PDA

Zobacz pełną wersję : Remont Głowicy...



Nunez
14-05-09, 09:51
Witam,

Na początku chciałem się z radością przywitać, jako że dołączam do grona użytkowników hondy civic:)

Mój przypadek:
w 95r sprowadzona z Kanady, produkcja USA, EH2 D15Z1. obecnie 232tys km
98r kupił ją sąsiad i do kwietnia tego roku był jej właścicielem. Następnym i ostatnim jestem ja :D czyli Kamil. kosztowała mnie ta przyjemność 500pln.
tyle z historii.

Samochód przez pół roku stał.

Zrobione zostało:
sprzęgło: aisin kplwszystkie
paski: gates & bosch
świece: NGK
Sonda: NGK
Rozrząd: kpl
hamulce: reperaturki + el. eksploatacyjne
wiadome: filtry oleje

Narazie Tyle, ale szykuje się remont głowicy:/ po wizycie w warsztacie, w chłodnicy pojawił się olej. Stwierdziłem to po przejechaniu jakiś 300km...ubytki w oleju, przyrost ilości cieczy w zbiorniku wyrównawczym.

Mam do Was pytanie, będe robił remont w Osowcu u "Rafała", jest polecany przez wielu kierowców z okolic Grodziska. Przy założeniu,że remont gowicy zostanie przeprowadzony w pełni profesjonalnie: czego mogę się po nim spodziewać u Hani...czy taki remont to zwiastun początku końca?

Pozdrawiam,

Ps. O właśnie podziele się z Wami info: DEM CARS jerozolimskie koło Biedronki za Pruszkowem. Za oryinalną sonde do D15Z1 zapłaciłem 440pln...polecam.

ygor
14-05-09, 10:08
nie koniecznie , wyglada na to ze uszczelka ci sie po prostu wydmuchala , takie rzeczy sie zdarzaja , przy takim przebiegu jak ma twqoje auto , kawalek uszczelki ma prawo sie zuzyc ... badz dobrej mysli

Nunez
14-05-09, 12:01
a jak ma się "robiona" głowica do stanu pierwotnego? Chodzi mi tutaj o aspekt jakim jest wpływ na żywotność silnika.

A odnośnie samego remontu: 900-1000pln z częściami, w tym 600-700pln robocizna. Jak oceniacie?

Pati
14-05-09, 14:27
musisz robic glowice? co sie z nia dzieje? jakie sa ku temu przesłanki?

skolopendra
14-05-09, 14:29
można lekko przefrezowac gniazda i wymienić prowadnice zaworowe(wydechowe)

Nunez
14-05-09, 14:57
Taką informację otrzymałem od mechanika "remont głowicy" wymiana uszczelki pod głowicą to też praca nad samą głowicą: wymiana uszczelniaczy, docieranie zaworów etc. nie pamiętam o czym jeszcze wspominał, ale tak to nakierował po tym jak powiedziałem jakie są objawy.

Pati
14-05-09, 17:08
jesli do wymiany jest sama uszczelka to owo zrobienie głowicy nie jest konieczne. ale to Twoja kasa i Ty decydujesz czy sie chcesz dawać naciągać...

Nunez
14-05-09, 21:39
jesli do wymiany jest sama uszczelka to owo zrobienie głowicy nie jest konieczne. ale to Twoja kasa i Ty decydujesz czy sie chcesz dawać naciągać...

tu właśnie szukam pomocy. Mechanik powiedział, że jeśli będzie potrzebne splanowanie głowicy to trzeba będzie ja rozdemontować...a więc koszt robocizny jest niewiele wiekszy przy wymianie uszczelniaczny i sprawdzeniu reszty. Proszę bardzo o opinie na temat łączenia tych prac

Albo inaczej, zadam może celne pytanie: czy "robienie" głowicy jest potrzebne w sytuacji, gdy doszło do przegrzania silnika, co było następstwem braku odpowiedniego smarowania? Natomiast gdy do niego nie doszło, przy sprzyjającym stanie głowicy, wymiana uszczelniaczy zaworów etc. jest raczej zbędna?

<mysli> chyba dobrze to ująłem:)

skolopendra
15-05-09, 14:40
czy "robienie" głowicy jest potrzebne w sytuacji, gdy doszło do przegrzania silnika,

pierwsze zazwyczaj lecą uszczelniacze

reszta może okazać się zbędna
co nie oznacza, że to co napisałem powyżej nie przydało by się

Misiekemeryt160
15-05-09, 15:02
napewno jak robi ci głowice i chcesz zeby to było dobzre to bez planowania się nie obejdzie. Samo planowanie głowicy bedzie nie możliwe bez jej rozbierania(chyba ze mechanik ma odpowiednie podkłądni pod akurat taka głowicę- w co szczerze wątpie) warto byłoby zmienic odrazu te uszczelniazce na nowe. Samo robienie gniazd itp nie jest konieczne- można to sprawdzidx czym weźmie się za robotę. próba olejowa przed zdjęciem głowicy i sprawdzenie przepuszczlośći benzyną/nawtą po ściągnięcu głwicy. Swoją drogą to grubą kase chce od Ciebie za robotę...

co do przegrzania to zależy w jakim stopniu... przegrzana głoica będzei krzywa(niepłaskość powierzchni styku z blokiem bedzie wieksza niż dopuszczalna- około 0,05) gniazda zaworowe też nie muszą idealnie zgrywać się z przylgnia-ale tak jak pisano wyzęj - nie zawsze.

Nunez
17-05-09, 22:34
Super,

Dzięki za odpowiedzi. W moim przypadku przegrzanie nia mialo miejsca:) temp ideal. Grzebałem przy Hani i dopatrzylem się taiego cosiku. Mechanik był najtańszy jakiego znalazłem, do tego daje paragon na części z intercarsu na swoje zniżki. Nie upieram się przy nim bo wyboru "gdzie" jeszcze nie dokonałem. Robocizna na pułapie ilu plnow to tzw normalna cena??

ps.byłem na spóżnionej majówce, tudzież nie odpisywałem długo.

pzdr

Misiekemeryt160
18-05-09, 02:26
planowanie plus taki kompletny remoncik głwoicy to robocizny koszt około 300zł plus części.

Nunez
18-05-09, 09:04
no to duża różnica. Poszukam czegoś w mojej okolicy w tej cenie, bo długo bez <H> nie wytrzymam:/

dzieki za info

Misiekemeryt160
18-05-09, 11:55
bynajmniej u nas tak kosztowałoby to. Rózne rejony polski rózne ceny.