PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie o pamięć ECU



dreju
05-05-09, 10:14
Mam pytanie co może mieć wpływ na to że komputer źle dobiera mieszankę paliwową lub traci jakieś ustawienia. Problem polega na tym że auto mi się dławiło wywaliło mi błąd sondy która została wymieniona. Zrobiłem reset pojeździłem przez 200 km i znowu mi się zaczął dławić. Błędu mi nie wysypuje samodiagnostyka też nic nie wykazuje. Okazało się że pomógł znowu reset kompa i auto śmiga bez problemu. Stąd to pytanie co może mieć na to wpływ ?

Skoti
05-05-09, 11:31
Jeśli znowu wyrzuca błąd sondy to może być ona lub jej obwód ale z tego co się orientuje uszkodzona sonda nie powoduje dławienia. Musiałbyś ją przemierzyć

skolopendra
05-05-09, 11:51
która została wymieniona.

jeśli to zamiennik to może wywalać błąd

dreju
05-05-09, 12:46
Tzn błędu mi nie wywala teraz i autko po wczorajszym resecie puki co jeździ ok ale czy np uniwersalna sonda może źle współpracować z komputerem i np dawać zbyt ubogą mieszankę co powoduje dławienie ? Jeżeli tak to czy jest jakaś możliwość dostosowania komputera do sondy aby dobrze ze sobą współpracowały ?

skolopendra
05-05-09, 13:18
ale czy np uniwersalna sonda może źle współpracować z komputerem i np dawać zbyt ubogą mieszankę

może

dreju
05-05-09, 16:15
Czyli w razie jakiś problemów raczej nie ma możliwości zintegrowania komputera z sondą ? Czy jest szansa że komputer jakoś się dostosuje ?

Skoti
05-05-09, 17:30
komputer sie nie dostosuje. sonda musi byc do niego dobrana bo to ona daje sygnal jaka ma isc ilosc mieszanki

nike69
05-05-09, 18:05
a jaka ta sonde masz ? jakiej firmy? (z ciekawosci pytam)
przyczyn szarpania moze byc wiele wiec nie wiadomo czy to sonda, moze jak bedzie ci szarpalo to ja wypnij i zobacz jak sie na odpietej zachowuje
w sumie dziwna sprawa troche..

skolopendra
05-05-09, 18:54
nie ma możliwości zintegrowania komputera z sondą ?

jest.wystroić nowe mapy :D

dreju
05-05-09, 22:42
Sonda NGK Uniwersalna dedykowana miedzy innymi do hondy. No właśnie pomyślałem o mapach tylko szczerze powiem nigdy nie miałem z tym do czynienia, ogólnie taki zabieg na czym polega w jaki sposób ustawia się takie mapy ?

JarekEJ2
05-05-09, 22:48
Zmień komputer będzie prościej.

PeJot
05-05-09, 23:24
Nie tylko sonda ma wpływ na dobór mieszanki, jest jeszcze Map sensor ...

JarekEJ2
05-05-09, 23:35
Jest masa różnistych czujników i jeśli komputer nie wywala błędów a mimo to pomaga reset to moim zdaniem jest tu głównym punktem programu.

PeJot
06-05-09, 00:03
Zazwyczaj szuka się, który czujnik wysiadł a nie od razu wymienia sterownik.

JarekEJ2
06-05-09, 00:06
Jest masa czujników wpływających na mieszankę ale jeśli komputer nie wyrzuca błędów a mimo to pomaga reset to komputer jest głównym punktem programu.

paweld
06-05-09, 01:41
strojenie to zabiek drogi zresztą w większości wypadków sądę się wyłącza podczas strojenia.

sądę mozna bardzo łatwo sprawdzić. potrzebny jest do tego oscyloskop. gdy sąda będzie współpracować z komputerem to powinna pracować w zakresie od 0,1 do 1V (tak mniej więcej jezeli będzie to 0.3 do .0.7 to też nie ma krzywdy)

jeżeli sonda stoi czyli daje nie zmienne napięcie np 1V to wiemy że nie współpracuje z komputerem bądz jest uszkodzona

sprawdz też czujnik temperatury płynu chłodzącego

jeżeli jesteś zainteresowany i masz trochę chęci to mogę ci napisać jak to wszystko posprawdzać

dreju
06-05-09, 09:30
jeżeli jesteś zainteresowany i masz trochę chęci to mogę ci napisać jak to wszystko posprawdzać

Jak możesz i masz ochotę to bardzo chętnie zasięgnę potrzebnej wiedzy i to posprawdzam

PeJot
06-05-09, 13:52
Po resecie jeździ dobrze bo komputer pewnie używa fabrycznych map i jest dopiero w trakcie programowania danych z czujników (sonda, map sensor, temp.silnika).

Najlepiej jakby coś o tym napisał któryś z forumowych speców od strojenia :)

dreju
06-05-09, 23:40
Najlepiej jakby coś o tym napisał któryś z forumowych speców od strojenia :)

Ano dokładnie może któryś ze speców od komputerków mógłby coś podpowiedzieć ?

paweld
12-05-09, 08:30
jeżeli chodzi o programowanie się komputera itp to w tym modelu nie ma takiej funkcji, komputer jedyne co zapamiętuje to błędy i ostatnią korekcje sondy lambda. Najprawdopodobniej wszystko jest ok dopuki silnik nie osiągnie właściwej temperatury i nie zacznie czytać sondy lambda poczym dzieje się dziwne kino.

Sprawdz:
1. Pracę sondy lambda

Silnik rozgrzany na 80-90 stopni, podłączasz oscyloskop bądz jakiś dobry miernik. Pomiaru dokonujesz w zakresie od 0 do 2V wię c wybierz odpowiednią skalę lib podziałkę na oscyloskopie. podczas pracy wartości powinny się zmieniać w zakresie około os 0,1 do 1V. Jeżelii wynikiem jest stała wartość np. 0.8V (bądz jaka kolwiek nie zmienna to oznacza iż komputer nie czyta sondy lambda bądz sonda jest uszkodzona. Podmienić komputer, sonde.

2. Czujniki silnika:

czujnik temperatury chłodziwa 2 do 3 kom przy zimnym i 200 do 300 om na rozgrzanym

czujnik temperatury powietrza 2 do 3 kom przy zimnym i 200 do 300 om na rozgrzanym

potencjometr przepustnicy powinien na srodkowej nożce zmieniac opór w pełnym zakresie płynnie napięcie na srodkowej nóżce płynnie...

czujnik ciśnienia bezwzględnego atmosferycznego i kolektora....