PDA

Zobacz pełną wersję : Błąd numer 8!



Smyku
05-05-09, 13:03
Witam dzisiaj zrobiłem samodiagnostyke i lampka mrugnęła osiem razy po czym krótka przerwa i znowu osiem i tak w kółko.
Czyli jak się domyślam błąd numer 8.
Mógł bym mi ktoś wytłumaczyć na czym ten błąd polega??
Bo w książce wyczytałem takie coś:
- 8 (PGM-FI) Niewłaściwe położenie GMP
- 8 (PGM-CARBO) Niewłaściwy sygnał cewki zapłonowej.
Dodam ze auto oprócz tego ze dość dużo pali i ma dość słabe osiągi to wszystko działa poprawnie nic się z nim nie dzieje.
Z góry dzięki za odpowiedzi:)

GAWRON
05-05-09, 13:16
skoro nie właściwe położenie "Górnego Martwego Punktu" i nie właściwy sygnał cewki zapłonowej to chyba po prostu iskra jest nie wtedy co trzeba. Na pierwszą myśl przychodzi mi ze masz przestawiony pasek rozrządu co z kolei owocuje słabszymi osiągami. Ale z drugiej strony wątpię żeby komputer był w stanie sam to stwierdzić więc prawdopodobnie coś po prostu masz nie tak z aparatem zapłonowym.

Smyku
05-05-09, 13:21
Rozrząd był zakładany niedawno wiec 100% jest dobrze ustawiony

przepity
05-05-09, 14:43
a zapłon poprawienie ustawiony?? jak byś użył szukajki to byś się dowiedział ze czujnik ten znajduje się wewnątrz aparatu zapłonowego. nawet w niektórych tematach jest opisane co można zrobić... u mnie błąd występował przy zlym ustawieniu zapłonu

GAWRON
05-05-09, 17:45
A jak z autopsji wiadomo mało który meches umie ustawić zapłon w hondzie (co jest konieczne po wymianie rozrządu) :) było o tym sporo a sam nawet przezywałem dramat z tego tytułu.
http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=19819&highlight=rozrz%B1d po długiej debacie i moich atakach na mechaników sprawa się wyjaśniła.

Smyku
05-05-09, 20:49
Mam pełne zaufanie do mojego mechanika ze zna się na rzeczy i hondy naprawia perfekcyjnie.
W sumie co tu dużo mówić większość ludzi z Poznania i okolic zna checkera::D