PDA

Zobacz pełną wersję : problem po regulacji zaworów



skitels
09-05-09, 09:54
witam

bylem ostatnio na regulacji zaworów ,i tu się wszystko zaczęło a mianowicie po tej że regulacji honda chodziła 2 dni Oki ale później obroty spadły do 700 zaczęło strzelać z tumika na wolnych obrotach ,oraz silnik trochę nie równo chodzi tak jak by chciał ok ale coś mu się nie udaje tzn 3 sekundy pracuje dobrze równo a za chwile na 5 sek spadają obroty i szarpie go, czego to możne być wina ??aha no i zawory klekoczą jeszcze gorzej

silnik 15 16v 95 rok coup e 101 km

skolopendra
09-05-09, 10:34
aha no i zawory klekoczą jeszcze gorzej


źle wyregulowane zawory ,albo i jeszcze nie podokrecali

arekgr
09-05-09, 10:54
Niestety jak się sam przekonałem, niby prosta regulacja nie dla wszystkich jest prosta. Trzeba najpierw zrozumieć jak się to robi. A nasi wspaniali mechanicy czasami mają z tym problem. A spod pokrywy Ci nie cieknie oleum?

Ja przy takich objawach natychmiast sprawdził co to, bo ja nieskontrowali/dokręcili jak trzeba... To może być bida z tego.

maxx
09-05-09, 11:04
Regulacja jest prosta, wystarczy robić wszystko po kolei jak jest w manualu. Własnoręczna robota jest o stokroć lepsza - sam się o tym przekonałem:cool:
Maxx

molekss
10-05-09, 14:26
u siebie sam regulowałem zawory, wszystko jest dobrze opisane w manualu. radość po dobrze wykonanej regulacji zaworów bezcenne :D

teg
10-05-09, 16:32
Ja już chyba to sobie w podpis dam, tyle razy o tym pisałem: w poprzednim aucie 4 mechaników po kolei to przerosło. Robiąc to pierwszy raz w życiu zajęło mi to 20 minut. Hondę oddałem do fachowców i zrobili dobrze, ale potem sprawdzałem i robiłem drobne poprawki po pewnych zmianach. Generalnie to jest bardzo prosta praca i ciężko coś zepsuć (wiadmo, że zawsze się da...), ale wymaga zrobienia tego na spokojnie i dokładnie. Mechanik zarobi tym więcej, im więcej zrobi w tym samym czasie, więc...