PDA

Zobacz pełną wersję : dymi na czrno i czuć benzynę z wydechy



djhubertusss
13-05-09, 21:55
witam. ostatnio zauważyłem że moja hania kopci na czarno i czuć benzynę z wydechy, O czym to może świadczyć? dodam że nie zauważyłem aby jakieś duże ilości oleju brał na ponad 4tyś km jakieś 400ml

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi

reaktor
13-05-09, 22:08
zły skład mieszanki, za mało powietrza/tlenu sprawdz filtr powietrza , sprawdz swiece, katalizator- zapchany wyjechany, umnie wache czuc nawet w kabinie wiec nie pekaj,


Przy okazji dołacze sie do tematu ostatnio sprawdzałem olej i strasznie zapier*** benzyną, fakt ze duzo jezdze na krotkich odcinach i tylko po miescie, ale żeby az tak ? z czego to moze wynikac

ygor
13-05-09, 22:13
ew sonda lambda moze byc , pojedz sprawdzic spaliny na stacji diagnostycznej jakies 10-12 pln a bedziesz wiedzial czego za duzo, ale pewnie tez powiedza ze sonda lub kat w skrajnosci komputer

djhubertusss
13-05-09, 23:27
filtr paliwa i powietrza wymienione jakiś miesiąc temu i świece też. właśnie od tego momentu zaczęło się tak dziać.

Redrekin
13-05-09, 23:53
Nie dałeś przypadkiem za "zimnych" świec?

81saren
14-05-09, 10:28
Przy okazji dołacze sie do tematu ostatnio sprawdzałem olej i strasznie zapier*** benzyną, fakt ze duzo jezdze na krotkich odcinach i tylko po miescie, ale żeby az tak ? z czego to moze wynikac

Ja bym raczej sie tym martwil ze jedzie ci olej wacha , jest przelewany , i zmywa tzw . film olejowy z gladzi cylindrow = wacha wpada do oliwi , to teraz zastanow sie czym jest smarowany twoj silnik .....

Sprawdz swiece czy maja odpowiednia cieplote i posprawdzaj ustawienia zaplonu ( niewiem czy ma to jekies znaczenie )
jezeli nic niemodyfikowales z silnikiem powinienes sam to ogarnac , jezeli byly modyfikacje = Strojenie

skolopendra
14-05-09, 13:01
właśnie od tego momentu zaczęło się tak dziać.


za "zimnych" świec?

to jedno ,a jak ktoś ma talent to i z filtrem mógł przekombinować:)

81saren
14-05-09, 13:53
filtr paliwa i powietrza wymienione jakiś miesiąc temu i świece też. właśnie od tego momentu zaczęło się tak dziać.

To wlasnie , powinienes zaczac od tych elementow kombinowac.
Stgawiam ze masz, nieprawidlowe swiece do silnika, badz zle zamontowales filt powietrza ( to jest malo prawdopodobne )

djhubertusss
14-05-09, 16:16
świece mam ngk i sprawdzałem w katalogu i powinny pasować. ostatnio też zauważyłem że tak jakby ospale przyśpiesza myślałem że przez zmianę opon na 14" ale teraz myślę że przez katalizator. w dobrym kierunku rozumuje?


Dziś zrobiłem samodiagnostykę i komp nie pokazał żadnego błędu tylko cały czas świecił. filtr paliwa to filtron pp-870 powietrza to ap-104 świece zapłonowe ngk BKR6E-11. Więc to katalizator moim zdaniem. Co radzicie zrobić wywalić kata i wspawać rurę jakąś czy kombinować z obudową kata??