PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z silnikiem zaczyna dymić



Dominik_bb
11-01-05, 21:01
Witam mam pytanie od jakiegos czasu zauwazyłem ze przy hamowaniu silnikiem i przy MAX obrotach pojawia sie niebieskawy dym z rury wydechowej czym to moze byc spowodowane uszczelniacze na zaworach czy pierscienie sie kończą .zuzycie oleju zalezy od stylu jazdy zdarza sie ze na 1000km wejzmie ok 0.5l moze nawet mniej przy spokojnej jedzie a gdy sie troche pokorbuje to nawet do ok litra na 500km Co myslicie ?A dodam jeszcze ze na wszystkich swiecach niema sladu nagaru, normalne ceglano- białawy kolor czy jezeli to uszczelniacze to czy bedzie to widać na swiecach (czrny nagar)

LIO
11-01-05, 21:33
bardzo duze ilosci, uszczelniaczami tyle by nie wywalilo.
1l/500km=20l miedzy wymiana, a wymiana :shock:

typeR
11-01-05, 21:42
nawet do ok litra na 500km
:shock: Zrob cos z tym jak naszybciej :shock: Jakiego oleju uzywasz?

Dominik_bb
11-01-05, 21:57
Minerał elf 15W40 poniewarz silniczek ma prawie 300tys przejechane ale najlepsze jest to ze olej lubi pociagnac jak sie pokorbuje ale dymek jest delikatnie widoczny przypewnych zakresach obrotów silnika a wycieków niema> Na elfie przejechałem juz ok 4tys km wczesniej był mobil 5W50 ale juz nie wymieniłem na taki sam bo przebieg za duzy ( wazne te dymienie nasiliło sie po wywaleniu katalizatora jak był to przydimił tylko na max obrotach przy hamowaniu silnikiem niebyło tego a teraz to sie nasiliło

Koser
11-01-05, 22:02
nawet do ok litra na 500km

N o tyle to może i przesada ale jak się cały czas ciśnie do 6 - 7 tysi to na 1000 km można i litra wlać i to jest normalne. Ja tak mam i mój kumpel. Potwierdza to nawet nasz kumpel mechanik z ASO hondy Witolin . Tak jest i kropka. Auta są serwisowane i silniki na bank w dobrej kondycji.

LIO
11-01-05, 22:09
teraz jest zima, wiec non stop sie go nie katuje, ale autka nie oszczedzam. Od wymiany nie zauwazylem zuzycia oleju, a jesli juz to jakies znikome. Wczesniej przed wymiana tez sprawdzalem co kilka dni i nic, a potem jak wydawalo mi sie ze nie bierze i zajrzalem pozniej to zeszlo sporo i musialem dolac litr. Ale bez przesady nie w takich ilosciach. Obstawiam, ze w tym okresie zimowym, do kolejnej wymiany nie zuzyje wiecej niz 1-1,5litra. A jezdze troszke ostrzej niz 1.4
ale to nie temat, ile komu spala. fakt jest jeden, tyle co Dominikowi to stanowczo za duzo. Sprawdz sobie dla potwierdzenia kompresje na cylindrach.

Dominik_bb
11-01-05, 22:21
DZieki napewno sprawdze cos musze zacząć działac od czegos trzeba zacząc bo to troche za duzo. Jak komprecha bedzie ok zaczne od uszczelniaczy na zaworach powinno byc lepiej mam nadzieje a jak nie to nastepne beda pierscienie (bo jak tak dalej bedzie to na olej niezarobie hehe :D

Maciek R
12-01-05, 09:02
LIO co to znaczy ,żę jezdzisz troszke ostrzej niż 1.4? :?: Ja mam d14a4 i praktycznie co chwile kręce go do 7000obr,a to ostrzej co ma oznaczać?
Pytam bo jak napisałem ,ze moje auto pali do 0.5L na 1000km jak je tak kręce to scOrpion napisał,że mam poważną awarię.Dużo o tym czytałem i podzielam zdanie Kosera,że to czasem jest normalne.Podobno wystarczy ,że nowy silnik nie był docierany i auto zawsze bedzie brac troche oleju.Jak sobie jezdze spokojnie w trasie to zużycie oleju radykalnie spada a pozatym gdyby to była "poważna awaria" to chyba autko nie latałoby tak fajnie jak lata :razz: Pozostaje też sprawa wątpliwego oleju ,który mam zalany (Mobil 5-50 z beczki)Zobaczymy co bedzie po zmianie na 10W-60 Valvoline VR1 i zobaczymy tez jaką kompresję ma silniczek bo to chyba najlepszy wyznacznik jego stanu?

bObOrObOl
12-01-05, 10:07
Przed remontem silnika zużycie oleju dochodziło do 1,5-2 l / 1000 km (nie oszczędzałem). Po remoncie zużycie spadło do 1l/10000 km (czyli pietnastokrotnie) i wzrosła moc. Silnik B16A2. Też się łudziłem, że to może normalne...

Maciek R
12-01-05, 10:40
Hmmm mój pali 4-6 krotnie mniej niz Twoj palił,ale Twoj to VTEC,wiec wiadomo ,ze wiecej było.Sam nie wiem co robić,bo dolewanie nawet 0,5l raz na miesiąc mi osobiście nie przeszkadza jakos specjalnie,drogio tez nie jest,tylko nie wiem co sie moze stać jezeli to oleje i bede smigac dalej,czy cos sie moze zepsuć?Jak by był jakis Dynoday w wawie to bym podjechał i sprwdził,czy jakieś koniki nie uciekły tak jak w Twoim.Może będziecie robić jakiś klubowy pomiar Cifów na wiosne,chętnie bym sie zjawił :roll:

Simonides
12-01-05, 11:09
Raz juz pisalem moje D14A4 po miescie smiga tez dosc ostro ( jak jest gdzie :P ). Od wymiany oleju przejechalem7000 czy 8000km, ostanio na dniach sprawdzalem poziom i 3/4 miarki pokazuje, wiec pewnie tyle ile byc powinno bo nie wieze zeby ktos lał pod szczyt. Nie wiem ale mi sie wydaje ze moje D14A4 nic nie wzielo po tych 8000km. Troche laik jetsem wiec moge pomoc tylko tym co widze :)
Tez wlasnie chce sie zhamowac (patrz topic na klubowym :) ).

Koser
12-01-05, 11:23
no jesli wymieniasz w ASO to właśnie leją pod sam szczyt.

LIO
12-01-05, 17:30
LIO co to znaczy ,żę jezdzisz troszke ostrzej niż 1.4?
moze to, ze 1.6 vtec sie wyzej kreci. Do tego mówisz ze pali 0,5l na 1000km i dolewasz go raz w miesiacu. Ja tych kilosów robie 2,5 raza wiecej i mimo mocnego krecenia silnikiem (a vtec sprawia radoche, wiec nie potrafie sobie odmówic) dolewam znikome ilosci.
Twoje wrazenie, ze autko super jezdzi jest subiektywne i zapewne nie wiesz jak powinno takie jezdzic. Wsiadz z badylem do jego 1.4 i sie przekonaj.:-)

Maciek R
12-01-05, 18:25
Sorry myślałem patrząc na wykres,że masz zwykły sohc Vtec bez natrysku oleju na denko tłoka i odcinający przy 7,5tysiąca,ale z tego co piszesz to musisz mieć ostrego DOHC :roll: :wink:
Co ciekawe jestem tu chwile a wiem ,że Badyla Honda jezdzi lepiej niż seria :lol: (może słyszałeś coś o Castoramie i ciekawym wyniku na hamowni ;) )
Honda Kosera z tego co pisze też bierze olej jak mój Cif.Czy to oznacza ,że jest powolna :roll: :?:
Pozatym "nieciekawie"to wygląda jak piszesz,ze moje wrażenie jest subiektywne i ,ze niewiem jak Cif 1.4 powinien jeżdzić,skoro mnie nie znasz i pojęcia nie masz jak moj cif chodzi :? :roll: No ,ale coż są wróżki to są i wróże ;)

noł ofens LIO
Pozdrawiam :)

LIO
12-01-05, 18:52
mam sohc
to ze ciebie nie znam, to nie oznacza ze nie moge ocenic, czy ten cif jezdzi jak dobry 1.4, czy jak tylko 1.4, a po twoich opisach domyslam sie ze jezdzi jak tylko 1.4
Mam dwa takie civiki 1.6 i mam porównanie co do jazdy i brania oleju.

Ale jesli to dobrze zrobi na twoje samopoczucie, to umówmy sie ze *****iscie ci chodzi i tym braniem oleju (wiecej niz VTI) nie masz sie co przejmowac.

jamal
12-01-05, 19:09
moj silniczek 1,3 tez dymi ale oleju niebierze tyle ile wlalem ok 5kkm temu tyle jest a dymek jest taki bialawo niebieski :|

Maciek R
12-01-05, 19:52
LIO nie będe się spierał bo to do niczego nie prowadzi. :? Samopoczucie mam tak ,czy inaczej świetne :D A Twoją tajemnicą pozostanie jak możesz ocenić jak żle bryka mój Cif jak to napisałeś"po moich opisach" :roll: :lol:
A tak,żebyśmy już nierobili totalnego OT to napisze ,że mam dziwne przeczucie,że kiedy wyleje badziewnego mobila z beczki :x i zaleje Valvoline VR1 spalanie oleju zaniknie przynajmniej częsciowo :P
O ewentualnym remoncie nie myśle bo na jesieni autko sprzedaję i zaczynam wielkie poszukiwania VTI 6gen :razz:
Ktoś coś wie o autku kosiniaka?Warte uwagi?Proste?

LIO
12-01-05, 21:57
Ktoś coś wie o autku kosiniaka?Warte uwagi?Proste?
Najlepiej podjechac i obejrzec. Odkad jest w klubie jest cale, a prezentowalo sie ciekawie, a skoro tyle nim sam jezdzil to.....
ciezko wydac o czyims aucie 100% zapewnienie, ale jestem przekonany raczej na bank, ze jest proste, a warte uwagi napewno.

GoorY
13-01-05, 09:42
jak dymi zimny po zapaleniu to uszczelniacze, jak cieply to pierscienie. mam tez prawie 300kkm i musze sie zabrac za pierscienie...