PDA

Zobacz pełną wersję : kopułka aparatu zapłonowego



djboss666
26-04-09, 21:11
Witam,

Więc mam taki problem. Chciałem Sobie wymienić kopułkę aparatu zapłonowego ponieważ mam już starą i pewnie całą od środka na stykach w nagarze(tak też było).

No więc zdjołem starą kopułkę aparatu zapłonowego wsadziłem nową wszystko plug and play poszło łatwo skręciłem wszystko. Kable podłączyłem w odpowiedniej kolejności ponieważ przed zdjęciem Sobie oznaczyłem wszystkie styki. No i ide odpalać i dupa nie działa. więc postanowiłem założyć starą ponieważ na niej działał. No i założyłem i też nie działa.

No i teraz nie wiem co źle mogłem zrobić ponieważ ani na starej ani na nowej nie chce działać.

Obstawiam że coś może być nie tak z tą sprężynką która wsadzona jest w aparat zapłonowy i przekazuje napięcie do kopułki. I teraz moje pytanie jest takie czy w tej sprężynce czegoś nie ma? Może mi coś wypało podczas demontarzu kopułki ? właśnie nie wiem bo w ogóle na żadnym ze styków kopułki nie mam prądu (iskry).


Pozdrawiam

Sławek
26-04-09, 21:56
W sprężynce nic nie ma.
Sprawdź jeszcze raz kable.

djboss666
26-04-09, 21:59
Kable już kilka razy sprawdzałem.

airman
26-04-09, 22:04
Dziwne, a palec tez wymieniałeś? Jest z kompletu? Bo czasami moga być niekompatybilne..

djboss666
26-04-09, 22:11
no właśnie palucha nie wymieniłem ale mam nowego tylko mi się śrubka trzymająca paluch nie chciała odkręcić ale paluch jest identyczny. Zresztą na starej kopułce też nie chce dziuałać.


Pozdrawiam

JeNNy_forever
27-04-09, 18:49
no właśnie palucha nie wymieniłem ale mam nowego tylko mi się śrubka trzymająca paluch nie chciała odkręcić ale paluch jest identyczny. Zresztą na starej kopułce też nie chce dziuałać.


Pozdrawiam

jeżeli masz możliwość to sprawdź inny aparat zapłonowy - ja też miałem z tym przejścia niemałe i po wymianie aparatu nie chciało auto gadać, wymieniłem kopułkę i zagadało i gada do dzisiaj w porządku... jak nie masz iskry na żadnej świecy to możliwe że masz walnięty moduł albo cewkę i dlatego lepiej sprawdź inny aparat

janek
27-04-09, 19:23
witam mialem podobny problem wymienialem kopulke kable noi jeszczee palec niby proste ale po wszystkim auto nie opalilo okazalo sie ze padla cewka zaplonowa kiedys wyczytalem ze jak sie sciaga kopulke to nie mozna krecic rozrusznikem a ja tak robilem zeby ustawic srubke od palca no i musial byc jakis przeskok napiecia i masz cewka padla zalozylem u zywke i po sprawie takze probonuje zaczac od cewki pozdrawiam.:)

djboss666
27-04-09, 20:37
A czy jest jakaś możliwość sprawdzenia czy cewka jest ok ? bo właśnie ja kręciłem jak miałem rozebraną kopułkę aby mieć dostęp do śruby na paluchu.

No i czy istnieje jakaś metoda sprawdzenia modułu aparatu zapłonowego?


Pozdrawiam

skolopendra
27-04-09, 22:17
czy cewka jest ok ?

tak ,miernikiem zmierzyć rezystancje

djboss666
01-05-09, 23:03
Więc wymieniłem cały aparat zapłonowy i działa. Prawdodpobnie padła cewka aparatu zapłonowego, ale tanio udało mi się załatwić cały aparat zapłonowy tak więc działa.

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.

DavidVTEC-E
19-05-11, 13:16
Dołaczam sie,. mi tez nie chce sie odkrecic ta 1 srubka na wkretak gwiazdke od palucha. NIe wiem czemu kur... ;/

elvis2424
08-11-11, 20:24
Odgrzewam kotlecika i podpinam się pod temat ;)
Panowie i Panie. Jak wymieniacie kopułkę z paluchem to kupujecie jakieś zamienniki, czy OEM Honda?
Zastanawiam się, bo zamienniki są dużo tańsze, ale znowu co OEM to OEM.

vnv_nation
08-11-11, 20:46
Spokonie mozna zamiennik..

elvis2424
08-11-11, 21:51
Jeśli zamienniki to jaką firmę polecacie? Ewentualnie czego się wystrzegać?

caesic
12-12-11, 18:55
jako zamienniki kopułki i palca polecam firmę facet

Ven
12-12-11, 21:04
W intercarsie jest jakaś promocja bo właśnie dorwalem zestaw BOSCHa za 70zł. Brać :)