PDA

Zobacz pełną wersję : Tuning wizualny HCivic 5d



przemo78
17-03-06, 13:48
Ponieważ jest już post na temat mechanicznego tuningu Angielek to dlatego, że mam zamiar zająć się moją Hondką wizualnie prosze Was o kilka podpowiedzi

Mam do robienia nadkola tylne, wiec pomyślałem sobie że od razu poprawie co nieco wygląd, oczywiście nie chodzi mi o to żeby szprycować fure bóg wie jakimi spoilerami bo tu nie o to chodzi

Czy pomalować sobie listwy boczne pod kolor nadwozia czy wogóle sporóbować je wywalić. Przy próbie wywalenia pojawia sie od razu pytanie czy listwy te są na wkręty czy tylnko klejone tak jak w gen. V.

Ktoś powie, że od razu można by polakierować lustereczka ale żeby wszystko tworzyło jako taką całość przy ewentualnym przyciemnieniu szybek wiec raczej nie będe szedł w tą stronę.

Po za tym chcę także przy tej okazji polakierować sobie zderzaki czyli rzucić zielen na czarne doły z przodu jak i z tyłu
Co Wy na to ??

No i czy zrobić dziury w przednim zderzaku (nie mam halogenów) wrzucając w niego czarną siatę czy polakierować jednak wszystko bez wycinania. Myślałem takze o wywaleniu ze środkowej dziuty listewek co by został jeden wielki wlot ale też się nad tym zastanawiam

Tutaj pare fotek jak wygląda moja Hondka wiec one pozwolą Wam lepiej sobie wszystko wyobrazić, aha nie mam już tych felg ale to nie ma zanczenia na tą chwilę, bo jeśli nawet będzie na stalówkach czeka ją to co wyżej opisałem, ale zgodnie z Waszymi wskazówkami

Foty mojej Hondki (http://tcs.mystat.net/przemo/Honda%20sesja%20D%EAb%EA/index.php)

jinjet
18-03-06, 18:08
1. a dlaczego nie??

2.malowac - sa chyab na zatrzaski, napewno nie na klej

3.maluj

4.maluj

5.dac siatke bo jak polaujesz wszytko razem z zaslepkami to bedzie kupa.

dzierzans
18-03-06, 20:12
Przy próbie wywalenia pojawia sie od razu pytanie czy listwy te są na wkręty czy tylnko klejone tak jak w gen. V.


sa na wkrety

Szymon Septic
18-03-06, 22:29
a dokladnie jeden wkret a reszta zatrzaski 8)

przemo78
21-03-06, 08:05
ok dzięki za podpowiedzi jak coś wyrzeźbie to dam znać i pochwale się fotami :)

reXio
21-03-06, 10:22
na blotniku - zatrzaski, przednie drzwi zatrzaski + 1 wkret, tylne drzwi - zatrzaski.

Z przodu wstaw przeciwmgielne, wyprostuj lampe, zderzak, przymocuj nadkole lub oslone silnika - co to tam wisi :)

Co do reszty sie nie wypowiadam, mam inne zdanie a takiego slyszec nie chcesz :)

przemo78
21-03-06, 16:47
Liczę się ze zdaniem każdego, każdą sugestie zniose, a czy pójde w nią czy nie też nie to już mój wybór :) prawda

Rzeczywiście musze to wszystko poskręcać żeby nie było takich przerw :)

Samochodzik nie przejdzie gruntownego popraweinia stailingu bo nie dlatego był kupiony, ale delikatnie, z guścikiem aby nie przesadzić i lepiej sie czuć przemiszczając się po drogach

reXio słucham sugesti póki jeszcze nie zacząłem modzić

reXio
22-03-06, 14:40
nie no chodzi o to ze ja nie jestem fanem - FSZYSTKO W KOLOR. Ale wiesz co - moze dlatego ze na moim bialym nadwoziu te listwy czarne daja fajny kontrast - jakbym mial zielona gablote to moze bym to pomalowal. Ale na pewno nie sciagalbym bocznych listem - w lakier owszem! :)

POWODZENIA! :)

vtecmatti
23-03-06, 19:42
jak bys glebna ja o 35mm to calkiem inaczej by sie prezentowala oraz dotego jakis ulterek.

ja mam dokladnie taka sama hanie i tez chce jaj poprawic wyglad. fajnie wyglada u Ciebie te biale tylne swiatla, czym je zrobiles, ale zastanawiam sie wlasnie nad nimi moze je przyciemnie jeszcze niewiem wlasnie.

a co do malowania moze fajnie wygladac z pomalowanymi wszystkimi elementami.

przemo78
30-03-06, 19:36
robiłem je folią tansparętną którą kupuje się w sklepie dla artystów - malarzy ewentualnie w dobrze zaopatzonych hurtowanich folii reklamowych

Jeśli chcesz moge załatwić

Foli jest transparętna i przebija przy zapalaniu się światełek

Diups
30-03-06, 20:01
Sray tez jest transparentny :)

przemo78
30-03-06, 20:37
tak jest transparentny ale wydaje mi się że nie znajdziesz srebrnego a co jest dobre w tym rozwiązaniu to, że zawsze możesz sobie zerwać foli i przerobić inaczej jak Ci się znudzi

Ale są różne szkoły i każdy robi jak chce

Diups
30-03-06, 20:48
No srebrnego nie znajde... a Ty masz zwykla tylna lampe przed liftem oklejona folia ?? pokaz z bliska jak to wyglada... bo ja mam srebrna bude wiec moze byloby fajnie

przemo78
30-03-06, 20:51
Tak lampa jest przed liftem z pomarańczowym kierunkiem.

Fote z bliska jutro zamieszcze bo musze zobić, mniemam, że te które są w galerii w/w Ci nie wystarczą

Jak dla mnie efekt jest fajny zrobiłem takim sposobem kilka autek i właściciele byli zadowoleni :P

Diups
30-03-06, 20:54
dobra mam :)
http://tcs.mystat.net/przemo/Honda%20sesja%20D%EAb%EA/PICT0491.JPG
tu ladnie widac... powiem Ci ze ciekawie to wyglada i ladnie wyciete

przemo78
30-03-06, 21:19
mam podobno dryg do tego rodzaju rzeczy :)

Spoko jak bedzie okazja to jutro zamieszcze jakieś dodatkowe foteksy

dzierzans
30-03-06, 21:45
no pomysl fajny, ale ja bym chyba jednak wolal wlozyc lampy od wrsji po lifcie

przemo78
31-03-06, 10:20
no pomysl fajny, ale ja bym chyba jednak wolal wlozyc lampy od wrsji po lifcie

Zgadza się ale można to zobić wtedy gdy nie dajboże ktoś wjedzie Ci w fure, po co kesz wydawać jak można samemu przynajmniej namiastkę tej wersji uczynić, i satysfakcja większa :)

Są różne szkoły tuningu, nie przecze jeden robi tak inny inaczej ważne żeby właściciel był zadowolony

dzierzans
31-03-06, 10:54
można samemu przynajmniej namiastkę tej wersji uczynić, i satysfakcja większa

zgadzam sie ;) wcale nie powiedzialem ze jest zle. wrecz przeciwnie gratuluje inwencji tworczej :)

Leeo
02-04-06, 02:33
Ej.. a moze by tak rozkleic przednie lampy i na nasze czarne elementy zapodac srebrne, zeby lampa wygladala jak ta po lifice? Takim sreberkiem, to moze byc np folia sprzedawana na allegro lub np w norauto, ktora ma fake'owac chrom :)

dzierzans
02-04-06, 08:05
mi osobiscie bardziej sie podobaja "nasze" lampy niz te po lifcie. Te czarne elementy dodaja uroku.

przemo78
02-04-06, 09:17
mi tam też się podoba z czarnymi, taki "shadow line" :)

Myślałem kiedyś żeby polakierować pod kolor wozu, pomysł fajny ale chyba raczej nie będzie realizaowany

Ten chrom to może kiszkowo wyjść wiec ja bym odpuścił

vtecmatti
02-04-06, 16:47
mi osobiscie bardziej sie podobaja "nasze" lampy niz te po lifcie. Te czarne elementy dodaja uroku.

zgadzam sie w 100% :!:
to czarne dodaje agresywnosci przodowi :)

chociac srebne w bialym aucie moze nawet ... .

przemo78
04-04-06, 08:19
mi osobiscie bardziej sie podobaja "nasze" lampy niz te po lifcie. Te czarne elementy dodaja uroku.

zgadzam sie w 100% :!:
to czarne dodaje agresywnosci przodowi :)

chociac srebne w bialym aucie moze nawet ... .

To ewentualnie pod kolor nadwozia biały to biały ale raczej bym sobie odpuścił

[ Dodano: Nie 16 Kwi, 2006 ]
odświerzam temacik

Samochód został odebrany od lakiernika :)

Narazie tylko jedna fota :)

Sesja pewnie jutro i dopiero wtedy wszystko obcykam

http://img88.imageshack.us/img88/8691/civicpolifcie5qp.th.jpg (http://img88.imageshack.us/my.php?image=civicpolifcie5qp.jpg)