PDA

Zobacz pełną wersję : Olej, kontrolka smarowania D15b7 5gen



kpopis1
10-03-06, 08:29
Od tygodnia, rano gdy bywa troche zimniej po odpaleniu samochodu na 5-6 sekund zapala sie kontrolka ukladu smarowania po czym gasnie. Oleju jest duzo, okolo znaczku max. Jezdze na mineralnym Castrolu. Jego czas juz sie zbliza ( 9tys km na nim zrobilem; miesiac temu dolalem litr). Czy jest to spowodowane "starym" olejem i jego zanieczyszczeniami?

Druga sprawa, na dniach zmienial olej. Po regulacji zaworow bierze mi okolo 0,05l do 0,1l na 1000km. Zastanawialem sie czy moglbym zalac na polsyntetyk valvoline maxlife. Czy zachodzi duze ryzyko rozszczelnienia silnika? Jesli bedzie mi potem duzo bral czy moge znow wrocic na mineralny i liczyc na poprawe?

Piotrek Klag
10-03-06, 08:41
Od tygodnia, rano gdy bywa troche zimniej po odpaleniu samochodu na 5-6 sekund zapala sie kontrolka ukladu smarowania po czym gasnie. Oleju jest duzo, okolo znaczku max. Jezdze na mineralnym Castrolu. Jego czas juz sie zbliza ( 9tys km na nim zrobilem; miesiac temu dolalem litr). Czy jest to spowodowane "starym" olejem i jego zanieczyszczeniami?

Druga sprawa, na dniach zmienial olej. Po regulacji zaworow bierze mi okolo 0,05l do 0,1l na 1000km. Zastanawialem sie czy moglbym zalac na polsyntetyk valvoline maxlife. Czy zachodzi duze ryzyko rozszczelnienia silnika? Jesli bedzie mi potem duzo bral czy moge znow wrocic na mineralny i liczyc na poprawe?

nie zmianiaj oleju z mineralnego na pólsyntetyk - masz uszczelniony silnik a pólsyntetyk wypłucze te uszczelnienie (czyli syf) a wtedy może być juz tylko gorzej.

p.s. Pytanie z czystej ciekawosc - jaki masz przebieg - moj d15b7 nie bierze oleju porawie wcale - w każdym razie w życiu nie dolewam a mam przejechane 200.000 i jeżdże na półsyntetyku.

elmer
10-03-06, 08:50
0,1 l na 1000 to jest żadne zużycie :!:

W zimie olej jest bardziej gęsty i kilka sekund mija zanim pompa oleju napompuje ciśnienie.

kpopis1
10-03-06, 12:42
Dzis nawet na cieplym na kilka sekund zapala sie kontrolka oleju, tylko zaraz po dpaleniu na 2-3 sekundy... Przebieg 200 000km

Zdziarek
10-03-06, 13:14
Wymień olej ale nie zmieniaj na pół syntetyk bo będzie tak jak napisał Piotrek Klag powinno pomóc zresztą i tak już prawie czas na wymiane.
pozdrawiam

kpopis1
10-03-06, 17:17
W takim razie chyba zostane na mineralnym ale napewno nie Castrol. Wleje mineral Valvoline. Nikt nie probowal zmieniac z minerala na polsyntetyc?

sajmon1100
10-03-06, 19:00
W takim razie chyba zostane na mineralnym ale napewno nie Castrol. Wleje mineral Valvoline. Nikt nie probowal zmieniac z minerala na polsyntetyc?nic ci nie da zmiana z minerala na półsyntetyk ,zostan przy mineralu

Piotrek Klag
11-03-06, 14:27
[ciach!]Nikt nie probowal zmieniac z minerala na polsyntetyc?

nikt normalny tego nie próbuje bo wie czy to może skutkować - pisałem Ci już o tym....

kpopis1
13-03-06, 18:50
No niestety nawet przy temperaturze silnika oklo 60C zapala mi sie na kilka sekund ta kontrolka, czasem przy calkowicie rozgrzanym na chwile sie zapali. Tylko zaraz po odpaleniu. Na zimnym zapala sie na jakies 5 sekund i silnik jakos w tym czasie dziwnie trzeszczy...W weekend zmienie olej na mineralny Valvoline.

Czy moze byc to spowodowane uszkodzeniem lub obnizeniem sprawnosci pompy oleju? Zastanawiam sie czy tez nie zmienic...

tomekk
13-03-06, 18:54
W weekend zmienie olej na mineralny Valvoline

Ja też jeździłem na mineralnym Castrolu i nie byłem do końca zadowolony. Zmieniłem na Mobila i nie żałuję.

kpopis1
13-03-06, 19:19
Latem w drodze do Serbii i Czarnogory civic sie przegrzal i wprawdzie oleju nie bierze ale wszystko wskzuje ze to panewki. Dosc mocno stuka. Zastanawiam sie co robic...

Myslalem o swapie d15b7-->>d16z6 ale niestety duzo by mnie to kosztowalo. Policzylem ze kolo 3000zł. Zabieram sie w weekend do remontu. Wymienie panewki, pierscienie i uszczelniacze. Mam znajomego mechanika wiec koszt robocizny bedzie bardzo malutki. Zastanawiam sie czy po takim remoncie mozna polsyntetykiem zalac?

[ Dodano: Wto 14 Mar, 2006 ]
Mam jeszcze pytanie czy po wymianie uszczelniaczy zaworow trzeba regulowac luz na zaworkach?

[ Dodano: Wto 21 Mar, 2006 ]
Wymienilem panewki głowne i korbowodowe, kontrolka oleju juz sie nie zapala jednak na zimnym wciaz stuka przez dwie, trzy minuty az sie troche rozgrzeje. Czy powodem tego moze byc chropowatosc walu korbowego? Bo panewki byly mocno wystukane...