PDA

Zobacz pełną wersję : honda civic VIII type s



funky_Boy
26-04-09, 13:55
WItam,
Sytuacja jest nastepujaca-
jestem w posiadaniu w wymienionego modelu ale 140 KM wogole nie robi na mnie wrazenia nawet po słynnym załączeniu sie pow 4,5 tys obrotów ivtec'a.
Poniewaz dysponuje pewnymi funduszami, a nie moge zmienic samochodu, chce przeprowadzic mody zwiekszajace przedewszystkim moment obrotowy i moc
W dziale zajmującym sie VIII generacja, na tym forum, sa same napały komentujace zdjecia swoich civiców-takie fotka-civic.pl. Natomiast nikt powaznie nie podchodi do modów tej jednostki.
Zastanawiałem sie nad chipem v-tech ale nie jestem pewien
jakieś pomysły?Ewentualnie moze ktos spotkał sie z dobrymi żródłami inspiracji??
chciałbym uzyskać jakies 160-170 KM chyba ze macie mocniejsze pomysły.

vtec
26-04-09, 14:01
WItam,
Sytuacja jest nastepujaca-
jestem w posiadaniu w wymienionego modelu ale 140 KM wogole nie robi na mnie wrazenia nawet po słynnym załączeniu sie pow 4,5 tys obrotów ivtec'a.
Poniewaz dysponuje pewnymi funduszami, a nie moge zmienic samochodu, chce przeprowadzic mody zwiekszajace przedewszystkim moment obrotowy i moc
W dziale zajmującym sie VIII generacja, na tym forum, sa same napały komentujace zdjecia swoich civiców-takie fotka-civic.pl. Natomiast nikt powaznie nie podchodi do modów tej jednostki.
Zastanawiałem sie nad chipem v-tech ale nie jestem pewien
jakieś pomysły?Ewentualnie moze ktos spotkał sie z dobrymi żródłami inspiracji??
chciałbym uzyskać jakies 160-170 KM chyba ze macie mocniejsze pomysły.
Nie no ziomek, nie ma efektu bo ty masz zwykłe sohc i-vtec :p Żeby *******alało musi być dohc. Nie wiem czy na twoim miejscu bym sie bawił w modyfikacje tej jednostki. Seria R raczej nie należy do wyjątkowo udanych, mało kto sie babra z tym i raczej musiałbyś sam przecierać szlaki. Raczej uważam za mało realne wyciągnięcie z tego powyżej 155-160KM, aczkolwiek super w temacie VIII gen. nie jestem i może mało wiem :D

funky_Boy
26-04-09, 14:08
zmioana dolotu, regulacja planów paliwowych, kolektory sportowe,wydech -nic nie zmieni parametrów tego auta?

nedbv
26-04-09, 15:12
fotka civic pl :confused:

Zamiast przeglądać dział NASZE HONDY w którym jak sama nazwa mówi prezentuje się swojego Civic poszukaj na dole strony odpowiedniego działu.

rollomay
26-04-09, 15:26
Ja bym sobie odpuscil grzebanie 1.8 - to jest wolnossaca benzyna i zadne chipy nie dadza sensownych rezultatow a doloty, wydechy itp. to w tym przypadku gadzety niz faktyczne mody, zmienisz dolot, ok dostaniesz moze 2KM wiecej, ale pogorszysz np.elastycznosc, momet..., wedlug mnie nie warto. Pamietam, ze kiedy pierwszy raz przejechalem sie Civiciem (5D) z ta jednostka to mialem wrazenie, ze to nie jedzie jak powinno a prawda jest taka, ze daje rade, ale... to nie jest Type-R, ma "tylko" i "az" 140KM, sporo wazy (moj Type-S Plus z gadzetami typu ksenony, szklany dach itp. w okolicach 1300kg). Jak na to czym jest ten samochod to osiagi sa w porzadku. Chcesz miec szybsze auto to... zmien auto na szybsze ;-)

vtec
26-04-09, 17:45
zmioana dolotu, regulacja planów paliwowych, kolektory sportowe,wydech -nic nie zmieni parametrów tego auta?

Im więcej elektroniki tym trudniej to raz. Dwa-poprostu utopisz kase.

Hultay WRC
26-04-09, 18:20
Mam wrażenie że nie czujemy tego ciągu w 1.8 tylko ze względu na to, że ten silnik nie grzeszy momentem obrotowym a to niutonometry a nie konie mechaniczne czujemy przy przyspieszaniu...Trochę mylimy pojęcia, nie brakuje temu silnikowi mocy tylko momentu i jego dostępności. Moc to nie wszystko. Vectra 1.8 122Km nie wydaje się wolniejsza od Civa, mimo że ma 11s do setki z powodu większej budy a civic ponizej 10.
Gdy jechałem TypeRem to też mnie nie powaliło na kolana poczucie przyspieszenia, powód jak wyżej.

Pik
26-04-09, 20:59
Ponizej 9s powinno byc do 100. Calkiem przyzwoity rezultat na zwykle, drogowe auto!

Proba wycisniecia tych paru koni wiecej to spore koszty, efekt niewielki. Trzeba bylo wziac albo turbodiesla albo Type-R'a i po sprawie. A jak ktos ma male fundusze i wielkie aspiracje, to juz jego problem... :D

PS Moze tu cos znajdziesz: http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=43268

havok
26-04-09, 21:08
Jak wam trzeba momentu to albo turbo (są już kity w USA), albo kompresor. Natomiast generalnie rada, nawet za wielką wodą jest taka, żeby zmienić auto na takie, co ma lepszy silnik.
Jak mówi stare przysłowie "there's no replacement for displacement".
Natomiast jeśli chodzi o pojemność, to tutaj już się rozmijamy z polityką Hondy i może trzeba się rozejrzeć za czymś innym?

Yossarian
26-04-09, 22:45
Nie no, bez przesady, nie jest az tak źle, jak co niektórzy piszą, troche mocy zawsze da sie z tego auta wycisnąć. Raczej nie chipem, ale na chipach świat sie nie kończy:

http://www.8thcivic.com/forums/forced-induction-nitrous/120822-r18-turbo-thread.html

http://www.8thcivic.com/forums/civic-coupe-sedan/131989-r18-modifiers.html

R18A to dosć nowy silnik, jeszcze słabo ogarniety, sądze, że to sie w przyszłości zmieni. A jak nie, zawsze można kombinować nad wpychaniem pod maskę K20.