensu?

Ktos wie ile waza jedne i drugie (BM Formula vs Sparco Sprint)?

Aha, a co sadzicie o fotelach Jacky? Warte to w ogole zainteresowania? Podobno niektore modele robi dla nich BiMarco. Dat true?

Aha, i jeszcze pytanie odnosnie pasow. Jakiej firmy polecilibyscie 3-pkt szelki?

Mystek
18-08-04, 22:21
Jacky to shit i bym sie w to nie pakowal a jesli pasy to sadze ze SABELT :D

przemir
18-08-04, 22:38
pasy to chyba mniejszy problem aby byly nowe i w miare szerokie. Ja mam elektryczne SCHROTHy i jestem happy

Pati
23-08-04, 09:06
Sabelt robi pasy dla siebie, Sparco i pewnie jeszcze kilku innych konfekcjonerow. pasy to detal. byle dobrze zamocowane do budy.
rurkowe fotele poza tym, ze sa ciezkie moga sie odksztalcic i np. wbić Ci rurke w plecy przy (odpukac) dzwonie. laminat (zwlaszcza homologowany) moze sie najwyzej nadkruszyc, ale nie peknie, oczywiscie po dzwonie fotel idzie do kosza. tak samo pasy.

hosi
12-02-05, 18:35
Wygrzebałem ten topic w archiwum ponieważ mam podobny dylemat co elmer, jednak porównanie Bimarco vs. Sparco Sprint nie zostało rozstrzygnięte :) Mianowicie zastanawiam się na kubełkami do codziennego użytku.
Mam na oku Bimarco Laser/Bravo
http://www.bimarco.pl/pic/laser-pol-big.jpg
i ten podstawowy model Sparco
http://img172.exs.cx/img172/9172/thumbnailphp3vg.jpg
Czy ten Bimarco Laser/Bravo to taka sama kiszka jak model formula?
Co do Sparco to mam takie obawy, że o wymusza pozycję lekko przygarbioną, co ma znaczenie w przypadku dłuższej jazdy :?
Jakie jest Waszym zdaniem najlepsze rozwiązanie mając na uwadze umiarkowane środki? :sad:

Nevada
12-02-05, 18:54
miałem oba modele (ale to kiedyś sie inaczej nazywało)
A,B,C nie jakieś kobry lasery durexy...

Ten Laser/Bravo jest IMO lepszy od Formuli
siedzi się niżej i głebiej, dużo lepiej trzyma- ja jeżdziłem własnie w nim, ten drugi był u pasażera

chociaż nie wiem czy na codzień nie jest zbyt kłopotliwy, mi wcale nie przeszkadzał, ale jeździłem gołym maluchem z klatką i było OK

Moim zdaniem ten Lanser :wink:

Ale ja bym kupił speed'a z Allegro, a jak masz wiecej siana to homologowanego BiMarco Experta lub Dakar (ten drugi dużo ciaśniejszy)

hosi
12-02-05, 19:00
Ten Laser/Bravo jest IMO lepszy od Formuli
siedzi się niżej i głebiej, dużo lepiej trzyma- ja jeżdziłem własnie w nim
Nic tam się nie zsuwało, ten środek jakoś dziwnie wygląda, to jest oddzielna część? Wygodnie się siedzi?

LIO
12-02-05, 19:27
Mam na oku Bimarco Laser/Bravo

ja tez:
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=42145832

nie martw sie, nie podkupie ci go
:-)

hosi
12-02-05, 19:31
ja tez:
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=42145832

nie martw sie, nie podkupie ci go

Nawet nie widziałem tej aukcji :D
Przymierzałem się do nowego za 340zł na tuningpower.pl :)

Pati
12-02-05, 19:44
raz jeszcze napisze, bo do nie kazdego trafia... najbidniejsze bimarco trzymaja tylko tylek, dajac minimalne trzymanie ramion, sa wykonane z wlokna szklanego kichawej jakosci (bo tanie....), ktore peka po roku uzytkowania na codzien.
jesli jestes totalnie na budżecie, kup podstawowy Sparco, choc kosztuje okolo 600 zyla za sztuke. jest o niebo lepszy od najbiedniejszego bimarco, ale ma konstrukcje rurkową - ciężki i nie wiadomo jak się zachowa w czasie wypadku - konstrukcje rurkowe juz nie dostaja homologacji. jakkolwiek majac juz 600 na fotel, dolozenie 150 do bimarco dakar/expert nie jest kosmosem, a te fotele sa naprawde juz dobre.
pamietaj o dokupieniu do kompletu szeleczek (minimum 350 za nowe).

hosi
12-02-05, 19:54
Z szelkami to się robi 1000zł za sztukę :?
OK. Dzięki za info!

Pati
12-02-05, 19:57
nikt nie mowil, ze tuning jest tani...

PAT
13-02-05, 23:28
hehe a ja bede mial fotele SPEED polisz konstrucion, sa trzy wesje: I, II, III. dwojka to kopia bimarco expert, a III to kopia sparco pro 2000 i ja takie bede mial cena 920zl za dwa w dowolnej kolorystyce, i szczerze sa fajne w konstrukcji bo niczym sie nie roznia (tylko marka) no ale zaraz pewnie odezwa sie awaturnicy krzyczac na mnie :D

Pati
13-02-05, 23:33
material sie moze roznic... a to cała tajemnica wytrzymałości. ciekaw jestem jak beda po pół roku używania.

PAT
13-02-05, 23:36
pare osob juz ma takie fotele od ponad roku sciera sie delikantnie na boczkach jesli sa inne niz czarne (sciera sie od wsiadania i wysiadania) zobaczymy jak bedzie..ale jestem dobrej mysli widzialem szkielet i jest oki..

przemir
14-02-05, 08:11
wsadzic w auto taka kase a przyoszczedzic na wlasnym zdrowiu - litosci

Gul
14-02-05, 08:21
ja mam stare, podniszczone już sparco sprinty.. były dość tanie, są rurkowe, ale przynajmniej wiem, że te fotele były homologowane przez FIA, wiec aż nadto spełniają wymogi bezpieczeństwa "na ulicę".. no i wbrew obiegowej opinii wcale nie są ciężkie. A co do pasów, to do kubła tylko szelki :D wiem co piszę bo jeździłem na zwykłych, zmieniłem na schroth'y, wiec mam porównanie.

hosi
14-02-05, 08:38
ja mam stare, podniszczone już sparco sprinty..
A jak z wygodą? Np. na dłuższej trasie?

Gul
14-02-05, 08:43
luz.. mam je już ze 2 lata prawie i nie ma problemu.. w trasie wygodniejsze niż seryjne taborety w shuttle'u. Po zmianie na kubły przestały mnie plecy boleć po dłuższej jeździe autem.. lepsze niż cosmodysk :P