PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zdjąć tylny "daszek" w Civicu '94 hatchback??



Niclaus
18-03-06, 19:23
Witam. Problem streściłem w temacie. Będę wdzięczny jeżeli ktoś napisze mi dokładnie jak to się zdejmuje. Wiem że "daszek" trzyma się na jakichś zatrzaskach, boję się że je połamie ( btw jeden chyba pękłem :573: ) więc chciałbym się wczesniej dowiedzieć o technice zdejmowania tego elementu. (czy takie zatrzaski można dokupić?)

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc
Mikołaj

Lukasch44
18-03-06, 20:56
Przy zawiasach od szyby są śruby (po 2 na zawias) odkręcasz je i zdejmujesz daszek plastik razem z łącznikiem blaszanym w kolorze nadwozia. Potem delikatnie podważasz śrubokrętem te zatrzaski (krążki) Tylko uważaj by ich nie pourywać.

Niclaus
18-03-06, 21:38
Wielkie dzięki za pomoc. O to własnie mi chodziło.

Meteo
22-03-07, 11:30
Odkopuje temat bo mam okazje kupić ten daszek tylko metalowy. Czy śruby z demontarzu plastkikowej lotki pasują do tej metalowej. Gdzieś na forum przeczytałem , że istnieje możliwość zadarcie jej troche do góry. W jak sposób można to zrobić, jeżeli wogóle można.

Niclaus
29-03-07, 18:55
Odkopuje temat bo mam okazje kupić ten daszek tylko metalowy. Czy śruby z demontarzu plastkikowej lotki pasują do tej metalowej. Gdzieś na forum przeczytałem , że istnieje możliwość zadarcie jej troche do góry. W jak sposób można to zrobić, jeżeli wogóle można.


?????????????????

tomiek
29-03-07, 21:05
Powinna pasować. Też szukam metalowej lotki (jak masz dwie to biorę ;) )
Możesz ją delikatnie odgiąć do góry, ale nie wiem, czy warto...