PDA

Zobacz pełną wersję : nie mogę uruchomić silnika D16Z9



peter89evo
24-04-09, 17:07
witam , mam następujący problem. Kumple po pijanenmu dostali mi się pod maskę i wyciągnęli kable zapłonowe. Teraz ni czorta nie mogę urchomić silnika po ich założeniu. Czasami uzyskam efekt, że prawie się uruchomi, słychać sekundę jak pracuje, i od razu kaput z powrotem, aż do rozładowania akumulatora tak.

proszę o jakąś radę i pomoc, kable zapłonowe mam raczej dobrze ustawione

skolopendra
24-04-09, 18:46
raczej dobrze ustawione

raczej zapewne tak lecz w niewłaściwej kolejności:D

peter89evo
24-04-09, 19:06
aktualnie już mam kable na 100% we właściwej kolejności

znalazłem fotkę mojego silnika, co było właściwie, i według niej robiłem, jednak dalej, nie chce sie uruchomić

skolopendra
24-04-09, 19:13
hm
aparatu zapłonowego nie przestawili przypadkiem ?

jacek_bp
24-04-09, 20:03
Jak podczas pracy silnika wyciagbeli Ci przewody to nie zdziwilbym sie, jak bys mial modul zaplonu zalatwony. Zobacz czy jest iskra.
A swoja droga to glupi dowcip.

peter89evo
25-04-09, 05:53
jak sprawdzić czy jest iskra? nie jestem mechanikiem, więc wytłumaczcie jak dla początkującego

_Z_I_K_
25-04-09, 07:53
to niech ci kumple teraz fure naprawiaja

Wojtek Marki
25-04-09, 07:53
spróbuj z innymi przewodami,te mogą być przerwane.kolejność zapłonu 1342 {przewody zap. też trzeba umieć wypiąć}.

MrCk
25-04-09, 11:29
jak sprawdzić czy jest iskra? nie jestem mechanikiem, więc wytłumaczcie jak dla początkującego

Odpinasz wszystkie kable od świec, po czym jak masz gdzieś jakąś świece luzem to wsadzasz świece w taki 1 przewód WN, zbliżasz tą podłączona świecę np do bloku silnika po czym ktoś ci musi zakręcić silnikiem, i jeśli zobaczysz ze iskra przeskakuje z końca świecy w kierunku bloku to znaczy ze na tym kablu jest iskra, i robisz tak kolejno z 4 kablami. W miarę prosto napisane chyba ;)

peter89evo
25-04-09, 20:14
a tak jeszcze jeśli ktoś mógłby mi przedstawić na 1000% poprawny układ kabli zapłonowych do D16Z9 to byłbym bardzo wdzięczny. Prosiłbym o zrobienie wyraźnego zdjęcia który kabel gdzie idzie do kopułki

jacek_bp
25-04-09, 22:29
Ale to jutro jak chcesz i to z D15B7 ale to chyba nie ma wielkiej roznicy. Jak nikt Ci nie wrzuci to zamieszcze zdjecie swojego motoru

KrzyChules
25-04-09, 22:47
masz tutaj moją Z6 jeszcze przed wsadzeniem , raczej dojdziesz co gdzie powinno byc
http://images44.fotosik.pl/112/7556a484469e76c4m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=7556a484469e76c4)

JeNNy_forever
25-04-09, 23:37
a wg mnie masz po module zapłonowym ;) ja się bawiłem kablami bo jeden gar mi nie trybil, odłączałem kable po kolei zeby wiedzieć który, w jednym momencie odłączyłem dwa na raz i skończyło sie na wymianie aparatu zapłonowego bo albo moduł albo cewka zdechła, póki co sprawdź iskrę (chociaz u mnie później była iskra na każdej świecy, kable ustawione prawidłowo) a silnik nie trybił. Pomogła wymiana aparatu z kopułką... ;)

peter89evo
26-04-09, 03:11
według tego zdjęcią to wychodzi że mam na 100% dobrze kable ustawione. Zatem będzie to aparta zapłonowy cały?
ale to kopułka czy moduł tylko, jak to dokładnie idzie?

skolopendra
26-04-09, 09:31
Zatem będzie to aparta zapłonowy cały?

ustaw zapłon lampą

sw_kamil
26-04-09, 11:00
żeby przestawić zapłon to musieliby ruszyć aparat zapłonowy a bez klucza to nie jest możliwe, albo padła cewka albo moduł, ewentualnie uszkodzone przeweody.
zanim będziesz coś wyminieniał to pojedź do elekreomechanika, sprawdzi to w 20min i będziesz wiedział co jest walnięte

Misiekemeryt160
26-04-09, 11:04
zobacz w ogóle na których masz iskre na których nie lub czyt w ogóle jest i zmień kolegów....

peter89evo
26-04-09, 12:34
żeby przestawić zapłon to musieliby ruszyć aparat zapłonowy a bez klucza to nie jest możliwe, albo padła cewka albo moduł, ewentualnie uszkodzone przeweody.
zanim będziesz coś wyminieniał to pojedź do elekreomechanika, sprawdzi to w 20min i będziesz wiedział co jest walnięte

tylko żeby gdzieś pojechąc, muszę odpalić samochód, a tego nie mogę zrobić :(

Paulus
26-04-09, 18:20
tez mialem podobny problem sprawdz czy pod kopolka przypadkiem nie ma wilgoci ja wymienilem ja razem z palcem zaskoczylo za 1 razem ale najpierw warto bylo sprawdzic ta iskre:)

peter89evo
26-04-09, 19:22
tyle że kopułka to trochę droga i mpreza, mam nadzieję że to nie to.

A jak można sprawdzić samemu co jest na rzeczy? Da się czy trzeba mieć jakieś specjalistyczne narzędzia?

czy jeśli kable nie były założone na kopułkę przez całą noc, to wtedy mogła się od tego wdać tam wilgoć?

Misiekemeryt160
26-04-09, 19:26
załóż pzrewody jak byś powinny wykręć świece. powkładaj świece w pzrewody poukładaj obok sie bei na deklu od zaworów , popros kogos by zakrećił rozrusznikiem i zobacz czy masz w ogóle iskre. Jak nie to zobacz czy jest na przewodzie który doprowadza prą do samej kopułki-czyli wyciągnij go z kopułki i włóż w niego świece i też ja przytknij do głowicy.

sw_kamil
26-04-09, 22:11
do kopułki nie dochodzi zaden przewód, jest w środku połączona z cewką, a tak wogóle to kopułka jest jedną z tanszych rzeczy które mają wpływ na zapłon. A samochód do mechanika można holować, bo jak nie masz doświadczenia to nie polecam samemu sprawdzać iskry bo możesz uszkodzić cewke

Paulus
27-04-09, 14:01
jak dlamnie mogla sie dostac tam wilgoc kopolka nowa kosztuje ok 50pln palec podobnie (kopolka chodzi tu o ten czarny plastik do ktorego mocowane sa kable on zamontowany jest na 3 sruby wiec nie problem to odkrecic i sprawdzic)naprawde ja bym posprawdzal takie rzeczy zanim oddalbym auto wiadomo mechanik zacznie tez od tego samego co wszyscy ci opisali a wiadomo zadarmo tego nie robi

peter89evo
27-04-09, 15:06
w kop€łce po odkręceniu wygląda wszystko na suche, poza tym końcówki przewodów w kop€łce zostały przeczyszczone, nadal nie odpala

zapomniałem powiedzieć, że najpierw został wyjęty tylko jeden kabel zapłonowy, pierwszy od prawej, i wtedy samochód odpalił, i żdążyłem go nawet przestawić, popracował tak okolo minuty i zgasł bezpowrotnie. Potem kumple mi wszystkie kable całkiem powyciągali, i od tamtej pory silnik nie chce odpalić

iskra była sprawdzana, jest. Dodatkowo wymieniłem świece na nowe, bo te już zalane były, ale nadal efekt ten sam jest, nie działa

skolopendra
27-04-09, 21:52
iskra była sprawdzana, jest.

więc skoro już mamy tą iskrę powiedzmy na 50% :rolleyes:

a paliwo wtryskuje do komory??

JeNNy_forever
28-04-09, 00:41
więc skoro już mamy tą iskrę powiedzmy na 50% :rolleyes:

a paliwo wtryskuje do komory??

u mnie iskra była na każdej świecy a silnik nie jarzył... zmieniłem kopułkę i zagadał do strzału ;)

peter89evo
28-04-09, 08:02
pompa paliwa pompuje, jeśli o to chodzi

dodam jeszcze że CHECK ENGINE nie świeci się