PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z olejem



yamakas
10-05-09, 09:59
Witam. mam problem z znikającym olejem. Dolałem ostatnio litr było na bagnecie ponad minimum. Auto stało cała noc i rano juz leju nie było a kauży nie stwierdzono. czy istnieje możliwość że po uruchomieniu silnika olej nie ścieka z kanałów.

Mam honde civic 6 generacji z silnikiem D14A3

siemens_15
10-05-09, 11:10
Musisz mieć gdzieś wyciek. Taka ilość oleju nie znika tak po prostu :)

PeJot
10-05-09, 12:28
Przecież nie wyparował ... :)

Albo cieknie gdzieś przy rozrządzie, spod bagnetu, uszczelki miski itd. albo idzie w powietrze wydechem (wkręć się podczas jazdy na 5-6 krpm i popatrz w lusterku czy masz siwo-niebieską chmurę za autem ? )

yamakas
10-05-09, 13:30
gorzej panowie jak sie okazało olej mi wydechem spierdala za przeproszeniem. Dosłownie pluje olejem już nie spaliny z olejem ale kapie z wydechu. Kwestia jest taka że jak ja kupowałem to nie wiadomo co było wlane wlałem półsyntetyk castrol magnatec 10W40. Więc możliwość taka że poprzedni właściciel wlał mineral jak wlałem półsyntetyk to sie rozszczelniło. Po odkręceniu korka wlewu oleju na pracującym silniku nie chlapie nim, widać że jakieś resztki oleju tam pompuje, przedmuchów tez nie ma wiec pierścienie raczej dobre. Pomysł jest taki aby zalać go mineralem i zobaczyć jak sie zachowa najwyzej zaczne od wymiany zimeringów. Co wy o tym wszystim myślicie

teg
10-05-09, 16:42
Więc możliwość taka że poprzedni właściciel wlał mineral jak wlałem półsyntetyk to sie rozszczelniło.

Ja stawiam, że był zalany "motdoktorem" albo czymś podobnym i to w strasznych ilościach - częsty zabieg sprzedających czy handlarzy, a w zasadzie nie do wykrycia przy kupnie. Zwykłe przejście z mineralnego na półsyntetyczny nie zrobiłłoby chyba aż takiej masakry!


przedmuchów tez nie ma wiec pierścienie raczej dobre.
Więc którędy niby znika olej? Skoro po zmianie oleju z motodoktora na półsyntetyczny rozszczelniła pierścienie zmywając nagar, to pierścienie raczej dobre nie są...

Weź sprawdź czy olej na pewno nie znika gdy samochód tylko stoi.

gregor
10-05-09, 17:08
No to czeka cię mały remoncik, uszczelniacze i pierscienie.Z tym nagarem to bywa róznie, ogólnie o to chodzi zeby go w silniku bylo jak najmniej bo to przez niego zapiekają sie pierścienie olejowe.

yamakas
10-05-09, 22:36
jaki moze byc koszt remontu tej jednostki