PDA

Zobacz pełną wersję : SWAP B18C6 do Civa EG6 - prosze o wycene



Kilej
16-03-06, 09:25
Witam

Zamierzam zrobic ze znajomym projetk b18c6 w civicu eg6 vti.
Ma by to auto dla niego do jazdy torowej. Ale potrzebuje kompletna wycene od osób ktore to juz robiły w civach lub crxach z b16 seryjnie.

Ile za silnik ?? Ile za skrzynie, i wszystkie inne koszty by zaczac tym smigac??

Uprzejmie prosze o konkretne, kompetentne rady ekspertów gdyz jest to powazny projekt ktory mam z kumplem zrealizowac (kase on ma, jesli ktos chce sie dopytywac i powiatpiewac ze to tylko kolejny pusty watek)

Pozdrawiam

ARTX
16-03-06, 10:07
poprostu niech kupi cały kpl. silnik B18C6, cena to powyzej 12.000pln
łapy beda pasowały z B16, drazki do zmiany biegów tez podpasuja, półosie z B16 tez powinny pasowac choc lepiej jakby miał z B18C6 bo mozliwe, ze sa lepsze.. wiec silnik wstawic jest prosto i pozniej pozostaje zabawa z OBD. Skrzynia z ITR to powyzej 3000pln chyba, ze trafisz okazje to taniej ale ja bym sie nie bawił w wymiane i szukanie skrzyni jak nie bedzie przy silniku tylko przerobic ta z B16 i bedzie jeszcze lepsza... mianowicie zmienic FD na 4,78 i szpere(TORSEN) lub kupic inna.
koszt takiego swapa trzeba liczyc 15k pln

pozdrawiam

kuki
16-03-06, 10:24
czyzby mialabyc druga zaba b18c6 w polsce ? :twisted: :twisted:

siemaR
16-03-06, 12:04
Wszystko zależy od tego za ile się uda wyrwać b18c6 na swapa, ale cena może być coś ok. tego co napisał ARTX. I jak ma być autko na tor to do tego jakiś konkret zawias i hamulce + rozpórki, ew. klatka - kolejne kilka tys. Jeśli ma być zrobione wszystko profi ok 20k pln trzeba mieć żeby się za to zabierać. Oczywiście może być taniej, ale to taka w miarę bezpieczna kwota w której powinien się projekt zamknąć.

Kilej
16-03-06, 12:28
Dobra, kumam ze kompletny silnik z ECU i cały stuffem to 12.000zł
Ale ze skrzynia czy bez??

Jesli skrzynia z b16 wytrzyma to chetnie ja zostawimy.


Drugie pytanie:

Jakie dodatkowe koszty gdyby jako baze nie udało sie kupic vti lecz zwykłe 5gen 1,3 lub 1,5 ??
Rozumiem ze adaptery i skrzynia wtedy juz obowiazkowo, ale co jeszcze??

Jak to jest z tym OBD w b18c6??? z tego co wiem chyba wszystkie 5gen maja OBD1. Ale sa tez kity do konwersji.

Czy ktos to juz robil albo macie namiar do kogos kto 5gen z b18c6 zmontował??
Albo moze jakas kompletna strona b18c6 swap into 5gen Civic ....


PS: to ze klatka, heble itp to wiem. O tym nie chciałbym bym rozmawiac bo to pozniej i na to tez jest kasa. Na razie musze zdobyc wszelkie info na temat tego Swapa....

itr
16-03-06, 12:42
skrzynia b16 i b18c6 jest pod wzgledem wytrzymalosci identyczna, tyle ze b16 nie ma szpery, wiec nie widzi mi sie sciganie autem na skrzyni od b16a2.

siemaR
16-03-06, 12:45
komplet na swapa to komplet - i ja przez to rozumiem silnik z osprzętem, łapy, poduchy, skrzynię, ecu, wiązkę i półosie.
Jeśli będzie robione zawieszenie i wzmacniana buda to na bazę nie koniecznie vti, bo 1.5, 1.6 będzie łatwiej znaleźć, większa szansa że buda nie była po dzwonie. przy 1.3 dojdzie rzeźba ze zbiornikiem. W takim przypadku jedyny plus bazy vti to taki że sporo się zwróci po sprzedaniu kompletu na swapa b16. Są kity do konwersji, ale jak będzie ori wiązka od b18 i wybebeszone wszystko to z przełożeniem tej obd2 nie powinno być problemu.

Kilej
16-03-06, 13:03
dobra, to podsumujmy:

1,3 odpada zeby nie rzezbic ze zbiornikiem. Poza tym 1,5 kosztuje tyle samo wiec mozna kupic 1,5 albo 1,6 sohc na baze (jesli nie uda sie kupic VTI).

JAk rozumiem wszystkie 5gen (1,5, 1,6 sohc, 1,6 vti) maja ODB1, a ITR b18c6 ma ODB II??

Skrzynie to chyba lepiej jednak ITRowa zostawic zeby miec szpere.

siemaR
16-03-06, 13:37
Podsumowując:
- rzeźba ze zbiornikiem jest tylko dodatkowym utrudnieniem przy budzie z d13b2, ale to jej nie wyklucza.
- przy wszystkich innych budach oprócz vti potrzebujesz przerobić drążki zmiany biegów.
- w zależności od silnika w budzie do jakiej będziesz wkładał b18 wiązki mogą się różnić, przy np. d15b2,d15b7,d16z6 (wszystkie będą obd1 - ale będą trochę inne) - więc albo rzeźba wiązki i zabawa w konwersję na obd2 - dla doświadczonego elektryka,który ma pojęcie nie powinno to być jakieś straszne wyzwanie, albo wyprucie starej wiązki i przełożenie tej właściwej - to już dowolnie jak uważasz.
- i zapomnieliśmy o wydechu - żeby jeździło to oczywiście wydech nie może zostać seryjny ;) - więc dodatke koszty, których nie liczyliśmy wcześniej.
To chyba tyle, najprościej znaleźć kompletnego dawcę, wtedy powinno obejść się bez niespodzianek że brakuje jakiejś pierdoły, która będzie blokowała prace.

Kilej
16-03-06, 13:44
OK,
czyli kupujemy na baze Civica VTI (i cały b16a2 swap sie sprzeda), lub jesli sie nie uda to 1,5 lub 1,6 sohc.

Nastepnie kupujemy kompletny b18c6 SWAP ze skrzynia, lapami, ecu, polosiami, wiazka.

Wiazke civicowa, silnik i inne graty wypruwamy i montujemy cały zestaw B18c6 odb2 z ITR.
Wydech oczywiscie sie zrobi.

A co do drazkow to musze zapamietac ze jesli nie bedzie to VTI jak dawca, to trzeba bedzie je przerobic.
Lece przedstawic projekt plan znajomemu i ustalamy co i jak.

P.S. Bede szukał kompletnego b18c6 Swapa (j.w.) . jesli ktos ma to pprosze o kontakt

RDK
16-03-06, 15:57
uderz na gielde na tym forum, jest ziomek ktory handluje silnikami
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?p=162435#162435

TENCIO
16-03-06, 19:30
a wlasciciel 5gen z b18c6 to Kuki i wypowiadal sie powyzej, ale sie nie ujawnil swintuch!!! :P

kuki
16-03-06, 19:42
a wlasciciel 5gen z b18c6 to Kuki i wypowiadal sie powyzej, ale sie nie ujawnil swintuch!!! :P hehe a co niby mial ujawniac :D

TENCIO
16-03-06, 19:45
ze mu na jałowym obroty faluja :lol: :D

kuki
16-03-06, 19:54
ze mu na jałowym obroty faluja :lol: :D

Takie falowanie dodaje mocy :lol: :P

itr
17-03-06, 01:39
konkrety, konkrety kuki - pomoz koledze

Nero
17-03-06, 01:57
ze mu na jałowym obroty faluja :lol: :D

Takie falowanie dodaje mocy :lol: :P

Jakto ktos stwierdzil w jakims temacie "ostre walki" :lol:

ARTX
17-03-06, 02:13
mysle, ze najlepszym wyjsciem na swapa byłaby buda eg6, masz juz wtedy w podstawie wieksze hamulce, łap nie trzeba przerabiac, drazki tez zostaja, stabilizatory w seryjnym zawieszeniu itp. Kupujac bude eg4 lub eg5 musisz całe zawieszenie robic od nowa + łapy..

nie zastanawiałbym sie i kupil eg6 bo wyjdzie najtaniej i najlepiej bo nie trzeba duzo inwestowac a silnik b16 mozna jeszcze sprzedac :)

Arv
17-03-06, 08:57
skrzynia b16 i b18c6 jest pod wzgledem wytrzymalosci identyczna, tyle ze b16 nie ma szpery, wiec nie widzi mi sie sciganie autem na skrzyni od b16a2.
A ja mam pytanie, czy jest możliwe przełożenie samej szpery ze skrzyni od ITRa do skrzyni z B16A2/1?? I ewentualnie innych części żeby się pobawić przełożeniami??

elmer
17-03-06, 09:34
mysle, ze najlepszym wyjsciem na swapa byłaby buda eg6, masz juz wtedy w podstawie wieksze hamulce, łap nie trzeba przerabiac, drazki tez zostaja, stabilizatory w seryjnym zawieszeniu itp. Kupujac bude eg4 lub eg5 musisz całe zawieszenie robic od nowa + łapy..

nie zastanawiałbym sie i kupil eg6 bo wyjdzie najtaniej i najlepiej bo nie trzeba duzo inwestowac a silnik b16 mozna jeszcze sprzedac :)

Popieram :!:

kosiniak
17-03-06, 09:38
tylko pytanie czy nie lepiej dlubnac to b16 a dac skrzynie z ITR i ja zmodyfikowac??? jak macie zdrowe b16 to proponowal bym tylko StrokerKit i tyle 8)

itr
17-03-06, 12:01
skrzynia b16 i b18c6 jest pod wzgledem wytrzymalosci identyczna, tyle ze b16 nie ma szpery, wiec nie widzi mi sie sciganie autem na skrzyni od b16a2.
A ja mam pytanie, czy jest możliwe przełożenie samej szpery ze skrzyni od ITRa do skrzyni z B16A2/1?? I ewentualnie innych części żeby się pobawić przełożeniami??

szpery nie przelozysz z EDM ITR do EDM VTI. 4ka i 5ka pasuja miedzy obiema skrzyniami, 1,2,3 nie zmieniaj bo obie skrzynie maja takie same dlugosci na tych biegach.

[ Dodano: Pią 17 Mar, 2006 ]

tylko pytanie czy nie lepiej dlubnac to b16 a dac skrzynie z ITR i ja zmodyfikowac??? jak macie zdrowe b16 to proponowal bym tylko StrokerKit i tyle 8)

a poco ci stroker?
CTR ma 1.6 a ITR ma 1.8 a na torze rownie dobrze daja sobie rade, wiec poco stroker??? :roll:

Pati
17-03-06, 13:16
ja bym sie nie bawil w swapowanie b18, tylko ostro dłubnął to b16.

kosiniak
17-03-06, 13:22
wiec poco stroker???
no w sumie to tylko zwiekszenie pojemnosci, czyli ostro dlubac b16 zamiast wydawac hajs na b18 ktore raczej ciekzo dostac :)

itr
17-03-06, 14:42
ostro dlubnac - ok
stroker - not cool
jak juz chcesz powiekszyc pojemnosc to dartnij blok i bore do 85mm - bedzie podobna pojemnosc a i krecic sobie bedzie na luzaku.

ARTX
17-03-06, 15:08
A ja mam pytanie, czy jest możliwe przełożenie samej szpery ze skrzyni od ITRa do skrzyni z B16A2/1?? I ewentualnie innych części żeby się pobawić przełożeniami??
szpere dobierasz do przełozenia wiec musiałbys odrazu zmienic FD na 4,78 z ITR

izzy_rajder
17-03-06, 18:02
A moim zdaniem różnica między b16a a b18c6 jest spora i jak bym miał zaczynać to od razu wrzucałbym b18c6. Cały komplet ze skrzynią w UK można bez szarpania się wyrwać za jakieś 1400 gbp. Oczywiście nie rosną tam na drzewach, trzeba poszperać i wyczekać okazje, ale jest to do zrobienia. Myśle że z transportem przy odrobinie szczęścia można się zamknąć w 8k PLN.

Ja np miałem porównanie jak jezdzi moj eg9 b16a2 dłubniety na te 190km do hondy kukiego, który ma właśnie b18 w eg6. Skrzynie te same (od b16a2). Moc niby ta sama, ale oberwałem spokojnie ze 2-3 długości na ćwiare. On miał serie dopiero co włożoną, ja miałem b16a2 +10kPLN wsadzone.

Oczywiście, mój sedan jest z 60-70kg cięższy, ale wnioski same się nasuwają.

pzdr!

itr
17-03-06, 19:53
a jaki masz moment obrotowy?
Te 70kg to wlasnie te 2 dlugosci.

LIO
17-03-06, 19:55
czyli wyrzuca te kilogramy i jest remis
dłubniete B16A2 za 10k pln remisuje ze stockowym B18C6

izzy_rajder
17-03-06, 20:08
Ten setup na którym zostałem po strojeniu to było 189KM i 175Nm. Czyli można powiedzieć że zbliżony wynik do zdrowej serii ITR.

Oczywiście ja mam seryjny dół jeszcze, przez co dostaje po dupie, ale dycha kPLN już poszła i zbliżyłem się do serii ITR. Teraz jeszcze 1000$ i o jakieś 205 km bym się otarł, ale to już inna historia. A myśle że po włożeniu 13k PLN w ITRa ocieramy sie o zdrowe 240 pare km i 210-220 Nm i jest inna bajka. No ale najpierw tzreba zainwestować w b18c6, a moja gorąca głowa 2 lata temu jakoś tego nie przyjeła ;-)

pzdr

dominik...
17-03-06, 20:20
jesli mowimy o tej samej hamowni,

to tam seria ITR ma 180-182KM,

wiec twoj wynik podchodzi pod wynik zdrowego CTR-a czyli ok.200ps

kivik
20-03-06, 14:20
Ja mam torowe EG6 z silnikiem B16B czyli zdestroke'owanym B18C6.

Na torze najwazniejsza jest wytrzymalosc i stabilnosc silnika a nie dodatkowe 5 koni.
Jezeli chcesz jezdzic po torze i nie chcesz wydac mega fury pieniedzy to nie dlub silnika za bardzo. Wg mnie max odpowiedznik N+ z japonii.
Pamietaj ze musisz dokupic duza chlodnice, zmodyfikowac miske olejowa, hamulce i zawieszenie. Wg mnie 100x przyjazniejsze i mniej stresujace bedzie N+ B18C6 niz wydlubane na full B16.
Aha pamietaj ze trzeba tez kupic precuzyjne zegary, temp oleju, cisninie oleju to absolutne minimum

[ Dodano: Pon 20 Mar, 2006 ]


wiec poco stroker???
no w sumie to tylko zwiekszenie pojemnosci, czyli ostro dlubac b16 zamiast wydawac hajs na b18 ktore raczej ciekzo dostac :)

Ja bym nie robil strokera z 1.6L na 1.8L. Trwalosc silnika bardzo ucierpi.
Dodatkowo mozliwosc krecenia wyzej moze sie przydac. Wiadomo, ze na torze duzo zadziej niz by sie moglo wydawac zmieniasz biegi przy odcince ale czasami nawet 300-400 dodatkowych obrotow moze umozliwisc przejechanie zakretu bez niepotrzebnej zmiany biegow.

Za to z drugej strony dobry srodek i "nizsza" gora to to co najczesciej wykorzystujesz.
Trzeba budowac przebieg dobrgo momentu juz od 5000-5500

BRACIA
20-03-06, 16:02
Hmmm a my bysmy proponowali odwrotnie , kupic takiego celerona typer czyli b18c1-c4 , so o wiele tansze niz c6 , a za ta roznice w kasie kupic: wal , tloki , korby i takie tam inne jeszcze potzrebne rzeczy - dostajesz wieksza kompresje i mozesz sobie wyzej pokrecic a koszty beda minimalnie rozne , zaleta c6 jest to ze wkladasz i jezdzisz. Wybor nalezy do ciebie.