PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z odpalaniem, pracą i obrotami



Ash
08-05-09, 00:41
Witam
Mam następujące problemy w moim civiku 5 gen d13b2:
1. Ciężko odpala (trzeba wcisnąć pedał gazu do końca) kiedy jest zagrzany, a jak już zapali to bardzo nierówno chodzi przez jakieś 10 s. Natomiast rano pali bez problemu, podobnie jak jest gorący tzn jak go wyłączę i za chwile znowu odpalę też nie ma problemu, dopiero jak go zgaszę i odczekam trochę to znów nie chce palić.
2. Zdarza się że obroty spadają prawie do zera na zakrętach (zazwyczaj w lewo )
3. Jak jest już dobrze zagrzany to czasem na biegu jałowym wskakują obroty na około 1000-1500 rpm.
4. Raz ssanie działa ładnie tzn wskakuje nieco powyżej 2 tys obr i z czasem spada, a czasami wskoczy jeszcze przedtem na jakieś 3 tyś obr.
5. Czasami obrotomierz przy rozpędzaniu się nie idzie tak równomiernie, tylko się na ułamek sekundy podwiesza, a pózniej szybko podskakuje do góry
6. Jak podnoszę nogę z gazu i hamuje silnikiem, a potem znowu dodaję gazu to troche szarpnie, kiedyś tego nie było.
Może ktoś wiem co to może być? Dodam tylko, że nie mam lpg.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc

yautja
08-05-09, 07:58
Po pierwsze: Odpalaj ZAWSZE wciskając najpierw pedał gazu do oporu. Jest to uzasadnione budową automatycznego ssania w gaźniku.
Po drugie: Przeczyść czymś gaźnik (np. Motul Carbu Clean) - wygląda na to, że Ci się przepustnica zacina.

Ash
08-05-09, 14:08
Zawsze wciskałem pedał, wiem o tym, ale teraz jest inaczej, muszę długo kręcić rozrusznikiem i wciskać pedał gazu, inaczej nie zapali.

yautja
08-05-09, 14:35
Więc czyszczenie, ewentualnie wymiana dodatkowo filtra paliwa.

Skoti
08-05-09, 15:25
lub regulacja gaźnika