PDA

Zobacz pełn± wersję : Za niskie obroty.



Tomac
18-03-06, 18:38
Panowie.. mam problem z obrotami.. mianowicie po rozgrzaniu silnika podczas zwykłej jazdy gdy wrzucam luz to obroty spadaj± do jaki¶ 200 orb/min., po czym podnosz± się do jaki¶ 500 obr/min i tak pozostaj±.. wiem że s± to obroty za niskie i powinno być 900 obr/min. Czym to może być spowodowane i jak to wyleczyć?? Pomocy..

Rikoo
18-03-06, 19:17
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=10388 :!: :!: :!:

kpopis1
18-03-06, 22:00
Na poczatku zczytaj bledy z kompa i sprobuj reset. Watpie jednak zeby zresetowanie pomoglo. Moze byc czujnik TPS (polozenia przepustnicy) moze tez byc silniczek krokowy.

Tomac
18-03-06, 22:03
OK. w poniedziałek jade do ASO i zobaczymy co i jak...

PS: czy jak podepn± pod komputer Hondę to wyjdzie co jest nie tak??

fryzjereczek
18-03-06, 22:29
zrób samodiagnostyke i zobaczysz co siedzi.
też tak miałem i okazało sie po długich poszukiwaniach ze mam lewe powietrze na dolocie :D

kpopis1
18-03-06, 23:23
jak podepna ci w aso to bedzie wszytsko jasne, a dokladnie jasne bedzie ktore podzespoly sterowania prac± silnika s± uszkodzone i wysylaja zly sygnal. Zrob samodiagnostyke, to jest zmostkuj przewodami dwa miejsca w ecu i zczytaj bledy z kontrolki check engine i moze wszystko sie wyjasni. U mnie zle pracowal czujnik polozenia przepustnicy (na cieplym obroty 1600/min) i samodiagnostyka nie pomogla. Pojechalem do Honda Plaza, oddalem samochod na dwie godziniki ktore spedzilem w poczekalni na wygodnych kanapach. Powiedziano mi ze czujnik polozenia przepustnicy dziala prawidlowo a obroty sa do wyregulowania. Potem pojechalem do Honda Auto West gdzie stalem przy samochodzie i wszystko obserwowalem i okazalo sie ze czujnik nie dziala poprawnie i na kompie wyszly obroty 1600-1700 (nie mam obrotomierza). Przy regulacji obrotow konieczna jest wczesniejsza regulacja zaworow jesli nie byla od dluzszego czasu robiona.

jinjet
19-03-06, 00:49
jak poczytasz regulamin to czekam na PW a wtedy otworze!!

[ Dodano: Nie 19 Mar, 2006 14:44 ]
popraw temat zgodnie ze wzorem!!

ppm702
20-03-06, 14:54
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=10388

Widze w±tek znowu otwarty, a temat nie poprawiony wobec czego kłódka wraca

jinjet
20-03-06, 14:57
na PW dostałem ze Tomac, juz zna regulamin ale widze ze nie do konca.