PDA

Zobacz pełną wersję : Prośba o pomoc w rozkodowaniu nr Vin



Doro
11-05-09, 08:29
Witam !
Mam prośbę o rozkodowanie numeru Vin, bo w mojej Hance jest z tym jakiś problem.
W sklepie z częściami do japończyków też nie mogli rozkodować, ani na stronce z generatorem kodów Vin...
Czy ktoś będzie tak uprzejmy i mo pomoże ?
Oto nr : JHMEG43400S306288.

Z góry bardzo dziękuję
Pozdro

pwl
11-05-09, 09:59
EG4, czyli HB silnik 1.5 o oznaczeniu D15B2.

Więcej nie potrafię odczytać ;)

Doro
11-05-09, 10:17
Dokładnie.
Tylko co dalej ?????

Werciunia
11-05-09, 10:19
A jakich informacji potrzebujesz jeszcze? W Japonii, w Suzuce wyprodukowany ;)

DjMariush
11-05-09, 10:25
No,wiec tak.
J-Japonia
H-honda
M-oznacza typ pojazdu lub tak samo pochodzenie. Czyli Ty masz osobowe,albo z Azji
EG4- E oznacza wyposazenie,G-model,4-oznacza serie w jakiej samochod zostal wyprodukowany. Ogolnie civic "jajko":D
3-Określa rodzaj nadwozia np: limuzyna, kombi, coupe, hatchback z określeniem liczby drzwi. Wiec masz 3D,hatchaback, skrzynia manualna
4-Identyfikuje model zastosowanego silnika. Nie wiem o co kaman.
0- Znak kontrolny kodu VIN. Zbyt skomplikowane,zeby to sprawdzic
0- hmmm. Tutaj mnie zastanwai rok produkcji,bo ponoc nie używane są litery: I, O, U, Z oraz cyfra 0. A ja tez mam w swoim VIN 0 :D Czyli ogolnie,mamy przebite nr i w dodatku kradzione Hanki:D Ja mam rocznik 97 z tym 0.
S- identyfikacja monotowni, czyli fabryka Suzuka w Japonii, 320km na zachod od Tokio
306288- a to juz nr seryjny samochodu. Czyli przed Twoja Hanka zeszło z linii produkcyjnej trzysta sześć tysięcy dwiescie osiemdziesiat siedem Hanek...Twoja byla kolejna ;)

Doro
11-05-09, 10:34
Dzięki. Ale mam nadzieję, że z tym przebiciem numerów, to są jajeczka, ładniejsze od mojej Hanki.
Ogólnie jest mi to potrzebne do zakupu części. W tej hurtowni są potrzebne numery części, albo rozkodowany nr Vin, żeby można dokładnie dobrać. A ogólnie kiedyś szukałam zamka do przedniej klapy i gościu w sklepie kazał mi podać CAŁY nr Vin dfo głupiego zamka, no i mu nie pasiło... Pięć razy sprawdzał ze mną numer w dowodzie, polazłam sprawdzić do samochodu, czy dobrze spisali przy rejestracji i nic. Był wieeelki problem.

Skoti
11-05-09, 11:01
Mam to samo. jak ktoś pyta o VIN to zawsze nie potrafi znaleźć bo coś się nie zgadza...
Więc wiekszość sklepów potrzebuje tylko rok. rodzaj nadwozia i silnik i zawsze mi dobiorą.

Doro
11-05-09, 11:09
No niby tak. Zawsze gość potrzebował chyba 4 pierwsze, czy jakoś tam i było gut, ale wtedy uparł się na cały nr i w końcu zamka nie kupiłam...
A nie wiedziałam, w czym jest problem z tym numerem.
Dzięki wszystkim za pomoc.

DjMariush
11-05-09, 11:14
Nie no zartuje z tym przebijaniem ;) Z reszta po przygladnieciu sie poznalabys czy bylo tam cos kombinowane,ale watpie w to.
Nie wiem czemu Cie pytali o ten VIN w sklepie?:confused: Tak jak Skoti pisal, potrzebujesz czesci do silnika to podajesz nr który masz wybity na bloku,a do budy to EG4 i do tego rok. Widocznie jakis fachowiec lubi sobie zycie utrudniac ;)
POzdr

EDIT: Sorry,nie zauwazylem,ze jestes kobitka :D Rzadko spotykane na forum;)

Doro
11-05-09, 11:21
Nic nie szkodzi :)