Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : przelewanie gaźnika w D13B2 - jakieś fixy?



wildbill
07-05-09, 23:54
Objawem jest wierzgający silnik na bardzo niskich obrotach (bieg jałowy) - obroty zmieniają się w sekundzie. Na zimnym silniku jest ok, przy wciśniętym gazie na ciepło również ok, problem pojawia się jedynie na jałowych bądź blisko nich na ciepłym silniku (do ok 1500 rpm). Dodam, że na LPG pracuje zawsze idealnie, a na benzynie czasem się zdarzy, że też jest git - CZASEM :mad:

Postanowiłem się przyjrzeć co trapi moje maleństwo i znalazłem - kiedy silnik zimny - poziom paliwa w pływakowej idealnie na środku okienka. Kiedy się już rozgrzeje i zaczynają skakać obroty razem z silnikiem, paliwa jest ponad okienko - czyli przelewa w komorze.

Co teraz? Czy jest to nieszczelny pływak? Chyba nie, bo by się topił za każdym razem. Może zawiesza się na swoim ramieniu?
Jeśli ktoś już przerobił ten temat, bardzo proszę o konkretną poradę. W archiwum nie znalazłem tego konkretnego przypadku. Nie zależy mi również na wymianie gaźnika na inny - przywiązałem się:p a poza tym, jak bym miał zmieniać gaźnik, to założył bym już 4 w rzędzie od hondy na 2 kołach ;)

yautja
08-05-09, 08:00
Może na początek zmniejsz poziom paliwa w komorze śrubką na gaźniku ("na oko" pół obrotu śrubki w prawo)?

nike69
08-05-09, 13:30
tak jak kolega napisal sproboj wyregulowac ale szczerze watpie zeby to cos dalo... byc moze chwilowo ale problem moze sie powiekszac tak jak bylo u mnie, a wczesniej wszystko bylo ok? na ssaniu jak wiadomo jest bogatsza mieszanka wiec wiec pewnie dlatego poziom jest wtedy ok, a jak sie juz rozgrzeje to sie zaczyna przelewac.. moze to byc plywak lub zawor iglicowy
ew jeszcze map sensor moze powodowac podobne problemy ale to raczej malo prawdopodbne