PDA

Zobacz pełną wersję : Nie graja tyle glosniki w Civicu 1.4 00.



beks
13-03-06, 09:32
Witam,
w nowo nabytej civic (wersja niemiecka, seden) niestety nie graja mi tylne glosniki. W tej chwili zamonotowany mam fabryczny system audio z radiem Clarion (BTW czy ktos posiada takie radio u siebei? czy niepodstwietlany wyswietlacz to standard w tym modelu czy cos trzeba naprawic?)
o ile glosniczki w drzwiach zachowuja sie calkiem przyzwoicie o tyle tyl milczy i nie jest to kwestia ustawienia calej mocy na przod. macie pomysl gdzie nalezy szukac problemu? czy cos po drodze moglo sie rozlaczyc, albo ktos celowo cos gdzies wylaczyl? nie chce rozpruwac calego srodka zeby dobrac sie do instalacji dlatego bede wdzieczny za wszelkie sugestie.
pozdrawiam
beks

MartinS
13-03-06, 09:42
w mym sedanie fabrycznie były tylko głośniki z przodu, ale jeżeli masz z tyły to może jakies lączneie kabli przy radiu lub przy głosnikach sie rpzerwało.....

a pozatym top temat na car-audio dział powinien trafić ;)

beks
13-03-06, 10:06
hmm, popatrzylem pod polke sa kabelki do czegos podpiete, a to cos jest zabudowane w plastik i wyglada jak glosnik, i teraz wyjde na glupka jak sie okaze ze z tylu nie mam glosnikow :) musze to jednak sprawdzic...
dzieki za wskazowke
b.

ppm702
13-03-06, 10:10
na razie tylko żółta kartka za nie ten dział i przenosiny z technicznego :?

Co do wyświetlacza to powinien działać

beks
13-03-06, 10:13
ok jako swiezak na forum posypuje glowe popiolem i obiecuje nie popelnic wiece tego bledu :)
pozdrawiam
beks

[ Dodano: Pon 13 Mar, 2006 ]
...jesli okaze sie ze faktycznie nie ma tam glosnikow, to glosniczki o jakim rozmiarze powinienem kupic aby pasowaly do oryginalnego mocowania?
pozdrawiam
b.

driven22
13-03-06, 20:46
No to nawet nie wiesz czy masz z tyłu głośniki i pytasz dlaczego nie grają :) Jezeli widzisz tam czrną plastikową skrzynkę to moga to być kosze do głośników- swego czasu takie wynalazki były co miało dawać lepsze ciśnienie z głośników i takie tam- a jak nie to zwykła plastikowa zaślepka - no ale to chyba jesteś w stanie odróżnić. Poza tym muszą wystawac jakieś kable, wyjścia itp. Sprawdź najpierw takie rzeczy :)

beks
14-03-06, 11:23
ignorant ze mnie, nie ma tam zadnych glosnikow, kabelki sa podpiete do zaslepki :) i pewnie dlatego nic nie slychac...

ppm702
14-03-06, 11:26
zostało dokupic głośniki, albo pobawić się w prawdziwą zabudowę C-A :D

beks
14-03-06, 11:47
na razie kupie jakies fajne glosniczki, na prawdziwa zabudowe polaczona z wymiana fabrycznego radia i glosnikow z przodu bede musial poczekac az portfel nieco odreaguje po zakupie auta...
pozdrawiam
beks

MartinS
14-03-06, 21:34
na razie kupie jakies fajne glosniczki

ale rozumie to bedzie zakup z myśla o przysżłości czy tak na terażniejszość?

beks
14-03-06, 23:17
upatrzylem sobie juz JBL w MM przecena z 350 na 250PLN, powinny byc na zapas... jako ze nie jestem krotkowzroczny :)

ppm702
14-03-06, 23:23
szkoda kasy - lepiej poczekaj i dołóż to do przedniego zestawu - oczywiście o ile to ma być rozwojowe :D

beks
15-03-06, 09:20
przedni zestaw swoja droga, ale za jakies 2 mce, na razie nie chce zeby mi pasazerow na tylnej kanapie szum nie usypial...

driven22
15-03-06, 14:23
No to w półeczke do sedanika elegancko wchodza 6x9 - ale nie spodziewaj się rewelacji dopóki przodu nie wygłuszysz i systemu nie włoższysz. Pozdrawiam

beks
15-03-06, 15:58
No to w półeczke do sedanika elegancko wchodza 6x9

a trzeba tam jakies dystanse montowac zeby sie glosnik z tweaterami zmiescil? nie wiem czy zrobic to chalupniczo czy podjechac do servisu niech mi to na mdfie osadza

Rikoo
15-03-06, 16:12
Nic nie musisz wkladac ja jak kupile milam juz 6x9 i graja spoko pozatym niemam jeszcze wygluszonego auta a u mnie gra spoko

beks
15-03-06, 16:13
ok, dziekuje za pomoc, w sobote sie tym pobawie i zobaczymy jaki bedzie efekt

[ Dodano: Pon 20 Mar, 2006 ]
zalozylem, brzmienie cool, roznica miedzy przodem a tylem ogromna, chyba zmotywuje mnie to do szybszej wymiany glosnikow w drzwiach

bartek3
01-12-09, 09:20
panowie,podpiąlem u mnie w sedanie z tyłu głosniki i cisza,przod gra a z tyłu nic,nie wiem gdzie patrze i szukac.radio ustawione jest tak jak ma byc.

ppm702
03-12-09, 20:20
zależy gdzie to głośniki podpiąłeś...