PDA

Zobacz pełną wersję : Wycieraczki przednie same nie wracają?



slawcio1986r
27-04-09, 17:02
Elo mam pytanie czy wycieraczki przednie wracaja do swojego poczatkowego połozenia czy jak sie je wyłaczy to zostaja tak jak u mnie na srodku szyby to jest troche denerwujace i moze spowodowac wypadek bo trzeba sie tym bawic w czasie jazdy:P jak u was jest w haniach? powiem jecze ze z tylu wycieraczka wraca do swojego poprzedniego połozenia, jezeli cos wiecie na ten temat to powiedzcie co to mzoe byc?? d15b2 z 92r

mozes
27-04-09, 18:23
wycieraczki przednie wracaja do swojego poczatkowego połozenia
Powinny wracać - musisz mieć coś skopane
pozdr

slawcio1986r
27-04-09, 21:23
mozes no ale co moge miec zj&#@$ne elektryka?? mam problemy z centralnym zamnkiem jescze nie mialem czasu sprawdzac silowników w drzwiach i tych kabli czy sa dobrze podpiete ale moze cos bedzie z ta elektryka??

mozes
28-04-09, 13:12
Moim zdaniem tylko teoretyzuję nigdy tego w hondzie nie przerabiałem w silniczku lub przy silniczku od wycieraczek musi być jakiś przekaźnik bądź czujnik, który informuje i steruje czas przerwy i w jakim momencie wycieraczki mają się wyłączyć. A u Ciebie to wygląda tak jakby załączanie wycieraczek było zrobione "na krótko" działają tylko jeżeli Ty ręcznie je zasilasz trzymając manetkę o wycieraczek
Niech mnie ktoś poprawi jeżeli się mylę albo zacząłem płynąc nie w tą stronę :)


mam problemy z centralnym zamnkiem
jakiego typu masz problem?
pozdr

slawcio1986r
28-04-09, 18:04
tak ale jak ustawie na wolny bieg wycieraczekczy szybki to chodza same tak jak powinny tytlko jezeli je wylanczam to nie wracaja i musze sie bawic nimi az u dolu zostana, nie wiem mzoe te silniczki jak mowisz albo cos tam co steruje tym


Moim zdaniem tylko teoretyzuję nigdy tego w hondzie nie przerabiałem w silniczku lub przy silniczku od wycieraczek musi być jakiś przekaźnik bądź czujnik, który informuje i steruje czas przerwy i w jakim momencie wycieraczki mają się wyłączyć. A u Ciebie to wygląda tak jakby załączanie wycieraczek było zrobione "na krótko" działają tylko jeżeli Ty ręcznie je zasilasz trzymając manetkę o wycieraczek
Niech mnie ktoś poprawi jeżeli się mylę albo zacząłem płynąc nie w tą stronę :)


jakiego typu masz problem?
pozdr

z centranym znowu mam taki problem ze jak zamkne drzwi od wewnatrz od pasazera i potem od zewnatrz z kluczyka od kierowcy to jest OK, potem jak otwieram z kluczyka od kierowcy to od pasazera tez sie otwieraja i jest dobrze niby ale jak zamykam z kluczyka to sie zamykaja od kierowcy a od pasazera nie... i to dobrze chodzi jak mam ten przelacznik przy zamykaniu szyb w lewo bo jak w prawo to wtedy wogule szaleje centralny poniewaz jak zamkne drzwi od pasazera od srodka potem zamkne z kluczyka od zewnatrz od kierowcy to sie otwieraja od pasazera i tak wkolko, jak pojde zamkne od pasazera z kluczyka to znowu sie otworza od kierowcy i moge sobie tak biegac wokol auta wiec ta opcja pierwsza lepsza hehe:0 ale no co z tego jak nie dziala jak trzeba i to denerwujace strasznie jest bo nie ejstem w nocy pewny czy sie drzwi pozamykaly:( i msuze sprawdzac lapiac za klamki:P

a do tego mam problem ze szyba tez cos od pasazera szfankuje dlatego ze ostatnio ja otwieralem i sie otworzyla ale sie zamknac nie chciala juz po chwili sama zadzialala:) nie wiem moze to wina tego przelacznika bo to chyba jest od centralnego ( ten przy przelaczniku kierowcy od szyb) bo jak go przelacze w prawo to szyba od pasazera nie dziala na przelaczniku od kierowcy a od pasazera otwieranie chodzi ladnie:) i pewnie nikt mnie nie zrozumial bo sie rozpisalem ale nie wiem jak mam to opisac sorka jak cos...:)

ColdAsIce
23-05-09, 20:33
Pozwole sobie odswiezyc temat, poniewaz w mojej 5 gen wystepuje podobny problem z wycieraczkami tzn po wylaczeniu pracy wycieraczek zatrzymuja sie one na szybie, a nie wracaja do polozenia poczatkowego (u dolu szyby).

Zaznacze ze nie wystepuja u mnie zadne problemy z elektrycznymi szybami czy zamkiem centralnym.

Nie udalo mi sie znalezc rozwiazania na forum wiec moze ktos poradzi co to moze byc i gdzie sprawdzic przyczyne?

goraplx
20-01-12, 15:49
Witam. Mam takze taki problem w aucie od 2-3 miesiecy.. Posiadam auto juz ponad rok i wczesniej takiego problemu nie widzialem. Bylbym wdzieczny jesli ktos by rozwiazal ten problem. Dzieki.

goraplx
25-01-12, 15:19
Sensor wyczyszczony a dokladnie kawalek szyby nad sensorem. Wszystko chodzi ok. A jesli komus by to nie pomoglo mozna sensor odlaczyc. Pozdrawiam.

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk

wwljohn
25-01-12, 16:31
Kolego, gdzie ten sensor się znajduje?

goraplx
25-01-12, 18:26
...

wwljohn
25-01-12, 19:02
Wewnątrz? Mam nadzieję że jest to gdzieś pod podszybiem...?

goraplx
25-01-12, 19:59
http://img.tapatalk.com/d4b78064-5117-dabe.jpg

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk

miles
26-01-12, 11:45
z tego co widzę po avatarze to kolega ma 8gena i jest z UK :o a w 5 i 6genie nie znajdziesz tego czujnika jeśli dobrze kojarzę :rolleyes:

goraplx
26-01-12, 11:51
A to ja pisalem do watku w innym dziale ???.opss. :) Tak to 8gen.

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk

mass221
26-01-12, 15:00
Z tymi wycieraczkami to mój kumpel miał coś podobnego w maździe 323C. Jechał z dużą prędkością i z naprzeciwka jechał tir. Też z dużą prędkością. Mżyło i pomyślał, że włączy wycieraczki wcześniej, bo jak będzie mijał się z tirem to mu zabryzga szyby. W momencie jak wycieraczki miał w prawie maksymalnym położeniu, silny podmuch wiatru mu je cofną i później przy wyłączeniu wycieraczek nie wracały a zostawały na szybie. Dzwoniłem przed chwilą do niego i pytałem jak to naprawił. Mówił, że u niego kopułki wycieraczek się przekręciły i wcześniej jak wracały to zamykały jakiś obwód a teraz teraz ten obwód się nie zamyka i dlatego stają w miejscu po ich wyłączeniu. Powiedział, że musiał zdjąć wycieraczki i zamontować je w pierwotnym położeniu i że z tym miał sporo zabawy bo nie jest mechanikiem.
Nie wiem jak ma się sytuacja w naszych civicach, ponieważ nigdy nie rozbierałem mechanizmu i wycieraczek na czynniki pierwsze ale przypuszczam, że sprawy mogą się mieć podobnie bo to też japan jest.

wwljohn
26-01-12, 18:32
Nie kolego..to nie o to chodzi.. Wszystkie tryby działają poprawnie i wycieraczka wraca. Jedno mnie czasem zaskakuje, szczególnie wtedy gdy auto jest jeszcze zimne. Latem nie było tego problemu. Jest manualne włączeni- jednorazowe wycieraczki. Czasem trzeba tknąć selektor bo wycieraczka pójdzie raz zatrzymując się na chwile w połowie. Pomyśli ze 2 sekundy i pójdzie dalej w normalne położenie, chyba że tknę albo przytrzymam wciśnięty selektor do końca.. Czasem wróci i skoczy lekko z powrotem..wtedy trzeba tknąć ją jeszcze raz..albo przytrzymać i puścić w odpowiednim położeniu. Nie dzieje się tak za każdym razem, ale warto zainteresować się problemem, póki jeszcze nie jest uciążliwy.

djwafel
26-01-12, 18:50
Rozbierz nasmaruj przeczyść tam w tych kanalikach między wycieraczkami może trochę liści i brudu się dostało...

wwljohn
26-01-12, 19:32
To nic nie da, gdyż inne funkcje hulają jak potrzeba łącznie z czasówką. Mechanizm jest w porządku. Nie ma żadnych oporów, luzów itp. żeby dłubać i czyścić. Nic to, będę musiał wydedukować coś sam zagłębiając się w schematy bo jak widzę nikt tego jeszcze nie zgłębił. Dzięki za sugestie :o

goraplx
26-01-12, 23:26
Problem powrocil spowrotem. Jeden dzien bylo ok. Dzisiaj rano odlaczylem na stale sensor znajdujacy sie na szybie. Myslalem ze to cos zmieni jednak wycieraczki nadal sie zatrzymuja jak chca (nie zawsze ). Swiatla na auto nie chodza natomiast wycieraczki na auto chodza nonstop. Czyzby to byl sensor zmierzchu tylko ?? a sensor deszczu znajdowal sie gdzie indziej ?. Zauwazylem ze jak swiatla mam wylaczone to wycieraczki chodza chyba ok..nie sprawdzone ale jutro potestuje. Kolega mi wspomnial cos o "przekazniku" ktory nie wiem gdzie sie znajduje w VIII.

A i czy zmiana swiatel H7 (mijania) na mocniejsze zarowki + ledy postojowki , ledy wewnatrz auta maja jakis wplyw na to cale zamieszanie ?


Tutaj znalazlem posta z cinvinfo (tylko dla zalogowanych):

http://www.civinfo.com/forum/bugs-faults-irritations/67812-wipers-going-nuts.html
http://www.civinfo.com/forum/bugs-faults-irritations/67224-wipers-knackered-after-replacing-windscreen.html

niektorzy sadza ze to wina silniczka:

chociaz znalazlem tutaj b. ciekawa rzecz :

|can i just say i have the same problem with mine.
after doing a bit of fiddling about i have the problem sorted.
it was down to my set of led side light bulbs.
took them out and wipers are fine again.

i had a similar problem in my audi a3 a few years ago

jesli to prawda to musze zmienic zarowki na normalne , ew inne ledy. wszystko metoda prob i bledow 3ba ;). Dam znac jutro co i jak.



edit3:
moze to pomoze:
http://www.alancoxautomotive.com/assets/recalls/a07-071.pdf_12-07.pdf
http://ww2.justanswer.com/uploads/hybridownertech/2010-10-18_005842_wiper_motor_not_parking.pdf

breczek
31-01-12, 13:27
Sorry za OT, ale moj problem jest taki, ze wycieraczki jada zbyt daleko w dół uderzajac w plastyk, probowałem zmienic ułozenie na tej zembatce wyzej, ale na niewiele sie to zdało, moze ktos ma pomysł co z tym zrobić?

birchie
31-01-12, 17:36
Breczek, zdejmij ramiona wycieraczek ze sworzni, włącz na chwilę wycieraczki, żeby sworznie ustawiły się odpowiednio, po czym załóż ponownie ramiona, ale tak, żeby były kawałek od plastiku, bo inaczej siłą bezwładności mogą znów o niego uderzać.

paweltdf
31-01-12, 18:06
A ja znam odpowiedzi na wszystkie pytanie :)

1. Co do tego że wycieraczki nie wracają po ich wyłączeniu to jest to przełącznik zespolony przy kierownicy, wymieniłem i już wracają.
2. Wycieraczki odbijają się od podszybia i od słupka? Mechanizm ma luzy i jak się patrzałem to naprawić się nie da, trzeba wymienić, mam już nowy ale teraz jest za zimno żeby przy tym grzebać.

breczek
01-02-12, 00:42
Sprobuje najpierw metoda Birchie a jak to nie zadziała wtedy wymiana grrr Paweltdf- mniej wiecej jakie sa to koszta samego mechanizmu? P.S. Czy na ewentualne luzy mogły miec wpływ płaskie wycieraczki ?

paweltdf
01-02-12, 18:13
mniej wiecej jakie sa to koszta samego mechanizmu? P.S. Czy na ewentualne luzy mogły miec wpływ płaskie wycieraczki ?

Ja za mechanizm z silniczkiem dałem 40zł, i płaskie wycieraczki nie miały na to żadnego wpływu, poprzedni właściciel mojej hondy po prostu uruchomił wycieraczki przymarznięte do szyby i się takie luzy porobiły.