PDA

Zobacz pełną wersję : D16Y8 odcinka ...



czaju1
25-04-09, 08:41
Siema.

Mam pytanko. Wczoraj znajomy mechanik powiedział mi że odcinka włącza się za wcześnie i nie wie czym to jest spowodowane.. A więc odcinka nie ważne czy jest ciepły czy jest zimny włącza się idealnie na 7000 tysiącach...Hmm może ma ktoś jakieś dokładne info przy ilu powinna się włączać i jeśli jest coś nie tak to czym to może być spowodowane...może komp...?? co myślicie...?? acha ale dodam że komp jest "czysty" od błędów...

Z góry dzięki za jakiekolwiek wieści...
Pozdrawiam.

siemens_15
25-04-09, 10:30
Standardowo odcinka jest ustawiona na 7200, więc trochę dziwne, że masz przy 7000. Może nie masz kompa od d16y8? W każdym razie idzie to przestawić na 7200

skolopendra
25-04-09, 10:41
W każdym razie idzie to przestawić na 7200

a niby jak? :D


co myślicie...??

nie przejmuj się zmień mechanika
najprawdopodobniej to wina przekłamań samego obrotomierza ,nie jakiejś usterki

siemens_15
25-04-09, 11:08
a niby jak? :D


nie da się przestawić odcinki w kompie?

skolopendra
25-04-09, 11:21
nie da się przestawić odcinki w kompie?

w OBD2 nie(wykluczając skrajne przypadki)

MrCk
25-04-09, 11:23
nie przejmuj się zmień mechanika
najprawdopodobniej to wina przekłamań samego obrotomierza ,nie jakiejś usterki

Dokładnie to pewnie przekłamanie licznika, nie zmieniałeś czasem tarcz zegarów? albo ktoś kiedyś wskazówek nie wyjmował ?

czaju1
25-04-09, 14:42
nie przejmuj się zmień mechanika nie przejmuj się zmień mechanika
najprawdopodobniej to wina przekłamań samego obrotomierza ,nie jakiejś usterki
No właśnie mechanior bardzo dobry (Pruszków TechGarge czy jakoś tak goście zajmują się tylko hondami ) a przekłamać nie ma na obrotomierzu bo ustawiali mi zapłon lampą z elektronicznym obrotomierzem jesli to można tak nazwać i tak samo pokazuje...

Może nie masz kompa od d16y8
Komp jest ok..błędów nie ma...podobno przy zimnym silniku Y8 odcinać się powinna na 7200 a przy rozgrzanym od 7500 do7800 to prawda...?? bo teraz to już się pogubiłem :P hehe:) ilu uczniów tyle teorii czy mi się zdaje ?::)


nie zmieniałeś czasem tarcz zegarów? albo ktoś kiedyś wskazówek nie wyjmował
No właśnie jeszczenie , narazie w planach :)

skolopendra
25-04-09, 15:13
powinna na 7200 a przy rozgrzanym od 7500 do7800 to prawda...?

nie prawda
nie przejmuj się zmień mechanika

tak czy inaczej ja tu problemu nie widzę

_Z_I_K_
25-04-09, 15:21
kto normalny kreci zimny silnik do 7000 ?

skolopendra
25-04-09, 15:22
kto normalny kreci zimny silnik do 7000 ?

ee tam się czepiasz ,niech sobie chłopiec pokręci :D
pewnie nie wszystkim w okolicy tak wysoko kręcą autka :D

qba1983
26-04-09, 09:33
gadacie gadacie, a czy ktos z was zajzal do manuala? nie wiem komu wiezyc, ale chyba manual wie lepiej.
wiec otwieram na stronie o ukladzie paliwowym - PGMFI i co widze?
silnik d16y8 odcina przy 7tys obr.!!
http://img2.imageshack.us/img2/4834/111111h.th.jpg (http://img2.imageshack.us/my.php?image=111111h.jpg)
wychodzi ze wasza wiedza, jest tak samo duza jak tego mechanika:D
a i apropo, w to ze predkosciomierz przeklamuje uweirze, ale obr raczej nie bardzo.

skolopendra
26-04-09, 10:30
ale obr raczej nie bardzo.

jest również układam mechanicznym ,nie rózniący się budowa od prędkościomierza i mający swoją tolerancje inną dla prędkości narastania ,a inną dla opadania

wniosek
przekłamywać ma prawo

czaju1
26-04-09, 10:47
kto normalny kreci zimny silnik do 7000
Czy ja powiedziałem że kręce zimny silnik do 7000 ??? musiał bym być bardzo głupi...nie jestem z tych...dbam o niunie :)

niech sobie chłopiec pokręci
Chłopiec...pfff...pozostawie to bez komentarza...!!!

Kamillor
26-04-09, 10:51
Skolopendra nie widzisz , ze w manulau jest napisane, ze kreci do 7 tys. wiec wszystko ok:) a tu jeszcze jakies wywody czy przeklamuje czy nie:)

czaju1
26-04-09, 10:57
silnik d16y8 odcina przy 7tys obr.!!
To mi się podoba konret jest :) dzięki wielkie :) a ja się przyznałem że moja wiedza na ten temat była płytka:) dlatego napisałem posta. :p teraz już jestem uświadomiony :)
Jeszcze raz dzięki za pomoc. Czyli wszystko jest ok :)

skolopendra
26-04-09, 11:05
Skolopendra nie widzisz , ze w manulau jest napisane, ze kreci do 7 tys. wiec wszystko ok a tu jeszcze jakies wywody czy przeklamuje czy nie

odpowiedz tu zawarłem :rolleyes:


Cytat:
Napisał czaju1 Zobacz post
powinna na 7200 a przy rozgrzanym od 7500 do7800 to prawda...?
nie prawda

a wywody nie zaszkodzą ,może tacy jak ty dowiedzą się czasami coś więcej:) i w temacie

qba1983
26-04-09, 11:53
jest również układam mechanicznym ,nie rózniący się budowa od prędkościomierza i mający swoją tolerancje inną dla prędkości narastania ,a inną dla opadania

wniosek
przekłamywać ma prawo

pomijajac sprawe budowy( bo nie jest taka sama) to przypomne ze czujnik obrotomierza z zasady jest dokladniejszy... na nim opiera sie tez komputer dawkujac paliwo, wiec tolerancja jest duzo mniejsza
jesli mowimy tu o samej budowie wskaznikow/zegarow(ok, oba dzialaja na tej samej zasadzie) to przypomne ze kolega mowil ze ustawiali mu zaplon z elektonicznym obrotomierzem wiec sory, ale ten obr nie klamie;)


odpowiedz tu zawarłem :rolleyes:


Cytat:
Napisał czaju1 Zobacz post
powinna na 7200 a przy rozgrzanym od 7500 do7800 to prawda...?
nie prawda

a widzisz... i tu klania sie regulamin, ktory to w pkt. 1 proponuje rozbudowanie odpowiedzi, jak bys odrazu napisal cos wiecej bylo by po temacie.:D
p.s. I zebys mnie zle nie zrozumial... bez cisnien:)