PDA

Zobacz pełną wersję : Trzecie światło stop civic 5 gen `92 3d



Rasta
15-03-06, 20:50
Witam, planuje zamontować trzecie światło stop. Czy ktoś juz może to robił? gdzie mam szukać kabli? jakich kabli? gdzie się wpiąć? czy seryjne światła stop nie będą słabiej świeciły po podłączeniu trzeciego?? jestem zielony w tej sprawie wiec prosze o pomoc. Z góry dzieki.

MacK
15-03-06, 21:12
ja trzecie światło stopu zakładałem do mojego sedana, kupiłem oryginalne do tego modelu, zdemontowałem tylnią półkę i wpiąłem go w istniejącą juz wtyczkę znajdującą się pod tą tylnią półką - czyli fabrycznie wiązka była już położona pod to światło tylko w tej wersji co mam tego światła nie montowali. Sprawdź może masz gdzieś wolną wtyczkę i spróbuj próbówką czy jest w niej prąd jak naciskasz stop, taka wtyczka gdzieś może być schowana.
a propo ukrytych wtyczek, znalazłem jeszcze jedną, w bagażniku z prawej u góry strony nad kompem od ABS'u. Okazało sie że jest to fabryczna wtyczka do podpięcia wiązki od świateł do przyczepki. Napiszcie czy też takie wtyczki macie, szczególnie właściciele sedanów

[ Dodano: Sro 15 Mar, 2006 ]

czy seryjne światła stop nie będą słabiej świeciły po podłączeniu trzeciego??
nie, bedzie wszystko normalnie

Rasta
15-03-06, 21:20
Dzięki bardzo jutro poszukam moze cos znajde. A jak bym nie znalazł to trzeba gdzieś kabli szukać tylko gdzie??

Lynx
15-03-06, 21:49
Ja trzecie swialtlo stopu podpiolem bezposrednio pod zarowke z jednego z standardowych swiatel. Natomiast co do kostki to znalazlem jakas, nie wiem czy to chodzi o to od przyczepki, w bagazniku na sciance po prawej stronie wlasnie zaraz za swialtem stopu.

MacK
16-03-06, 09:34
nie wiem czy to chodzi o to od przyczepki
jak ma 8 albo 10 pin'ów to pewnie ta

kuba21
10-04-06, 23:02
eee no wszytko fajnie, wtyczka moze i byłaby ale nie w wersji hatchback, gdzie ja mam szukac tej wtyczki? pomocy! nie chce rozbebeszyc calej fury! pozdrawiam

capote
19-07-08, 13:52
Panowie, 3-cie swiatlo stopu przestalo swiecic. Zarowki sa sprawne, bo sprawdzone. Sprawdzilem tez bezpiecznik (zgodnie z manualem), ale on jest przeciez odpowiedzialny takze za zwyczajne swiatla stopu. Czy przyczyna moze juz tylko lezec w wiazce kabli? Dodam, ze stalo sie to krotko po wymianie zarowek tylnich swiatel.

zieloo007
19-07-08, 17:37
Ja podłączałem jakiś czas temu 3 światło. Podpiąłem kabelki bezpośrednio pod kable od żarówki + światła stop(czerwony) oraz 2 kabelek - pod mase (czarny). I po robocie :)

Witass
12-04-12, 21:19
Witam wiem że temat juz stary ale tez mam problem z tym 3 światłem stopu w Hondzie CRX Del Sol powiem tak to jest rocznik 94 z silnikiem 125 konnym i światła wcześniej nie było kupiłem światło oczywiście jak zaczołem rozbierać nigdzie nie mogłem znaleźć kabelków od tego światła może ich nie było w tym modelu nie wiem w każdym bądż razie poprowadziłem jeden kabel od lewej strony od żałówki i drugi kabel o prawej strony od żarówki od plusa i od minusa wiadomo :) razem z tym światełkiem była oryginalnie wtyczka więć dorobiłem sobie jakomś lewą wtyczke z 2 pinami i podpiołęm po czym chciałem sprawdzić czy owe światło zaświeci i co sie okazało światełko nie zaświeciło co najlepsze stopy standardowe świecą a 3 stopu nie nawet nie dało jakiejś iskierki nadzieji oznaki życia nawet sie na chwile nie zaświeciło wiadomo jeśli by sie bezpiecznik jakiś przepalił to by mi nie świcił żaden stop a tu zonk dwa standardowe świeca a 3 nie POMÓŻCIE bo ja juz nie daje rady może wiecie jak to podłączyć lub coś mi przychodzi tylko jedna myśl może światło jest juz popsute i kupiłem bubel nie wiem poradzcie bo ja już nie wiem co mam z tym fantem zrobić będe wdzięczny za pomoc pozdrawiam Witass

SorryAleNiChu
12-04-12, 21:39
Podłącz 3 stop bezpośrednio pod aku to będziesz wiedział czy działa czy nie. Pociągnij sobie przewód z prawej LUB lewej kostki stopu, a minus do masy.

TomiNeo
12-04-12, 22:24
Jeśli masz 3stop diodowy to może na odwrót podłączyłeś bo diody mają polaryzację.