PDA

Zobacz pełną wersję : Ospojlerowanie od type-s do 5d



Strony : [1] 2

Qrczak86
06-01-09, 10:05
Witam,
mam pytanie czy ktokolwiek z użytkowników forum montował w swoim civiku (5D/TypeS) spoiler od CTR'a? Jeśli tak, to jaką metodą (wiercenie dziur w plexi czy na klej) i w jakich kosztach to się zamknęło?

luckie
06-01-09, 12:46
Kilku montowalo. Spojler trzeba przykleic.

Mariusz1
06-01-09, 13:40
Chyba nie tylko klei ale i przykręca.Takie mały spoiler jest klejony oraz przykręcony na dwie sruby a co dopiero taki wielki :)

szubek
06-01-09, 16:14
wiercimy dwie dziury w plexi

szadek24
06-01-09, 20:19
Spoiler do 5D jest przyklejany taśmą i dodatkowo po bokach są takie specjalne metalowe uchwyty które trzymią spoiler natomiast ten od TYPE-R jest montowany za pomocą czterech specjalnych śrub i trzeba wiercić cztery otwory w pleksi
http://images33.fotosik.pl/139/c7b7eea070ef4331m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c7b7eea070ef4331.html)
http://images31.fotosik.pl/139/b04f9b750d6b6318m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b04f9b750d6b6318.html)
http://images30.fotosik.pl/156/fc8c6c1b8bc453e7m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fc8c6c1b8bc453e7.html)
http://images25.fotosik.pl/155/690f162cbc6aab8fm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/690f162cbc6aab8f.html)

Qrczak86
06-01-09, 23:18
Ałaa... to boli :/
Czyli jest to fizycznie wykonalne. Jak z trwałością - nie świszczy, nie piszczy, woda nie cieknie do środka? I raczej ASO Hondy się tego nie podejmie - jak więc z gwarancją?

PS. A może jakieś przykłady ze zdjęciami kto z nas takie coś ma za sobą? :) szadek widzę jednak się nie zdecydował

lokcio
07-01-09, 17:06
Mozliwe ze cos nie poszlo :p w zyciu bym nic nie wiercil

szadek24
07-01-09, 21:11
Dlatego założyłem sobie oryginalny od 5D
Nad tym od TYPE-R wogóle nie rozmyślałem raz że koszt samego oryginalnego spoilerka to grubo ponad 2 tysiące:mad: i dodatkowo trzeba taką finezje odpierdzielać i niewiadomo czy ASO by się podjeło montażu i za ile
A samemu dłubać to niewiadomo jak potem z gwarancją w razie jakichkolwieg problemów:eek:

bunet
07-01-09, 22:17
W takim razie jaka jest różnica w wyglądzie miedzy zwykłym spoilerem przyklejanym na taśmę i przykecanym spojlrm od Type-r'a??

Mariusz1
08-01-09, 10:25
Od R-ki wali po oczach a zwykłego prawie wcale nie widać ;)

szadek24
08-01-09, 10:52
Widać kolego i to bardzo no chyba że w kolorze czarnym to wtedy nie widać:D

Mariusz1
08-01-09, 12:41
Ten mały to szczególnie jest widoczny ale dla własciciela auta :)
Tak na poważnie po założeniu właśnie tego małego poprosiłem kilku znajomych aby powiedzieli czy cos sie zmieniło w wygladzie tylnej cześci samochodu i nikt nic nie zauważył:(
Kolor galaxy Grey

Qrczak86
08-01-09, 15:19
Ja mam nighthawk i zakochałem się w tym spoilerku od typeR... ten mały w grę nie wchodzi z powodu który napisał Mariusz. Od tajpa od razu rzuciłby się w oczy i według mnie auto nabrałoby nieco lepszych proporcji... Niestety skutecznie mnie zniechęcił widok tych dziur w tylnej klapie :(

lukione
08-01-09, 15:56
W cr-v żeby załozyć ori spojler na klape trzeba w karoserii wiercić dziury więc te w plexi mnie nie ruszają :D Jak mi sie trafi używek niedrogo to kupie to siebie ten od type-r ;)

Maro2004
08-01-09, 16:47
Jak pisał Szadek24 cena w polskim ASO to koszt ok 3000 z montażem (a być może, że sam spoiler). W niemieckim sklepie internetowym ten spoiler kosztuje 279 euro. To jest cena bardzo dobra. Oczywiście dochodzą jakieś tam koszty transportu i montaż. Ponadto nie wiem jak z jego kolorem. Być może trzeba jeszcze dodać koszty lakierowania.

Maro2004
12-01-09, 16:21
Mam info z ASO, że pojawiły się nowe spoilery akcesoryjne do Civica 5d i TypeS a`la TypeR. Cena lakierowanych 1276,73 zł z VAT (plus oczywiście montaż). Kolory: milano red, alabaster silver, crystal black, polished metal, deep saphire, deep bronze i tengerine orange. Jest tez wersja nielakierowana w cenie 776,27 zł z VAT. Ponadto pojawiły się również w tej nowej ofercie aluminiowe pokrywki wlewu paliwa w cenie 462,78 zł z VAT. Na razie nie wiedzą w ASO jak jest montowany spoiler. Jest zamówiony i będę wiedział szczegóły w sobotę. Ceny i fragmenty ze zdjęciem mam w excelu. Mogę zainteresowanym wyslać mailem.

lukione
12-01-09, 18:10
To ja poproszę lukione@wp.pl :D

Manwe
12-01-09, 18:22
i ja :) domcio130@op.pl

lokcio
12-01-09, 18:23
maro prosze wyslij mi rowniez :) kominex@gmai.com zobacze te cudo moze sie skusze

Maro2004
12-01-09, 18:32
Może któryś z kolegów, którym wysłałem plik excela ma możliwość wycięcia i wrzucenia zdjęcia na forum. Ja niestety korzystam tylko z przeglądarki Excela.

lokcio
12-01-09, 18:35
Maro zapodaj prosze na maila plik excela

lukione
12-01-09, 18:39
http://img80.imageshack.us/img80/4752/spoilerwd1.th.jpg (http://img80.imageshack.us/my.php?image=spoilerwd1.jpg)

kvas
12-01-09, 23:01
O rzesz ty w pyte! Ja to chce!!!

Qrczak86
12-01-09, 23:54
To i ja poproszę na maila więcej szczegółów ---> qrczak@iv.pl dzięki :)

Manwe
13-01-09, 09:14
to katalog nowego civica a na końcu wszystkie akcesoria http://www.sendspace.pl/file/Hc41M0GP/ i więcej fotek

Mariusz1
13-01-09, 10:33
Atrapka chłodnicy jest rewelacyjna.Zna może ktoś cenę bo 2 serwisy już poległy w jej ustaleniu...........

Qrczak86
13-01-09, 11:16
Mam nadzieję, że nie będzie problemu z zamontowaniem tych akcesoriów (mam na myśli grill i tylny spoiler) do civa sprzed liftu...

szoi
13-01-09, 11:56
Ten siatkowy grill jest kozacki. Jutro jestem w serwisie w Gdyni to ich przycisnę o ceny.

Qrczak86
13-01-09, 16:33
warto żebyś zapytał przy okazji o robociznę, szczególnie jeśli chodzi o tylny spoiler. żebyśmy mieli orientację ile to może kosztować

Umberto
13-01-09, 20:51
wygrzebane z brytyjskiego ebaja
http://cgi.ebay.co.uk/Honda-Civic-06-ON-Type-R-Spoiler_W0QQitemZ290288221083QQihZ019QQcategoryZ72 209QQcmdZViewItem
może jakieś grupowe zakupy zrobimy, będzie taniej za przesyłkę:)

kvas
14-01-09, 09:01
Ciekawe czy ten nowy spojler do 5d jest klejony czy tez jakies sruby trzeba bedzie wsadzac. Wyglada prawie tak samo jak ten od type r !

szoi
14-01-09, 15:21
Właśnie wróciłem z serwisu. Niestety serwis poległ na ustaleniu cen nowych akcesoriów
(stwierdzili że jeszcze3 nie ma ich w ofercie...)
Ale dali mi ceny dla modeli do 2008:
- spoiler do 5D lakierowany - 1165,49 + od 100 do 150 montaż
- spoiler do 5D nielakierowany - 666,6 + od 100 do 150 montaż
- grill od TypeR 635 + 160 montaż (zgroza z tą ceną)

szubek
14-01-09, 15:48
Właśnie wróciłem z serwisu. Niestety serwis poległ na ustaleniu cen nowych akcesoriów
(stwierdzili że jeszcze3 nie ma ich w ofercie...)
Ale dali mi ceny dla modeli do 2008:
- spoiler do 5D lakierowany - 1165,49 + od 100 do 150 montaż
- spoiler do 5D nielakierowany - 666,6 + od 100 do 150 montaż
- grill od TypeR 635 + 160 montaż (zgroza z tą ceną)



kompletny grill ze znaczkiem za 635zł ? coś podejrzanie niska cena a nie zgroza , całość części aby wymienić nie dawno kosztowała prawie 1500zł aby to wymienić nie wystarczy sam grill tzn. siatak jeszcze inne elementy sa potrzebne.

semri
14-01-09, 22:26
pokrywa z alu
http://img231.imageshack.us/img231/5876/pokrywadd3.th.jpg (http://img231.imageshack.us/my.php?image=pokrywadd3.jpg)

EDIT: e nie doczytalem reszty stron, a foto juz jest

Maro2004
17-01-09, 21:06
Jestem już po zabiegu montowania tego nowego spoilera. Spróbuję zaspokoić ciekawość kolegów (może też koleżanek) zainteresowanych tym spoilerem.
1. Spoiler jest nieco mniejszy od TypeR ale większy niż dotychczasowe nakładki. Poza tym ma boki, które widać na zdjęciach z folderu Civica 5D 2009. Boczki nie są tak równoległe do boku nadwozia jak w TypeR ale bardzo ładnie się komponują z samochodem. Widać to wyraźnie patrząc na auto z boku lub z boku nieco od przodu.
2. Spoiler jest przyklejany na całej powierzchni tego fabrycznego spoilera na podszybiu. Ponadto na krancach spoilera przykręcone sa takie blaszki, które wchodzą pod spód klapy i tam są przykręcane śrubami (śruby te i otwory są już u nas w klapie, gdyż przykręcona jest nimi dolna plastikowa część szyby). Czyli zero wiercenia otworów w plastiku lub karoserii (co jest niestety wymagane przy montażu soilera od TypeR).
3. Rzecz najważniejsza: w komplecie ze spoilerem jest mocniejszy siłownik klapy tylnej!!! A więc zwolenników montażu spoilera od TypeR uprzedzam, że aby nie mieć problemów z podnoszeniem klapy dodatkowo obciążonej spoilerem trzeba wymienić jeszcze silowniki.
4. W tej chwili w ofercie są spoilery w kolorach takich jak modele 2009. Czyli jeżeli nie ma spoilera w odp. kolorze to należy zakupić nielakierowany i pomalować go na kolor naszego auta.
5. Najlepiej IMHO spoiler prezentuje się na karoseriach odbiegających barwą od czerni, gdyż spoiler nie stapia się kolorystycznie z ciemną barwą szyb i podszybia. Co prawda ja mam Deep Bronze ale jest to kolor bardzo ciemny (niektórzy na pierwszy rzut oka twierdzą, ze czarny). Mimo tego sylwetka nabrała drapieznego wyglądu do tego stopnia, że podjeżdżając pod swoj blok sąsiadki (juz emerytki) zatrzymały się chcąc zobaczyć co to za kosmiczny samochód podjechał dzisiaj pod ich blok (i kto z niego wysiądzie). Ale to może wina ich sklerozy (bo tym autem jeżdżę juz blisko 2 lata).

Podsumowując powiem szczerze, że jestem bardzo zadowolony z zakupu (mała rzecz a cieszy).

Co do cenników innych akcesoriów to dzisiaj sam widzialem na monitorze w salonie, że widnieją ceny i numery akcesoriów ale nie można sprawdzić czego ten numer dotyczy. Podobno modernizują system w Hondzie. Odnośnie przedniego grilla nie sądzę aby jego cena wynosiła 635 zł jak napisal Szoi. Aby wymienić ten element to potrzeba jest grill, ramka i znaczek. Cena całości ok. 1400zł. Sam znaczek kosztuje ponad 200zł. Chyba, że jest to jakaś nowość, która będzie tak tania.

Co do kosztów spoilera to trochę udało się urwać (rabat dla stałego klienta 10%-15%):). Plus darmowe mycie (jak zawsze).

noso
17-01-09, 22:00
Jestem już po zabiegu montowania tego nowego spoilera. Spróbuję zaspokoić ciekawość kolegów (może też koleżanek) zainteresowanych tym spoilerem.
1. Spoiler jest nieco mniejszy od TypeR ale większy niż dotychczasowe nakładki. Poza tym ma boki, które widać na zdjęciach z folderu Civica 5D 2009. Boczki nie są tak równoległe do boku nadwozia jak w TypeR ale bardzo ładnie się komponują z samochodem. Widać to wyraźnie patrząc na auto z boku lub z boku nieco od przodu.
2. Spoiler jest przyklejany na całej powierzchni tego fabrycznego spoilera na podszybiu. Ponadto na krancach spoilera przykręcone sa takie blaszki, które wchodzą pod spód klapy i tam są przykręcane śrubami (śruby te i otwory są już u nas w klapie, gdyż przykręcona jest nimi dolna plastikowa część szyby). Czyli zero wiercenia otworów w plastiku lub karoserii (co jest niestety wymagane przy montażu soilera od TypeR).
3. Rzecz najważniejsza: w komplecie ze spoilerem jest mocniejszy siłownik klapy tylnej!!! A więc zwolenników montażu spoilera od TypeR uprzedzam, że aby nie mieć problemów z podnoszeniem klapy dodatkowo obciążonej spoilerem trzeba wymienić jeszcze silowniki.
4. W tej chwili w ofercie są spoilery w kolorach takich jak modele 2009. Czyli jeżeli nie ma spoilera w odp. kolorze to należy zakupić nielakierowany i pomalować go na kolor naszego auta.
5. Najlepiej IMHO spoiler prezentuje się na karoseriach odbiegających barwą od czerni, gdyż spoiler nie stapia się kolorystycznie z ciemną barwą szyb i podszybia. Co prawda ja mam Deep Bronze ale jest to kolor bardzo ciemny (niektórzy na pierwszy rzut oka twierdzą, ze czarny). Mimo tego sylwetka nabrała drapieznego wyglądu do tego stopnia, że podjeżdżając pod swoj blok sąsiadki (juz emerytki) zatrzymały się chcąc zobaczyć co to za kosmiczny samochód podjechał dzisiaj pod ich blok (i kto z niego wysiądzie). Ale to może wina ich sklerozy (bo tym autem jeżdżę juz blisko 2 lata).

Podsumowując powiem szczerze, że jestem bardzo zadowolony z zakupu (mała rzecz a cieszy).

Co do cenników innych akcesoriów to dzisiaj sam widzialem na monitorze w salonie, że widnieją ceny i numery akcesoriów ale nie można sprawdzić czego ten numer dotyczy. Podobno modernizują system w Hondzie. Odnośnie przedniego grilla nie sądzę aby jego cena wynosiła 635 zł jak napisal Szoi. Aby wymienić ten element to potrzeba jest grill, ramka i znaczek. Cena całości ok. 1400zł. Sam znaczek kosztuje ponad 200zł. Chyba, że jest to jakaś nowość, która będzie tak tania.

Co do kosztów spoilera to trochę udało się urwać (rabat dla stałego klienta 10%-15%):). Plus darmowe mycie (jak zawsze).


Mozna prosic fotki..........

Maro2004
17-01-09, 22:33
Jak tylko znajdę wolna chwilę to udam się w plener i strzelę kilka fotek.

noso
17-01-09, 22:34
Jak tylko znajdę wolna chwilę to udam się w plener i strzelę kilka fotek.

dziekowac ... jak zlukam jak to wyglada tez chyba sobie zapodam taki gadzet...

bunet
18-01-09, 11:12
Jestem już po zabiegu montowania tego nowego spoilera. Spróbuję zaspokoić ciekawość kolegów (może też koleżanek) zainteresowanych tym spoilerem.
...
Co do kosztów spoilera to trochę udało się urwać (rabat dla stałego klienta 10%-15%):). Plus darmowe mycie (jak zawsze).

Dzięki za opinię.
Możesz powiedzieć ile Cię to kosztowało?

Maro2004
18-01-09, 12:29
~1200. Niestety takie są ceny oryginalnych akcesoriów. Jak juz pisalem spoiler 1276, a do lakierowania 776. Plus koszty montowania. Na razie nie ma w sklepie on-line Hondy tych akcesoriów, co umożliwiloby samodzielny montaż. Ja nie mam doświadczenia w takich pracach i wolę pozostawić to pracownikom ASO.

kvas
18-01-09, 13:16
Czyli rozumiem, że za tę kasę masz nowy spojler i dwa nowe siłowniki do klapy, tak? Tak to by się to nawet opłacało kurde :)

Maro2004
18-01-09, 13:57
Siłownik wymieniany jest tylko jeden, bo do tej wagi wystarcz wymienić jeden (tak jest w zestawie akcesoryjnym).

kvas
18-01-09, 20:11
Chytrusy :)

Qrczak86
18-01-09, 21:24
Upieczemy dwie pieczenie na jednym ogniu!! Jako, że nasze siłowniki nie mają siły :) to warto zakupić spoiler z siłownikiem w zestawie :) Jutro jadę i zamawiam.

kvas
18-01-09, 22:19
Koledzy poczestujcie fotkami jak juz to cudo zamontujecie. Urabiam zonke wiec musze miec jakas dokumentacje przy argumentach :):):)

szubek
21-01-09, 15:57
ja dziś zamówiełm ten nowy gril siatkowy do 5D, kosztuje tylko 443 zł aż nie chce mi sie wierzyć, że za tą kasę przyjdzei komplet grila do zamontowania, serwis powiedział, że jak to są akcesoria to musi być kompet byłoby ciekawie bo ten wcześniejszy od Type R kosztował niebagatela 1470 zł a ten tylko różni sie znaczkiem, że jest czarny.

Mariusz1
21-01-09, 16:10
Podaj nr katalogowy bo matoły nie mogą go zlokalizowac.
Potwierdzili że bedzie pasował do wersji przed liftem ?

Maro2004
21-01-09, 18:32
Przepraszam, że długo nie dawalem zdjęć tego spoilera ale jakoś brakowało mi czasu. Dzisiaj udalo mi się cyknąć kilka fotek. Niestety dwuwymiarowe zdjęcia nie oddają właściwego wyglądu ale pomogą zorientować się w ogólnym wyglądzie. Szkoda, że pogoda nie dopisała i sceneria paskudna. Traktujcie te zdjęcia jako poglądowe. Oto link: http://maro2004.blogspot.com/

Qrczak86
21-01-09, 20:14
Maro zdjęcia są ładne, co Ty chcesz :)
Ja już miałem zamawiać spoiler i siatke do przodu, ale wstrzymałem się na chwilę ze względów finansowych.. Teraz już wiem na co w pierwszej kolejności wydam pieniądze ;)

Maro2004
21-01-09, 20:30
Tym bardziej, że na jednym ze zdjęć widac zarówno grilla jak i spoiler (oczywiście tylko częściowo). Jeżeli okaże sie prawdą, że grill (komplet) kosztuje 443zl to brać i się nie zastanawiać.

semri
21-01-09, 20:49
piknie, jeszcze klapka wlewu :)

kvas
21-01-09, 22:13
Spojlerek extra Maro. Faktycznie cos w klimacie tego od CTRa. U mnie jedyny bol ze trzeba go bedzie u dilera malowac, bo z tego co przeczytalem nie ma gotowca w kolorze vivid blue pearl :(

lokcio
21-01-09, 22:27
Piekny ale drogi :( zal mi kasy :(:( zbieram na kolejna honde ale SHADOW :D

szubek
21-01-09, 22:34
Podaj nr katalogowy bo matoły nie mogą go zlokalizowac.
Potwierdzili że bedzie pasował do wersji przed liftem ?

kurka nie mam nr katalogowego on jest dostępny normalnie w programie w akcesoriach na 2009 i jest nawet zdjęcie i cena - zamówiełm w ciemno nikt nie wie czy będzie pasował najwyżej oddam mam nadzieję, że nie będzie problemów wg. pasuje ale czy to jest komplet no nie mam pojecia, może się okazać że ten nowy gril po lifciie mocowany jest na taka sam podstawę jak type R , wieć może trzeba będzie domówieć tą podstawę i będzei git...oby!

Manwe
22-01-09, 09:02
Spojlerek extra Maro. Faktycznie cos w klimacie tego od CTRa. U mnie jedyny bol ze trzeba go bedzie u dilera malowac, bo z tego co przeczytalem nie ma gotowca w kolorze vivid blue pearl w moim kolorze też nie ma :( myślałem czy by srebrnego nie brać bo mam te srebrne listwy na przód i tył ale to by chyba badziewnie wyglądało

luckie
22-01-09, 09:54
ja dziś zamówiełm ten nowy gril siatkowy do 5D, kosztuje tylko 443 zł aż nie chce mi sie wierzyć.

Cena taka powinna byc - pytalem u siebie i grill od nowego type-s kosztuje 120 eur.

Qrczak86
22-01-09, 11:32
Chłopaki orientujecie się czy kolor Crystal Black z palety 2009 różni się od Nighthawk Black? Jeśli różni się tylko nazwą, to chyba bardziej opłaca się zamówić kolorowy spoiler mam racje?

Maro2004
22-01-09, 13:24
Trudno powiedzieć nie mając informacji ile kosztuje lakier i lakierowanie. Za dawnych czasów do samochodu przy jego kupnie dostawało się puszkę lakieru, a teraz zmuszeni jesteśmy albo na dobieranie koloru przez lakiernika albo do korzystania z usług Hondy. Ciekawi mnie czy mozna u nich dokupić sam lakier (bez usługi lakierowania) i ile to kosztuje powiedzmy 0,5 litra. Bo lakiernika mógłbym wybrać sobie sam. Lub też zadać pytanie w Hondzie ile kosztowałby u nich spoiler nielakierowany wraz z polakierowaniem. W tym przypadku jeżeli usługa byłaby wykonana niezadowalająco to chyba można byłoby odmówić zakupu takiego spoilera. Tak mi się przynajmniej wydaje.

kvas
23-01-09, 14:38
Auto-West w Wawie ceni taki spojler z malowaniem i robocizna na 1500 zeta. Dzisiaj sie podpytalem.

kubzach
23-01-09, 18:05
chłopaki też dziś byłem w auto west mowia ze spojler kosztuje nie lakierowany kolo 800zł a lakierowany 1200zł, wiec ja osobiscie zamoiwe lakierowany i oddam do jakiegos warsztatu i mi go pomaluja za max 150zł, a kolor bedzie ten sam bo i tak zawsze sprawdzaja po numerze nadzwozia kolor, bo i tak juz malowalem zderzaki wiec wiem ze nie powinni schrzanić, a zamontowac mozna samemu, bo to wystarczy wlasnie przykrecic bez zadego wierdenia, a klej jest w zestawie, a w Hondzie biora za montaż 100zł. A co do grila to tez sie zastanawiam,a w auto west mi powiedzieli ze kosztuje on 900zł plus 150 zł montaz

Mariusz1
23-01-09, 21:47
Po co brac lakierowany i go ponownie lakierowac?po to wymyslono tańsze nie lakierowane jak nie ma w twoim kolorze nadwozia.Wydaje mi sie iż nie ma kleju tylko tasma dwustronnado zamocowania + dwie blaszki.Koszt atrapy sportowej(grila) do modelu po lifcie to 414 zł ale w Auto Wescie jeszcze o nim nie słyszeli ;)

Qrczak86
23-01-09, 23:01
Kolega chyba się przejęzyczył, chodziło mu zapewne o kupno "nie" lakierowanego... takie czepianie za słówka :)
co do grilla Mariusz1 to poczekajmy na info od szubka, który juz zamówił... czy faktycznie tyle kosztuje cały komplet i pasuje do modelu przed liftowego

kubzach
25-01-09, 12:43
oczywiscie ze mi chodzilo o nielakierowany:) cos mi sie nie chce wierzyc ze tak malo ten grill kosztuje, mi tak jak wspomnialem poiwedzieli okolo 900zł

szubek
26-01-09, 17:44
dziś odebrałem grill cena kompletu 440 zł ....jest tylko inny znaczek nie taki cały gładki jak w type S/R tylko bardziej "ażurowy" to co poza literką H jest wgłębione ....

Mariusz1
26-01-09, 18:13
Może jakies foty (najchętniej instrukcji montażu)oraz czy na pewno pasuje do modeli przed liftem?

kubzach
26-01-09, 19:15
i jakbys mogl to powiedz jakie elementy kupiles, bo mi wciskaja wszystkie i koszt tego to okolo 1300zł jak dzis sie u nich dowiadywalem, za ta cene co Ty mowisz to odrazu bym wzial:P

Mariusz1
27-01-09, 09:53
Tobie wciskają kpl od r-ki i dlatego wychodzi taka kwota.
Natomiast kolega nabył sportową atrape do nowego modelu 08-F21-SMG-600C tylko nikt nie wie czy będzie pasowało ;)

szubek
27-01-09, 10:24
postaram sie zrobić fotki ..atrapa przychodzi kompletna złożona ( siatka znaczek i ten element na którym sie mocuje atrapę)
wszytko złożone od razu do kupy

kubzach
27-01-09, 11:10
a moglbys mi podac w takim razie kody tych elementow? bede bardzo wdzieczny, albo pokaz kompletne zdjecias tego co dostales

szubek
27-01-09, 15:58
proszę instrukcja montażu grilla :
http://images46.fotosik.pl/53/7c83fd1f31f3ecd1m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=7c83fd1f31f3ecd1)
http://images27.fotosik.pl/317/d2fc1837defe1968m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=d2fc1837defe1968)
http://images42.fotosik.pl/53/5e99975e91f27c4cm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=5e99975e91f27c4c)
http://images35.fotosik.pl/53/2f816e514b166175m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=2f816e514b166175)
http://images28.fotosik.pl/318/4dcf9ef1296ba633m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=4dcf9ef1296ba633)

wieczorkiem podam nr i zdjęcia grilla na żywo

Mariusz1
27-01-09, 16:28
Dzieki.Szkoda że trzeba zdejmować zderzak..............

kubzach
27-01-09, 16:36
super dzieki bardzo i czekam na te zdjecia i numery:P

Mariusz1
27-01-09, 17:07
nr katalogowy 08-F21-SMG-600C

kubzach
27-01-09, 17:15
a znaczek itp? to kazdy element ma inni numer:(

szubek
27-01-09, 17:15
wcale nie trzeba demontować zderzaka to jest manual hondy a my Polaczki mamy sprawniejsze ręce niż Japończyki więc da się bez zdejmowania zderzaka zamontowac to cudo.
Dziś odebrałem FV i miłe zaskoczenie co do ceny TYLKO 380zł z rabatem cały grill - powaga !!!

Nr grilla są na manualu na dole ...to występuje jako całość i ma jeden nr i jest PRODUKCJI JAPOŃSKIEJ - (wreszcie):D

http://images24.fotosik.pl/318/a4bea5e787553d71m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=a4bea5e787553d71)http://images38.fotosik.pl/53/577aacd493e544f2m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=577aacd493e544f2)http://images34.fotosik.pl/446/753f8745773007fbm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=753f8745773007fb)http://images38.fotosik.pl/53/10f837dfee641dcbm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=10f837dfee641dcb)http://images26.fotosik.pl/318/863aab8687f1a101m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=863aab8687f1a101)

kubzach
27-01-09, 17:25
cos podejrzanie niska cena;p grill pierwsza klasa;p

kurde w autowest w warszawie mowia ze nie ma takiej czesci

Mariusz1
27-01-09, 17:32
Zadzwoń do Plazy albo Matraszka tam juz ja znależli ;)

szubek
27-01-09, 17:36
teraz widzę pierwsza różnicę pomiędzy grilem od ctra a tym co kupiłem ( oczywiście poza znaczkiem) podstawa do montażu grila, która tutaj jest już zamontowana nie ma otworów przelotowych do chłodnicy ( jest ramka tzn. miejsce gdzie ew. można to wyciąć) tak wiec ten grill nie bedzie chłodził bardziej naszych niuniek i tu się zastanawiam czy nie wyciąć tych otworów tak jak jest w type R co wy na to ? bez problemu można to zrobić bo jest technologiczny taki rant jak powinien wygladać ten otwór.


cos podejrzanie niska cena;p grill pierwsza klasa;p

kurde w autowest w warszawie mowia ze nie ma takiej czesci
bo "mośki " muszą szukać w akcesoriach a nie w częściach

kubzach
27-01-09, 17:44
powiedzieli mi ze to jest tylko jedna czesc i trzeba jeszcze kupic 2 elementy i wszystko wynosi okolo 1300zł
;/

szubek
27-01-09, 19:01
powiedzieli mi ze to jest tylko jedna czesc i trzeba jeszcze kupic 2 elementy i wszystko wynosi okolo 1300zł
;/

to dopiero baranki ja za godzinkę zabieram sie za montaż to potwierdzę 100%, że nic nie brakuje
zresztą teraz już Wam mówię ze to 100% komplet.

http://img140.imageshack.us/img140/2733/grillmontakz3.th.jpg (http://img140.imageshack.us/my.php?image=grillmontakz3.jpg)

tu masz zdjecie grila z katalogu części normalnie potrzebujesz :1/5/4/2

natomiast grill akcesoryjny to inna bajka - wszytkie te części już są w kupie i nic nie trzeba dokupywać całość 380zł brutto

kubzach
27-01-09, 19:21
wlasnie wrocilem od hondy zamowilem ten grill mnie wyszlo 375 po rabatach, przeprosili za pomylke i w piatek juz powinien byc:) n ie moge sie juz doczekać, a Ty szubek podiel sie wrazeniami po zalozeniu:P

Maro2004
27-01-09, 19:28
Panowie trzeba brać póki jest tak tanio. Sam zastanawiam się czy nie wziąć kilku:D z możliwością późniejszego odsprzedania. Sądzę, że w cenach na nowe akcesoria w HP panuje kompletny bałagan. Przykład; ceny gumek do drzwi (lewa 15zł prawa 85 zł - albo odwrotnie). Co ciekawe w różnych ASO różnice w cenach. Kawałek aluminium do wlewu paliwa ok 450zł, a kompletny grill 380zł. To się nazywa okazja.

semri
27-01-09, 20:29
przy okazji montazu zrob fotomanuala dla potomnych

Mariusz1
27-01-09, 21:44
Panowie trzeba brać póki jest tak tanio. Sam zastanawiam się czy nie wziąć kilku:D z możliwością późniejszego odsprzedania. Sądzę, że w cenach na nowe akcesoria w HP panuje kompletny bałagan. Przykład; ceny gumek do drzwi (lewa 15zł prawa 85 zł - albo odwrotnie). Co ciekawe w różnych ASO różnice w cenach. Kawałek aluminium do wlewu paliwa ok 450zł, a kompletny grill 380zł. To się nazywa okazja.

Kawałek aluminium do wlewu paliwa kosztuje 385 zl nr katalogowy 08F59-SMG-600

Maro2004
27-01-09, 21:56
Mnie podali 462zł. Sprawdzałeś czy 385 nie jest ceną netto? Bo jeżeli jest to brutto to znowu widzę różnice w cennikach tej samej firmy.

szubek
27-01-09, 22:36
właśnie wróciłem z garażu i poległem podczas montażu grila, stary udało się bez problemów zdemontować natomiast nowy bez zdejmowania cześciowego zderzaka nie da się założyć - można uszkodzic zaczepy, tak więc Panowei jutro mnie czeka demontaż zderzka aby to cudo załozyć. Stray gril ma troszkę inne rozwiązanie mocujące na dole jest taki uchwyt na sprężynach który pracuej i można go odginać natomist nowy ma całkowicie na stałe więc nie obejdzie sie bez ściągnięcia zderzaka.
Jeśli chodzi o to czy pasuje to 100% pasuje do cifa przed liftem.

Mariusz1
27-01-09, 22:39
właśnie wróciłem z garażu i poległem podczas montażu grila, stary udało się bez problemów zdemontować natomiast nowy bez zdejmowania cześciowego zderzaka nie da się założyć - można uszkodzic zaczepy, tak więc Panowei jutro mnie czeka demontaż zderzka aby to cudo załozyć. Stray gril ma troszkę inne rozwiązanie mocujące na dole jest taki uchwyt na sprężynach który pracuej i można go odginać natomist nowy ma całkowicie na stałe więc nie obejdzie sie bez ściągnięcia zderzaka.
Jeśli chodzi o to czy pasuje to 100% pasuje do cifa przed liftem.

a nie mówiłem że trzeba zdjąc zderzak ? :)
Tak na poważnie to czekamy na zdjęcia i jakis manual w twoim wykonaniu

Qrczak86
27-01-09, 22:40
Dzieki szubek za dobra wiadomość, na którą czekałem :) Skoro grill pasuje, to czekam na wypłatę i poginam do Kielc zamawiać :) ciekawe czy sobie poradzę z montażem. Biorąc pod uwagę że nie mam garażu, chyba jednak będę musiał z bólem serca pozwolić im to zamontować

Mariusz1
27-01-09, 22:46
Mnie podali 462zł. Sprawdzałeś czy 385 nie jest ceną netto? Bo jeżeli jest to brutto to znowu widzę różnice w cennikach tej samej firmy.

Cena brutto detal u Dealera.Co Dealer to podaje cenę z palca albo mówi nie ma-patrz przykład gumek bądz początkowej ceny dla Szubka(440 zł).Natomiast cena za kawałek plastiku 400 zł i tak jest chora.My patrzymy przez aspekt atrapy od r-ki za 1500 zł i ta sportowa wydaje nam się okazją ;)

Umberto
27-01-09, 23:49
siatex w modzie...:)
mi przód puki co się podoba jak w serii, a siatka to na tajp-erze dobrze leży
natomiast spoilerek całkiem- całkiem, ale kurde rower chcę na wiosnę jakiś lepszy kupić...
P.S. widział ktoś rowery hondy? jak z trwałością, typowymi usterkami, powłoką lakierniczą itp:D

kubzach
28-01-09, 00:13
założ forum www.rowerhonda.pl:P

szubek
28-01-09, 08:29
kurka nie za bardzo mam czas robić foto manuala ... dałem na forum manuala hondy to powinno wytarczyć, wynika z tego aby zrobić to dobrze i bezpiecznie( nic nie połamać) trzeba postępować wg. manuala hondy.

kubzach
28-01-09, 23:04
i jak zalozyles juz?
pasuje wszystko?

szubek
29-01-09, 10:01
tak wszytko pasuje idealnie - zderzaka nie trzeba jednak całego ściągać tylko wystarczy z jednej strony go wypiąć i wtedy się troszkę opuszcza i to wystrczy do bezproblemowego założenia grilla.

luckie
29-01-09, 10:23
Wrzuc fotki!

kvas
30-01-09, 13:59
Maro2004 masz moze numer katalogowy tego spojlera?

Maro2004
30-01-09, 16:59
Jeżeli chodzi o nielakierowany to 08F10-SMG-600A.

kvas
30-01-09, 18:25
Wielkie dzieki!

kubzach
30-01-09, 20:09
co od grila to sam juz zalozylem , 2.5 godzinmy stresu czy wszystko zlosze tak jak byloi czy nie po urywam zaczepow, lepiej pojechac z tym do warsztatu:/ ale przynjemniej udalo sie i jestem z siebei dumny:)

luckie
30-01-09, 21:19
Gratulacje! :D

Qrczak86
30-01-09, 22:44
Super :-) Jak się prezentuje?

buri
31-01-09, 10:08
tak wszytko pasuje idealnie - zderzaka nie trzeba jednak całego ściągać tylko wystarczy z jednej strony go wypiąć i wtedy się troszkę opuszcza i to wystrczy do bezproblemowego założenia grilla.

z ktorej strony wystarczy wypiac bo dzis tez bede to montowal i wole sobie oszczedzic niepotrzebnej roboty

kubzach
31-01-09, 10:49
dzieki:) ja musialem a oby dwy stron odkrecic, nie trzema zdejmowac calego zderzaka, ale trzeba wyciagnac z zaczepow, a jesli nie masz kilku srubokretow, rozne dlugosc i tp, oraz klucza nasadowego 10mm, i pesety jeskiej wiekszej(powaznie mowie z ta penseta:)) to nie zabieraj sie za to. ale mimo wszytko da sie to zrobic wiec podtrzymuje na duchu:) autko prezentuje sie bardzo dobrze, jak bede mial czas to wrzyce fotke:)

szubek
31-01-09, 14:47
oto fotki grila na aucie: ( trochę brudne ale taka aura)
http://images41.fotosik.pl/55/2aafca0dd8cf3c49m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=2aafca0dd8cf3c49)http://images28.fotosik.pl/319/2899b38d70a82e43m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=2899b38d70a82e43)

teraz czas na spojler podzderzakowy ale w ASO trochę trzeszczy

kubzach
31-01-09, 16:16
a to moj mod:) tez musze sie pochwalic:)

przed:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/03162f425e5ca0b8.html
po:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3928f529d3a031a1.html

jawi
31-01-09, 16:50
Na czerwonym wygląda lepiej niż na ciemnym. Ale to tylko moje zdanie.Proszę o podpowiedż: Czy ten grill posiada otwory na wylot, czy to tylko taka atrapa otworów. Jeśli to tylko atrapa otworów - a myślę, że właśnie tak jest, to latem na 100% trudniej będzie to myć z przyklejonch nieboszczyków owadów. A wiadomo że nasze autka są najszybsze:) więc tych trupków będą wielkie ilości.
Pozdrawiam

kubzach
31-01-09, 17:10
szczerze to sie nie przyjzalem, ale chyab czesciowo jest przelotowe, ale jak sie myje pod cisnieniem to wszystko schodzi:)

malykciuk
31-01-09, 17:34
teraz czas na spojler podzderzakowy ale w ASO trochę trzeszczy

szukaj na allegro, swego czasu byly 2. ja kupilem za 300 z calym zderzakiem :D po niedzieli odbieram od lakiernika:D:D
hmm, chyba ze chcesz przejac moj od type eRa :)

ps. dopiero zobaczylem ze kolega z Łodzi :)

szubek
31-01-09, 17:36
pytanie do kubzach - ile płaciłeś za spojlery do swojego autka to chyba zestaw grand prix tez choruje na taki


[QUOTE=malykciuk;589556]szukaj na allegro, swego czasu byly 2. ja kupilem za 300 z calym zderzakiem :D po niedzieli odbieram od lakiernika:D:D
hmm, chyba ze chcesz przejac moj od type eRa :)

a ty masz 3D czy 5D ?

malykciuk
31-01-09, 18:04
3d, o taki...
<<----- :D

a grand prix wyglada tak
http://img90.imageshack.us/img90/7056/s6300762qm3.th.jpg (http://img90.imageshack.us/my.php?image=s6300762qm3.jpg)

kubzach
31-01-09, 18:22
oj juz nie pamietam ceny, ale uto wyglada zdecydowanie lepiej ja mam 5d:)

i taki jest imagepack jak ja mam jest polecany do 5d, bo te od type'sow i r-ów to juz wiaza sie z wiekszymi kosztami. Trzeba oprocz zestawu zderzaków kupic koncowki wydechow ok 800zł(chyba) oraz 4 boczne listwy nadkola

buri
01-02-09, 00:07
moim zdaniem z tym grillem samochod jest zdecydowanie mniej "wyszczerzony"
w sensie nie ma juz tego usmiechu od ucha do ucha
dla mnie na plus

kubzach
01-02-09, 00:45
bardziej meski:) i agresywny:)

buri
01-02-09, 00:48
+5 do lansu:D

Kozo
01-02-09, 08:32
a ja uwazam ze po zmianie samochod ten traci swoja "innosc" i "wyjatkowosc" i moje auto moze byc pewne ze nie dostanie takiego grilla. Za to moze w przyszlosci liczyc na inna "pokrywke" wlewu paliwa ;)

bunet
01-02-09, 09:15
a ja uwazam ze po zmianie samochod ten traci swoja "innosc" i "wyjatkowosc" i moje auto moze byc pewne ze nie dostanie takiego grilla. Za to moze w przyszlosci liczyc na inna "pokrywke" wlewu paliwa ;)

To samo powiedziała moja żonka.
Że robi się taki "zwykły".
I wspólnie padła decyzja,że grill zostaje stary, ale będzie dokupiony spoilerek od type-s'a:)
Pozdro

browocofil
01-02-09, 10:00
Tak czytałem o tym grillu i się zastanawiałem po co grzebać. Ale jak zobaczyłem na autku kubzach'a, to po raz pierwszy wziąłem pod uwagę możliwość zmiany i u mnie. Też mam czerwonego sapece shipa - 5D

malykciuk
01-02-09, 10:49
co do samego grila, znaczek pewnie mozna zmienic zle ja strasznie nie trawie chromu:/ i jak mial bym taki zalozyc to najpierw bym prysnal ta obwodke na jakis czarny mat albo grafit :cool:

kubzach
01-02-09, 12:20
ale przynajmnniej nie ma czerwonego znaczka:) i kosztuje 3-4 razy mniej nic tez od type-ra

malykciuk
01-02-09, 13:39
polecam stronke http://www.honda-access.com/268/en/index.jsp
mozna sie zorientowac o kosztach drobiazgow na naszych furek.
niestety nie ma jeszcze civa '09 a jest kilka drobiazgow ktore bym przygarnal...

Pabloss
06-02-09, 15:13
może komus sie przyda
http://cgi.ebay.pl/Honda-Civic-2006-on-Type-R-Spoiler-New-Shape_W0QQitemZ290293536126QQcmdZViewItemQQptZUK_C arsParts_Vehicles_CarParts_SM?hash=item29029353612 6&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1399%7C66%3A2%7C65%3A12%7C39%3A1%7C 240%3A1318#ebayphotohosting

Ca$h
23-02-09, 15:33
Witam wszystkich, również zamówiłem grill z kolekcji 09, jak kolega wcześniej nie za bardzo mnie ten chrom przekonuje i teraz kieruje pytanie do właścicieli tego grilla (ja na swój jeszcze czekam:( ) czy można go rozłożyć na części pierwsze głównie te chromowane i poddać je przemianie na inny kolor np u lakiernika?

Ps. Szubek Ty chyba poddałeś takiej operacji swój grill przynajmniej tak wygląda na Twoich pierwszych zdjęciach przed montażem, to co w chromie masz na czarno?

Mariusz1
23-02-09, 16:56
Raczej nie uda się tego rozebrać........

kubzach
23-02-09, 20:41
no nie da sie rozebrac ale preciez mozna zakleic reszte i sam chrom polakierowac, wcale tak zle nie wyglada ten chrom

Ca$h
24-02-09, 00:28
no kwestia upodobania i dopasowania do koloru auta, na czerwonym tez mi sie podoba :) ale mam galaxy a przy ciemnym piaskowym to tak chyba nie teges... nie wiem wlasnie, marzy mi sie ten dolny chrom zrobic albo na czarno jak w CTR albo w kolor nadwozia, a znaczek na zloto (jak felgi subaru) :) Felgi tez mam podebrane do koloru nadwozia wiec ladnie by sie to wszystko komponowalo, a tak ten chrom to do niczego poza tylnim napisem "civic"...

szubek
25-02-09, 18:16
nie... ja nic ze swoim nie robiłem ale wg mnie da sie rozebrać są od spodu chyba wkrety jak pamiętam ale mogę się mylić.

noso
27-02-09, 19:12
Witam wszystkich, również zamówiłem grill z kolekcji 09, jak kolega wcześniej nie za bardzo mnie ten chrom przekonuje i teraz kieruje pytanie do właścicieli tego grilla (ja na swój jeszcze czekam:( ) czy można go rozłożyć na części pierwsze głównie te chromowane i poddać je przemianie na inny kolor np u lakiernika?

Ps. Szubek Ty chyba poddałeś takiej operacji swój grill przynajmniej tak wygląda na Twoich pierwszych zdjęciach przed montażem, to co w chromie masz na czarno?

Witam , ja swoj odebralem i moge stwierdzic ze mozna ten chrom odkrecic......... ( jest na srubki)

Ca$h
28-02-09, 00:28
daj znac jak poszla wymiana :) a ja dalej czekam i czekam .... :(

FK2607
06-03-09, 22:41
Od R-ki wali po oczach a zwykłego prawie wcale nie widać ;)

Kwintesencja odpowiedzi.
Może warto rozejrzeć się za klapą od CTR'r, nie wiem tylko czy będzie pasowała od tak do 5d, koszt ko1200-1500 zeta + montaż :)


no kwestia upodobania i dopasowania do koloru auta, na czerwonym tez mi sie podoba :) ale mam galaxy a przy ciemnym piaskowym to tak chyba nie teges... nie wiem wlasnie, marzy mi sie ten dolny chrom zrobic albo na czarno jak w CTR albo w kolor nadwozia, a znaczek na zloto (jak felgi subaru) :) Felgi tez mam podebrane do koloru nadwozia wiec ladnie by sie to wszystko komponowalo, a tak ten chrom to do niczego poza tylnim napisem "civic"...

chrom faktycznie jest średnio szczęśliwy...

Marco7
07-03-09, 14:00
Fajny ten spojler :D

noso
10-03-09, 22:03
daj znac jak poszla wymiana :) a ja dalej czekam i czekam .... :(


Witam , w koncu dziś zabralem sie za montaz tego grill'a , uparlem sie , ze da sie go zamontowac bez rozkrecania mocowan zderzaka no i dalo rade ale nie polecam bo mam tak jedną dlon poharataną , ze nie wiem jak pojde jutro do pracy hehe..... ponizej efekt pracy oraz takze zmieniony kokpit i teraz jest ten od Type R:D


http://images43.fotosik.pl/81/9feffef6002d210dm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=9feffef6002d210d)

http://images40.fotosik.pl/77/8ac0c56de57ce812m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=8ac0c56de57ce812)

noso
10-03-09, 22:06
.

noso
10-03-09, 22:07
.

noso
10-03-09, 22:08
a

z gory przepraszam , ale jakies problemy z forum.....

noso
10-03-09, 22:13
z gory przepraszam , ale jakies problemy z forum.....

Qrczak86
11-03-09, 12:32
Bardzo ładnie :) Nie wiem czy gdzieś to pisałem, ale bardzo mi się podoba jasny środek :)
PS. Zastanawiam się czy dałoby radę zrobić nieco "rzeźby" podczas wymiany gałki zmiany biegów- mianowicie skrócić ten metalowy "patyk". Wtedy gałka byłaby krótsza, zmiana biegów wymagałaby nieco więcej siły, ale o to chodzi w sportowych autach :) heh.. jakieś pomysły?

krzysiooo32
12-03-09, 10:18
Witam!
Kolego ten "grill od Typesa" i "kokpit od Typera" to 2 strzały w "10". Gratuluję! I... też przymierzam się do tych zmian;-) Grill to podobno 415 zł (koszt bez mnotażu), a kokpit... jaka cena.....??? Czy "zmianę" kokpitu można zrobic w garażu bez udziału ASO??? Pozdrawiam i jeszcze raz gratuluję!!!

noso
12-03-09, 10:25
Witam!
Kolego ten "grill od Typesa" i "kokpit od Typera" to 2 strzały w "10". Gratuluję! I... też przymierzam się do tych zmian;-) Grill to podobno 415 zł (koszt bez mnotażu), a kokpit... jaka cena.....??? Czy "zmianę" kokpitu można zrobic w garażu bez udziału ASO??? Pozdrawiam i jeszcze raz gratuluję!!!

Witam , kokpit zmienialem w garazu doslownie 10 minut(w ASO powiedzieli ze samemu moge to zrobic bez ustraty gwarancji) i jest to bardzo latwe , co do ceny Grilla zaplacilem 380 zł brutto a za kokpit koło 215 zł

lukione
25-03-09, 19:13
Byłem dzisiaj w Plazie i jest promo na akcesoryjny spojler, ten większy, 660zł w kolorze deep bronze czyli taniej niż niemalowany IMO dobra akcja ;)

Qrczak86
25-03-09, 23:54
Ktoś chyba zamówił i zrezygnował..:) Rzeczywiście, dobra okazja, pod warunkiem że się ma DB. Nic tylko brać i z robocizną wyjdzie w normalnej cenie lakierowanego :)
W ASO Kielce powiedzieli mi 400 zł za malowanie spoilera. IMO dużo :/ Zastanawiam się, czy jest opcja zrobić to taniej i żeby lakiernik dobrał identyczny lakier...

asq_rex
05-05-09, 12:29
Witam
jestem nowy więc na wstępie chciałem się przywitać, a teraz do rzeczy.
Kupiłem niedawno dokładkę do zderzaka od type-s i zamontowałem. niestety jak to się mówi polak mądry po szkodzie zauważyłem, że nie pasuje do listew nadkoli.
czy wymiana tych listew na listwy od type-s załatwi sprawę ? czy będą pasować ?
jaka jest ich cena w aso bądź jaki mają nr katalogowy to sam już się ich dopytam. żeby nie było to pisze od razu że próbowałem się dowiedzieć ale panowie od części gasili mnie pytaniem o nr nadwozia i stwierdzeniem że jak go nie posiadam to będzie za długo trwało, a takie podejście mnie odrzuca niestety.

Umberto
05-05-09, 21:44
Kolego jest taki sam temat na pierwszej stronie wystarczyło spojrzeć...
http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=44125
parafrazując...
mądry polak CZYTA forum...

asq_rex
06-05-09, 00:08
Wybacz ale jakoś nie widzę tam odpowiedzi na pytanie czy dokładki nadkoli z type-s pasują do wersji 5D. przeczytałem tamten temat i po tym jak na końcu panowie zaczęli pisać o stożku i utracie gwarancji postanowiłem zapytać w nowym temacie by nie robić tam bałaganu i nie wcinać się.
zaznaczam że mi nie chodzi o same zderzaki tylko o całe ospojlerowanie od type-s.

Maro2004
06-05-09, 08:12
W tamtym wątku nie ma wprost odpowiedzi o sposobie zamontowania ospoilerowania od TypeS do 5D, lecz o wymianie ospojlerowania od TypeR do 5D. Problem jest taki sam. Poczytaj wszystkie posty Szadka24 w tamtym wątku. Pisze w nim co jest potrzebne i jak należy to zrobić. Co do numeru VIN potrzebnego do zamówienia plastikowych nadkoli od TypeS to jeżeli panowie z ASO nie chcą sobie zadać trudu aby trochę z Tobą pohandlować to jest już ich problem. Ty podejdź w salonie albo na ulicy do dowolnego TypeS i spisz numer VIN z podszybia, podaj go książętom z ASO i niech Ci zamówią potrzebne części.

malykciuk
06-05-09, 09:19
spinki montazowe powinny byc w tym samym miejscu wiec hcyba wystarczy kupic odpowiedni komplecik i zakladac. nie wiem jakcena w serwisie ale na allegro powinno sie cos znalezc w dobrej cenie

asq_rex
06-05-09, 12:03
o i o to mi chodzilo :) dzieki za odpowiedz :) jesli spinki sa w tym samym miejscu no to juz mam wieksza motywacje by pokombinowac :)

kubzach
06-05-09, 12:36
ale wlasnie jak kupisz nadkola to nie wystarczy bo nie bede pasowac do seryjnych progow od 5D, dlatego poczytaj sobie tamten watek, wrazie jakis pytan to dawaj smialo:)

asq_rex
06-05-09, 18:26
wlasnie wpadlem na to ze jak kupie nadkola to bede musial kupic progi i tynie nadkola i dokladke tylniego zderzaka :) plusem jest to ze niedlugo wyplata i srodki sie znajda :) dzieki za odpowiedzi i podpowiedzi co do sposobu z nr vin :)

Maro2004
06-05-09, 18:35
Tylko pamiętaj aby spisać z takiego, ktory ma albo nielakierowane listwy (jeżeli ty też takie masz) lub z modelu z lakierowanymi listwami (jeżeli Twoja Hania ma lakierowane czyli model 2009, a wtedy spisz z takiego koloru jak Twój).
Edit.
I tutaj zdałem sobie sprawę, że może byc problem z dopasowaniem kolorystycznym (chyba, że będziesz wszystko lakierował). Tzn. najmniejszy problem jest wtedy gdy posiadasz Hanię z lat 2006-2008. Wtedy wystarczy VIN z TypeS z tych lat i kolorystycznie jest OK, bo wszystkie te modele miały plastiki zewnętrzne szaroczarne.

asq_rex
06-05-09, 20:07
moja jest z 2008 i narazie chcialbym wszystko zrobic bez lakierowania. zobacze jak to bedzie wygladac i jak mi sie nie spodoba to po jakims czasie dopiero polakieruje u znajomego lakiernika.

malykciuk
06-05-09, 20:17
czy ja dobrze kojarze ze chodzi o te dokladki co type R ma oryginalnie?
to jest chyba to samo, tylko type S mial nie lakierowane w wiekszosci...
jak by co to mam takie zdjete ze swojego auta... ;)

Maro2004
06-05-09, 20:19
Czyli vin z modelu TypeS sprzed face-liftingu. W razie problemów podam Ci na priva VIN mojego TypeS-a (2007). Generalnie nie spisuj z salonu z nowego (2009) TypeS-a, bo dostaniesz lakierowane w kolorze nadwozia.

asq_rex
07-05-09, 23:12
malykciuk pw ;)

Maro2004 jak bys mogl mi podeslac vin to bym byl wdzieczny.

szadek24
08-05-09, 00:04
Kolego gratuluje zapału przerabiałem ten temat rok temu
jak chcesz wszystko wymienić łącznie z progami to nie obędzie sie bez lakierowania
progi nie pasują od 3 D do 5D trzeba je poszerzyć chodzi głównie o tył tam gdzie są tylne drzwi bo bedą *****iste dziury oraz tylne nadkola są troche inne trzeba je też przerobić dlatego ja się w to niebawiłem za dużo rzezby i przerobiłem obcinając tylko same końcówki nadkoli zostawiając progi
http://images24.fotosik.pl/186/7b1fc2d4fcfab0a6m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7b1fc2d4fcfab0a6.html)

rjanusz
08-05-09, 13:23
progi nie pasują od 3 D do 5D trzeba je poszerzyć chodzi głównie o tył tam gdzie są tylne drzwi
Moze dlatego, ze 5D i 3D maja rozne szerokosci budy? 5D ma 1765mm, 3D ma o 20mm wiecej - wlasnie z tylu.

kocik
08-05-09, 15:53
z tego co pamietam to te 20mm bierze sie wlasnie z innego bodykita ale moge sie mylic

asq_rex
08-05-09, 18:50
progi nie beda pasowac ? hmm wszedzie gdzie czytam to wymiary 5D i type-s sa takie same. znaczy budy sa takie same wiec i elementy nie moga byc inne. choc moge sie mylic tak gleboko jeszcze w to nie wszedlem, ale korci mnie by zmierzyc i chyba na dniach to zrobie i porownam. z tego co czytalem to w type-s te 20 mm tyczy sie rozstawu tylnich kol.
choc szadek24 przerabial temat i mnie zaniepokoil. wieksze koszty sie szykuja niz na poczatku myslalem, ale dla chcacego nic trudnego.

rjanusz
08-05-09, 23:09
Kola seryjnie nie wystaja poza obrys budy ani w 5D, ani w 3D, wiec te 20mm to roznica w szerokosci budy - najszerzej jest chyba w tylnich blotnikach.

szadek24
08-05-09, 23:45
Nie chodzi mi że progi nie pasują
Długość progów od 3D i 5D jest ta sama chodzi mi że nie pasują na szerokość bo przecież 3D z tył nie ma drzwi i progi przylegają do karoseri natomiast u nas są tylne drzwi i powstaje tam dziura
co widać na tym zdjęciu
http://images45.fotosik.pl/120/8c0084dd7448bb11m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=8c0084dd7448bb11)
ten sam problem dotyczy tylnych nadkoli nasze od 5D mają taki profil wkomponowany w tylne drzwi natomiast od 3D niestety nie i po otwarciu drzwi widać *****istą dziure co niezbyt to dobrze wygląda dlatego ja z tego zrezygnowałem bo mało to profesjonalnie wygląda takie lekkie rzeźbienie
poniżej zdjęcie ile trzeba dołozyć towaru aby dopasować progi do 5D
http://images37.fotosik.pl/116/f737dbec47b64edem.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f737dbec47b64ede)
koszty są też nie małe mnie bez kupna i przerabiania progów wyniosło ponad 4 tys. zł
myśle ż mój pomysł jest o wiele lepszy bez żadnej dłubaniny
http://images24.fotosik.pl/186/7b1fc2d4fcfab0a6m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7b1fc2d4fcfab0a6.html)
http://images23.fotosik.pl/173/b2ffa6a4a15c974cm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b2ffa6a4a15c974c.html)
http://images32.fotosik.pl/173/53f46d8f6658e10em.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/53f46d8f6658e10e.html)
http://images31.fotosik.pl/173/66ec08980cb1d71fm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/66ec08980cb1d71f.html)
http://images30.fotosik.pl/174/4004c5253ba3fd68m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4004c5253ba3fd68.html)

Umberto
10-05-09, 13:25
a tylną dokładkę trzeba kupić z trójkątnymi wydechami?
bo chyba te od typeX są dłuższe lub dalej wystają niż 5D??

kubzach
10-05-09, 16:24
sa bardziej splaszczone, wygladaja duzo lepiej, koszt w salonie okolo 800zł

bunet
20-06-09, 13:43
Na allgro pojawił się i spoilerek i grill-ten sam sprzedwca:

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=1869258

Pozdro

noso
20-06-09, 19:54
Ktoś chyba zamówił i zrezygnował..:) Rzeczywiście, dobra okazja, pod warunkiem że się ma DB. Nic tylko brać i z robocizną wyjdzie w normalnej cenie lakierowanego :)
W ASO Kielce powiedzieli mi 400 zł za malowanie spoilera. IMO dużo :/ Zastanawiam się, czy jest opcja zrobić to taniej i żeby lakiernik dobrał identyczny lakier...

Oczywiscie jedz do jakies lakierni w Twoim miescie spokojnie zrobisz to do 200 zł.....

bunet
28-07-09, 21:27
Kolejny spoiler (oryginalny) pojawił się na allegro:
http://www.allegro.pl/item699830772_oryginalny_spoiler_do_hondy_civic_uf o_type_s.html
Chyba atrakcyjna cena.
Jeszcze fajna rzecz, pod nowy spiler:
http://www.allegro.pl/item689754865_naklejka_na_3_swiatlo_stopu_civic_8g _type_r.html

Może komuś się przyda.
Ja szukam spoilera czarnego.
Jak by ktoś wiedział to pliz na priv lub na forum dajcie znać.

Pozdr

browocofil
28-07-09, 22:28
Jeszcze fajna rzecz, pod nowy spiler:
http://www.allegro.pl/item689754865_...8g_type_r.html

każdemu podoba się co innego, ale jak dla mnie to trochę jak naklejka pioneer na tylnej szybie

Umberto
28-07-09, 22:53
każdemu podoba się co innego, ale jak dla mnie to trochę jak naklejka pioneer na tylnej szybie

Dokładnie...
trochę wioskowego lansu za cenę bezpieczeństwa na drodze
ale przyznam że trochę trzeba przysiedzieć żeby coś takiego wymyślić...:)
polak potrafi

spoilerek chyba kolega z forum sprzedaje...

tu po taniości to co wyżej, rzeźba z laminatu
http://www.allegro.pl/item689600800_spojler_nowa_honda_civic_06_spoiler_ typer.html
a w ogóle oryginał z jakiego materiału jest wykonany? abs??

bunet
29-07-09, 06:39
a propos wioskowego lansu,
cytat z innego forum:
"Można wyciągnąć Golfa ze wsi, ale wsi z Golfa już nie"
:)

buri
29-07-09, 11:11
Dokładnie...
trochę wioskowego lansu za cenę bezpieczeństwa na drodze
ale przyznam że trochę trzeba przysiedzieć żeby coś takiego wymyślić...:)
polak potrafi

spoilerek chyba kolega z forum sprzedaje...

tu po taniości to co wyżej, rzeźba z laminatu
http://www.allegro.pl/item689600800_spojler_nowa_honda_civic_06_spoiler_ typer.html
a w ogóle oryginał z jakiego materiału jest wykonany? abs??

ten spoiler kupil na ebay'u kolega radzikus
przynajmniej zdjecie bylo identyko

szadek24
01-08-09, 21:29
Też kupiłem ten spoiler i naprawdę jest bardzo dobrej jakości
http://images50.fotosik.pl/156/b2e8936865d50741m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b2e8936865d50741.html)

kvas
02-08-09, 23:37
Heh a ja kupiłem oryginalny, ale mam wrażenie że odkleja mi się lekko przy tych boczkach gdzie jest to mocowanie do szyby. Też tak macie czy tylko u mnie takie coś?

Pik
03-08-09, 13:23
U mnie z jednej strony trzyma dobrze, ale z jednej sie odkleja. Zamierzam kupic tasme dwustronnie klejaca i sprobowac, czy da rade utrzymac.

Ale tak naprawde, to chyba niczemu nie przeszkadza. Jest tylko niewielka szczelina.

kvas
03-08-09, 21:00
No niby tak, ale mnie to wqrwia :)
Swoją drogą te metalowe mocowania do klapy to gwarancja, że nie odleci w kosmos przy dużych prędkościach :):):)

bunet
13-06-10, 22:05
Coś takiego znalazłem w necie:
http://www.allegro.pl/item1073074631_spoiler_carbon_honda_civic_viii_200 6_2010_type_r.html

Ca$h
13-06-10, 22:27
w tej cenie to musi być dopasowany lepiej niz seria :D

leonik
14-06-10, 00:10
hm a to nie jest spojler za 200 zł co mają na allegro oklejony folia carbonową 3m ?? 1650 zł ?? sporo jak za podróbkę.

Ca$h
14-06-10, 08:41
hm a to nie jest spojler za 200 zł co mają na allegro oklejony folia carbonową 3m ?? 1650 zł ?? sporo jak za podróbkę.
no chyba tak bezczelni by nie byli :p
"Oferowane na aukcji akcesoria są wykonane z najwyższej jakości włókna węglowego w sposób pozwalający na bezpośrednie zastąpienie elementów fabrycznych. Akcesoria zabezpieczone są przed promieniowaniem UV. Posiadają 12 miesięczną pisemną gwarancję."
z opisu wynika ze to prawdziwy carbon

zooyork2000
14-06-10, 10:24
Jakby ktoś był zainteresowany ,mam do sprzedania spoiler ten od type-r odlew z laminatu ,kupiony na allegro jakies 2 miesiace temu zalega mi garażu rozmyslilem sie i postanowilem go nie zakladac, taki sam jak ma leonik w swoim civie. Cena to 140zl.

Pozdrawiam sir zooyork

leonik
14-06-10, 12:43
nie taki sam bo mój jest srebrny :D

Ca$h
14-06-10, 13:50
taki sam jak ma leonik w swoim civie
tzn od tego samego sprzedawcy? bo ze spasowaniem tych z allegro roznie bywa :/

T.r.
08-12-10, 22:22
Odkopuje temat bo mam problem ze spinkami montażowymi do dokładek. Niestety przy zdejmowaniu do lakierowania większość się połamała :mad: Koszt jednej w ASO 10 zł netto a potrzebnych jest około 20 :mad: Ma ktoś jakieś doświadczenia z zamiennikami? Gdzieś obiło mi się o uszy że od starszego Civica są takie same? Nie uśmiecha mi się dokładać 250 zł za kilka kawałków plastiku :/

Chodzi dokładnie o spinki nr. 91514-SAA-003 i 91504-SP1-003

endepende
16-05-11, 23:26
Jeśli ktoś jest zainteresowany to wystawiłem ogłoszenie sprzedaży swojego spoilera OEMowego w dziale giełda :rolleyes:

http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?109002-Spoiler-8gen-Type-R-FN2-OEM

Ca$h
17-05-11, 18:27
A na jaki zmieniasz?? :) jest jakis custom?

Lucas.FK2
17-05-11, 20:23
A na jaki zmieniasz?? jest jakis custom?
Pewnie na Mugen'a jak ma F1Le :p

endepende
19-05-11, 14:38
yhym ;).

Z customow to jest jeden ktory daje rade, ale chyba nie osiągalny

http://i924.photobucket.com/albums/ad86/nerbalicious/Sydney%20and%20Melbourne/effentoo/DSC_0883.jpg

http://i924.photobucket.com/albums/ad86/nerbalicious/Sydney%20and%20Melbourne/effentoo/DSC_0616.jpg

http://i924.photobucket.com/albums/ad86/nerbalicious/Sydney%20and%20Melbourne/effentoo/DSC_0524.jpg

http://i924.photobucket.com/albums/ad86/nerbalicious/Sydney%20and%20Melbourne/effentoo/DSC_0512.jpg

Ca$h
21-05-11, 09:30
Z customow to jest jeden ktory daje rade, ale chyba nie osiągalny
Kwestia $$$ :D

Dwie ostatnie fotki miażdżą :D ale to dzięki maksymalnej glebie jaka temu towarzyszy :)
Ten czarny pasek na progach też dodaje uroku :cool:

endepende
21-05-11, 14:14
to nie tyle pasek co Cupspoilery :)

http://www.cupspoiler.com/index.php?id=465

Ca$h
21-05-11, 14:35
to nie tyle pasek co Cupspoilery

http://www.cupspoiler.com/index.php?id=465


Olaboga czego to nie wymyślą ;) Na takich drogach co mają to sobie można szurać takimi bajerami...

Ordi
21-05-11, 19:37
Bez urazy panowie, ale dla mnie ten spojler co ostatnio pokazaliście, jest trochę zwieśniaczony... Tak samo ta dokładka do progów... Chłop po prostu przedobrzył. Chciał dobrze, ale wyszło odwrotnie :p

Według mnie oryginalny spoiler Type-R'a jest najlepszy. Delikatny, ale dodaje na maxa charakteru do samochodu...

Ja ogólnie raczej jestem za inną szkołą niż pewnie 90% społeczeństwa w PL - dla mnie auto musi najpierw jechać jak najlepiej (podniesienie mocy, zawieszenie, hamulce itd) a dopiero na końcu jakieś 'spoilery', 'lasery' itd. Niestety, ale w Polsce 90% 'stjuningowanych' aut to same spoilery, a pod maską 1.4 LPG... Bez urazy dla nikogo ;)

Hoze
21-05-11, 20:02
Bez urazy panowie, ale dla mnie ten spojler co ostatnio pokazaliście, jest trochę zwieśniaczony... Tak samo ta dokładka do progów... Chłop po prostu przedobrzył. Chciał dobrze, ale wyszło odwrotnie :p

Według mnie oryginalny spoiler Type-R'a jest najlepszy. Delikatny, ale dodaje na maxa charakteru do samochodu...

Zgadzam się z Ordim, ja od siebie dodam jeszcze, że ta big-lotka na tylnym ori spojlerze jest jak dla mnie zupełnie niepotrzebna...

przezar
07-12-11, 10:21
Witam, zamieszczam kolejnego posta. Temat dla mnie interesujący i stąd pytanie do osób, które być może już coś podobnego u siebie montowali.
Otóż od dłuższego czasu noszę się z zamiarem montażu na tylniej klapie (dokładnie na szybie) coś na kształ spojlera, lecz de facto nakładki. To jest element standardowego wyposażenia dla Hondy Civic Type R VIII gen, a u mnie wyglądało o tyle interesujące, że poruszam się Hondą Civic Type S+, która stylistycznie delikatnie na wersji Type R jest wzorowana.
Pytanie brzmi następująco: czy warto inwestować w część oryginalną (tj. z serwisu) czy też w zamiennik (http://www.agauto.sk/pl/detail/spoiler-na-klape-honda-civic-viii-35-dwrz.-2006--15103.html)?
W serwisie mówią, że zamiennik może różnić się wagowo od oryginału oraz jakością wykonania. Argument z wagą średnio do mnie przemawia (choć podniśniki tylniej klapy i tak są bardzo słabe), bo jestem w stanie zaakceptować większy wysiłek fizyczny w podnoszenie klapy. Argument zaś z jakością wykonania to już coś zgoła innego. Chce, żeby Hania się prezentowała. Zamieściłem powyżej linka do sklepu z oferowanym elementem (zamiennikiem). Może któryś z forumowiczów już coś takiego u siebie montował i jest w stanie podzielić się jakąś refleksją. Różnica w cenia jest kolosalna: zamiennik ok 400zł, oryginał grubo ponad 1000zł. Do ceny obu elementów dodać należy jeszcze koszt lakierowania.

Proszę o sugestie.
Pozdr.

Dawid S
07-12-11, 10:33
Nie ten dział :mad:

endepende
07-12-11, 18:33
Jesli chcesz miec spokój, ze nic sie nie odksztalci tudzież nie bedzie pasować to kup oryginał. Jak chcesz sie bawic w poprawianie, ponowne lakierowanie itd to kup podróbe. A najlepiej kupic używany oryg. na Allegro. Wbrew pozorom czesto sie pojawiają

przezar
07-12-11, 23:18
I znów kolego dzięki za wskazówkę!

hellfire
08-03-12, 20:00
Odkopuję temat, bo też mam potrzebę zamontować nakładkę na próg za pomocą spinek.

Zna ktoś jakiś zamiennik?
Przeszukałem bazy takie jak http://www.spinkisamochodowe.pl/, w katalogu nie ma, tak z wyglądu jest kilka podobnych, ale trudno powiedzieć co będzie pasowało.

Może ktoś zna jakiś inny patent na dokładki?

carno
09-08-12, 09:11
Kiedyś bodajże na civic.info widziałem topik odnośnie montażu Spoilera z CTR'a, były tam fotki pokazujące dokładnie w którym miejscu wiercić otwory w plaxi... mógł by ktoś zapodać linkiem do tego montażu lub wrzucić rozmieszczenie tych otworów.

Bassmaster
09-08-12, 22:18
Podaję link:
http://www.civinfo.com/forum/how/12560-how-fit-type-r-spoiler-type-s.html

Na samym dole 1 strony w poście MakTheo są zdjęcia z rozmieszczeniem otworów w plexi:
http://www.civinfo.com/forum/attachments/how/9540d1207927450-how-fit-type-r-spoiler-type-s-civic2.jpg
http://www.civinfo.com/forum/attachments/how/9541d1207927450-how-fit-type-r-spoiler-type-s-civic3.jpg
http://www.civinfo.com/forum/attachments/how/9543d1207927450-how-fit-type-r-spoiler-type-s-civic5.jpg

Radzę najpierw przeczytać instrukcję aby nie popełnić błędu.

broszford
12-09-12, 02:19
witam a co powiecie o takim http://allegro.pl/hona-civic-viii-nowy-model-spoiler-na-klape-nowy-i2626050847.html
bedzie pasowac do 5d ?

TeeS1975
12-09-12, 15:38
Będzie ale bądź przygotowany na poprawki, pewnie trzeba będzie gdzieniegdzie podszlifować żeby idealnie pasował

F1le
13-09-12, 10:41
witam a co powiecie o takim http://allegro.pl/hona-civic-viii-nowy-model-spoiler-na-klape-nowy-i2626050847.html
bedzie pasowac do 5d ?

Nie kupuj tego. To jest tak fatalnie zrobione, że zapłacisz kilkukrotnie więcej za doprowadzenie tego do porządku.

broszford
13-09-12, 10:54
w takim razie co polecacie ?

moze http://allegro.pl/honda-civic-po-2006-spoiler-wzor-typ-r-i2585124263.html ?

F1le
14-09-12, 11:27
w takim razie co polecacie ?

moze http://allegro.pl/honda-civic-po-2006-spoiler-wzor-typ-r-i2585124263.html ?

Polecam Ci sie zalogować na forum brytyjskim www.civinfo.com i nabyć ten spojler oryginalny za kwote ok 400PLN

adiwawa01
15-09-12, 20:21
w takim razie co polecacie ?

moze http://allegro.pl/honda-civic-po-2006-spoiler-wzor-typ-r-i2585124263.html ?

powiem ci, że ja taki strzeliłem i nie żałuję. F1le ma rację z ceną, ale pamiętaj o tym, że oryginalny zakładasz do otworów których nie masz. Albo wiercisz (i ryzykujesz, że szyba nie pęknie, ktoś nie zkrewi) albo kleisz a to też kiepskie, bo spoiler może nie być łatwo przykleić.
Koszt u mnie ok. 500 bez stickera.

broszford
18-10-12, 22:33
sorka ze odswiezam temat....

ktos ma jakis pomysl aby pozbyc sie tej szpary ?

TeeS1975
19-10-12, 02:47
Broszford a po jakiego wała odkoujesz tyle tematów, wystarczy zapytać w jednym :mad:

broszford
19-10-12, 03:46
ok spoko, w takim razie czekam na info ;-)

Ordi
19-10-12, 10:58
dziurę w listwach progowych sie zakleja - tzn doklejasz do listwy kawałek plastiku albo z włókna szklanego doklejasz kawałek. Potem malujesz całe progi... Innej opcji nie ma

broszford
19-10-12, 11:03
dziurę w listwach progowych sie zakleja - tzn doklejasz do listwy kawałek plastiku albo z włókna szklanego doklejasz kawałek. Potem malujesz całe progi... Innej opcji nie ma

skad wiedziec ile zakleic ?
dac wiecej, a pozniej najwyzej przeszlifowac ?

Camaro
19-10-12, 11:41
Moim zdaniem najlepsze rozwiązanie - będziesz mógł dokładnie spasować, jeżeli dasz więcej i będziesz powoli doszlifowywał.

Ordi
19-10-12, 13:27
daj progi razem z autem do dobrego spasowania. Inaczej nigdy nie spasujesz tego 'na oko'

broszford
19-10-12, 13:56
daj progi razem z autem do dobrego spasowania. Inaczej nigdy nie spasujesz tego 'na oko'

tak tylko kto mi to dobrze zrobi
lakiernik watpie ...
kto moze cos takiego wykonac ?

TeeS1975
19-10-12, 17:38
Pewnie właśnie lakiernik albo spec od plastików

kvas
19-10-12, 23:20
Odgrzeb temat jak to zrobił szadek w swoim 5d. On nie musiał sie pieścić z tymi dziurami a efekt uzyskał świetny.

TeeS1975
19-10-12, 23:35
W starym temacie szadka część zdjęć nie działa, ale poczytaj może pisał jak to zrobił
http://www.civicklub.pl/forum/showthread.php?14004-R18A2-HB-5D-EXECUTIVE-ala-TYPE-R

broszford
20-10-12, 00:41
ogolnie ta metaoda u mnie odpada, bo bardzo mi sie progi od 3d podobaja ;-)
ale ta szpara troche mnie dobija ....

http://www.civinfo.com/forum/modification-projects/6461-danish-civic-project.html

tak bym zrobil, ale kurcze obawiam sie ze moj lakernik nie bedzie chcial sie tego podjac

kvas
21-10-12, 13:58
Skoro już grzebiesz po Civinfo to bardzo dokładnie pokazuje jak to zrobić LeeCS (chyba taki miał nick). On to zrobił super pro.

broszford
21-10-12, 14:51
kurcze, znalazlem jego profil ale ciezko mi znalezc post z modyfikacja, ktos pomoze ?

kvas
21-10-12, 20:18
http://www.civinfo.com/forum/modification-projects/36033-my-vivid-se-1-8-progress-thread.html

broszford
21-10-12, 22:32
dobry material ... gosciu wykonal kawal dobrej roboty
zobaczymy co blacharz na to powie, jezeli nie bedzie chcial to pojde do jakiegos modelarza

Zarandiel
25-10-12, 00:00
http://www.civinfo.com/forum/how/41341-modifying-type-r-skirts-fit-5-door-models.html

Dokładny poradnik. W sumie można by dodać ten link do podwieszonych.

TeeS1975
25-10-12, 11:56
Wrzucam do przydatnych linków

Ordi
28-03-13, 07:45
odgrzebalem troche temat bo nie wiedzialem gdzie to wrzucic...
jakby ktos potrzebowal to mam do sprzedania 2 NOWE przednie grile od Type-R. Grile oryginalne i nigdy nie zakladane!
Cena 650pln/szt + wysylka
Cena takiego w salonie okolo 1.600pln

wiecej info tutaj:

http://www.civicklub.pl/forum/showthread.php?172043-2x-NOWY-oryginalny-grill-Civic-Type-R-FN2

marcin001984
02-06-13, 11:50
A czy ktoś ma na sprzedaż spojlery zderzaków typu Grand Prix? Spojlerem tylnej klapy od Type S lub Type R też się chętnie zaopiekuję :)

TeeS1975
02-06-13, 23:21
Giełda się kłania.

agrttc
11-06-13, 14:51
Gdzie poza aso moge kupic dobrej jakosci spoiler na klape od type r?
Na allegro tylko marne podrobki a gdzie indziej nie znalazlem...
Patrzylem na stronce typerkits.com ale nie znalazlem tam opcji wysylki do polski... Gdzie jeszcze moge szukac?

qbax
11-06-13, 19:16
http://www.coxmotorparts.co.uk/2007-2011-type-r-body-styling-kits-c-17_183_814.html

maxiormchw
12-06-13, 20:54
Gdzie na tej stronie widzisz lotkę na tylną klapę?!

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

qbax
13-06-13, 03:49
Sorka, ale jakiś czas temu jeszcze mieli, teraz jest tylko ten do Type-Sa
http://www.coxmotorparts.co.uk/genuine-honda-civic-types-boot-spoilerprimed-p-954.html

donelvis
11-11-13, 16:51
a czy ktoś wie gdzie można dostać taką lotkę górną? z którego modelu ona jest? czy to jakaś samoróbka?

http://www.allegromat.pl/aukcja146836

butler.gdansk
29-04-14, 15:21
Uzupełniając info, tu kilka fotek po mojej konwersji z 3D do 5D

http://i145.photobucket.com/albums/r221/butlergdansk/DSC08169_zps6673477d.jpg

http://i145.photobucket.com/albums/r221/butlergdansk/DSC08106_zps5eb4303f.jpg

http://i145.photobucket.com/albums/r221/butlergdansk/DSC08038_zps35cf151b.jpg

http://i145.photobucket.com/albums/r221/butlergdansk/DSC08040_zpsd7c0493e.jpg

andkas
29-04-14, 19:17
Rewelka. Nie widać żadnej ingerencji. Jak fabryczny.

kvas
30-04-14, 08:59
Butler sam ogarniałeś tę dziurę przy progach tylnych drzwi?

butler.gdansk
30-04-14, 09:33
Sam nie, ale instruowałem jak to ma być zrobione. Na początku miało to być robione jak tu link (http://www.civinfo.com/forum/how/41341-modifying-type-r-skirts-fit-5-door-models.html)
Jednak nie stosowaliśmy żadnego włókna czy laminatów, napawany został kawałek plastiku i po tym powierzchnia ładnie oszlifowana.

prz3mo
01-05-14, 00:59
Butler, extra to Twoje autko wygląda :)
Na dniach podpytam Cię co nieco na priv, jeśli można :)

murinek777
27-03-15, 18:15
Witam serdecznie zakupiłem civica 5d czerwonego UFO 2,2 diesel jakiś tydzień temu i już z niecierpliwości zamówiłem pakiet z sivica type-s 3d i teraz czy dużo przeróbek mnie czeka ?? Druga sprawa czy ktoś na forum ma zdjęcia jak to wygląda po zmianie i czy warto. Nie mogę znaleźć takiego wątku na Forum dlatego pisze tutaj bo jeśli chodzi o UFO jestem zielony. Jeśli macie jakieś informacje dodajcie tutaj lub linki ze zdjęciami Pozdrawiam . Będę bardzo wdzięzny :)

vitia
27-03-15, 20:00
siema z tego co kiedys tutaj pisali koledzy to raczej cos trzeba przerabiac bo inne są od 3d do 5d

shinoda
27-03-15, 20:34
kupiles oryginalny komplet listew w ASO?
czy mowisz o samych dokladkach zderzakow? a moze o pakiecie GP do 3D?

linki masz tutaj:

butler: http://www.civicklub.pl/forum/showthread.php?165400-N22A2-butler
alix: http://www.civicklub.pl/forum/showthread.php?99443-R18A2-HB-5D-Black-EXE-Honda-Maniac&highlight=alix
moj pazdzierz na deser :P : http://www.civicklub.pl/forum/showthread.php?209994-FK3-by-shinoda


ps. bez rzezby sie nie obejdzie - cokolwiek bys nie zakupil :)

murinek777
27-03-15, 23:13
wiecie co kupiłem to od typa który z ski ściągnał angielskiej oryginalne sa na pewno i on to ściągał z wersji przedliftingowej za 500 zł mam tylną dokładkę, przód, progi x2, tył listwy prawa-lewa na nadkola, brakuje mi tylko 2x przód

donelvis
19-05-15, 08:28
Czy listwa nadkola (błotnika) przednia z polifta będzie pasować do ufo przed liftingiem? Chodzi o ten tzw. sierp.

butler.gdansk
19-05-15, 08:30
Spasowaniem tak, ale struktura i kolor jest inny.

donelvis
19-05-15, 09:01
A czy dało by to się jakoś zmatowić i wtedy pomalować takim matowym lakierem jakim mam te listwy u mnie pomalowane?
Czy nie wyjdzie już taka ze względu na różnicę w tworzywie?

filipfm
19-05-15, 09:12
Przedlift ma niemalowane listwy. Mozna poliftowa zmatowic i trysnac struktura ale na bank sie bedzie roznic od sasiednich

donelvis
19-05-15, 11:25
Ok dzięki za pomoc! Więc szukam przedliftowej.

krzysiekcivic
31-07-15, 22:48
Witam mam problem z listwą nadkola prawego civic 5 d, diesel. 2008r. Wersja przerobiona na prawdopodobnie type s sport, Proszę o pomoc od jakiej wersji dokładnie mam szukac tej listwy by pasowała idealnie. auto zostało kupione już z taką listwą .W hondzie sami nie wiedzieli co dobrac . A nie chce kupowac w ciemno .

http://zapodaj.net/8c3254ae3564b.jpg.html
http://zapodaj.net/3af5994581a9c.jpg.html

piter7766
31-07-15, 23:26
Witam mam problem z listwą nadkola prawego civic 5 d, diesel. 2008r. Wersja przerobiona na prawdopodobnie type s sport, Proszę o pomoc od jakiej wersji dokładnie mam szukac tej listwy by pasowała idealnie. auto zostało kupione już z taką listwą .W hondzie sami nie wiedzieli co dobrac . A nie chce kupowac w ciemno .

http://zapodaj.net/8c3254ae3564b.jpg.html
http://zapodaj.net/3af5994581a9c.jpg.html

Masz dokładkę przedniego zderzaka ,lub cały zderzak od FN (3door -Type-S / Type-R)
Nie ma takiej nakładki błotnika co by pasowała do listwy progowej FK (5door) i dokładki zderzaka od FN. A z lewej strony jak masz ,że piszesz o ,,problemie nadkola prawego'' ?

shinoda
31-07-15, 23:31
nie ma takiej listwy - tzn musisz zrobic sobie hybryde - polaczyc 2 listwy - od 3d i od 5d w ten sposob, ze koncowka od 3D zgra sie z przednia dokladka zderzaka, ktora jest wlasnie od 3D, a koncowka listwy nadkola od strny listwy progowej bdzie taka jak w 5D, bo taka masz wersje listwy progowej.

ja mam tak zrobiona listwy od tylnych nadkoli.

metoda, jak to zrobic to juz zalezy kto Ci bedzie to ogarnial - najprosciej chyba przeciac i polaczyc listwy nadkoli w tym mijscu, w ktorym zderzak schodzi sie z blotnikiem - wtedy najmniej widac.
a najlepiej byloby to skleic albo zespawac nawet u plastikarza, zaszpachlowac czy cos, no i polakirowac - wtedy bedziesz mial idealnie.

a co z druga strona auta? nie ogladaliscie w ASO jak wyglada druga listwa, lewa?


edit.
zobacz sobie auto na tej aukcji - wlasnie taki mod z polaczeniem 2 typow nadkoli przednich jest tu zastosowany - tylko ktos nie zadbal o kolorystyke... no ale do tego trzebaby wydac kase na lakiernika :D

http://allegro.pl/civic-look-type-r-mozliwa-zamiana-i5554345358.html

krzysiekcivic
01-08-15, 11:18
Właśnie druga strona jest ok, pasuje idealnie.Tylko ta prawa nie zgrywa się. Pewnie jest od zwykłej wersji 5 d. A na drugiej stronie nie widac śladów łączenia dwóch listw ,ale może byc tak jak piszecie że ktos to skleił i założył. Ma ktoś może takie listwy na sprzedaz w dobrym stanie bo na allegro dużo uszkodzonych.
http://zapodaj.net/f632c54cc9b85.jpg.html
http://zapodaj.net/ee3b137ecb137.jpg.html

assass1n
12-08-15, 11:13
Z tego zdjęcia widać że nie pasuje idealnie. Widać to po łączeniu z listwą progową. Wygląda mi że lewą listwę masz z Type R/S

Luczakhomer
20-08-15, 08:56
Panowie (i Panie) czy ktoś jest w stanie powiedzieć czy zderzak w linku poniżej jest od wersji 5D idzie jakoś to poznać, jakieś są oznaczenia w wersji 5D?
http://allegro.pl/zderzak-honda-civic-ufo-06-11-i5592217075.html

shinoda
20-08-15, 09:51
Zderzak jest uniwersalny. Za to dokladka jest od 5D. I jest to dokladnie mowiac gp pack 5d.

Luczakhomer
21-08-15, 15:32
dzięki, zamówione :P