PDA

Zobacz pełną wersję : Body Kit od Type-R do 5D



Ram
22-04-09, 17:56
Tak jak w temacie, czy wogóle możliwe? Przerabiał ktoś ten temat, jaki koszt? Czy tylko ASO? Jakie problemy? Niekoniecznie chodzi o spoiler i grill bardziej o zderzaki. Pozdrawiam

damios
22-04-09, 19:13
http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=14004

Ram
23-04-09, 09:07
http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=14004

Dzięki, tylko, że mi nie chodzi o pomalowanie plastików tylko o ich wymianę na zderzaki z type-r i nie wiem czy to wogóle możliwe?

kvas
23-04-09, 09:59
Niestety chyba nie bedzie latwo :) Gadalem z ludzmi z Auto-West w Wawie i oni juz raz cos takiego robili. Sporo docinania, kombinowania. Te zderzaki po prostu nie pasuja do listew 5D. Szadek tez sam sporo zrobil przy swojej furce, efekt *****isty. Nawet spojler od Type-R nie pasuje do 5D, trzeba tez nawiercac klape itd.

szadek24
26-04-09, 22:51
kolega Ram napisał
Dzięki, tylko, że mi nie chodzi o pomalowanie plastików tylko o ich wymianę na zderzaki z type-r i nie wiem czy to wogóle możliwe?
A myślisz że tylko pomalowałem listwy? To chyba kolego masz coś ze wzrokiem nie tak przypatrz się dokładnie o potem pisz
Nawiasem mówiąc przerobienie jest banalnie proste
Pozdrawiam

Ram
27-04-09, 09:15
To może zamiast obrażać napiszesz gdzie taki zestaw nabyłeś?

szadek24
27-04-09, 10:03
Ja nie miałem na myśli cię obrażać tylko jak się czymś interesujesz to trzeba patrzeć dokładnie na zdjęcia
Wszystkie akcesoria zakupiłem w ASO to było rok temu nie wiem jak teraz wygląda sytuacja na rynku części używanych może coś się wyrwie za dobre pieniądze ja wtedy za dużego wyboru nie miałem
Przyjemność ta do tanich nie należy ja przerabiałem tylko przód i tył bez progów ponieważ z nimi jest troche kłopotu a tak sprawa banalnie prosta
Do przerobienia na CTR potrzebujesz
4 plastikowe nadkola
przedni spoiler
tylni spoiler
zasiski montazowe
końcówki rur wraz ze stelażem

kubzach
27-04-09, 16:06
no ale wlasnie te listwy przedniego nadkola masz jakos przebrobine prawda? bo normalnie one przy zloczeniu z progami powinny wystawac a ty masz je na gladko do seryjneych od 5D, prosze szybko odpisz

Ram
27-04-09, 16:24
Szadek24 montowali Ci to w ASO czy gdzieś sobie sam załatwiłeś montaż, ile taka przyjemność kosztowała?

Umberto
28-04-09, 10:57
Z tego co pamiętam to Szadek ciął i spawał plastikowe nadkola. Efekt jest zaje...

kubzach
28-04-09, 11:05
no ale ciekaw jestem czy sam, czy w jakims warsztacie, tez bym tak chetnie zrobil ale troche boje sie ze moge schrzanic;/

szadek24
28-04-09, 19:32
A więc panowie do rzeczy
Pomysł jest mojego autorstwa odcinacie końcówke z waszego nadkola na aucie
Nastepnie odcinacie końcówke z nowego nadkola całość przymierzacie na aucie żeby zgadzał się profil plastykarz delikatnie tylko zaciąga końcówki następnie całe nadkole delikatnie zdejmujecie i wtedy może plastykarz całe ładnie obrobić spawem
Następnie pozostaje lakiernikowi ładnie wszystko wygładzić i cieszyć oko z nowego wygłądu auta
Całość montowałem sam wraz ze znajomym wszystko jest na tzw. spinkach bardzo łatwy demontaż i montaż
Wszystkie akcesoria kupowałem w ASO
Koszta tej modyfikacji nie sa małe
Przedni spoiler CTR Grand Prix 1300zł
Tylni 450 zł + pomalowanie 250zł
Spinki 80zł
4 nadkola 750zł + 450 zł pomalowanie
Plastykarz robocizna 250 zł
końcówki rur wydechowych wraz ze stelażami mocującymi 750zł
łącznie daje kwote 4280 zł
Malowałem poza ASO u bardzo dobrego lakiernika
http://images24.fotosik.pl/186/7b1fc2d4fcfab0a6m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7b1fc2d4fcfab0a6.html)

kubzach
28-04-09, 20:53
dzieki bardzo za odpowiedz, ja mam 5d z image packiem i chyba go pomalije na kolor nadzwozia czyli czerwony a te wstawki czyli przod, na bokach wystajace listwy i ta listwa w tylnym zderzaku to chce pomalowac na czarno co o tym myslisz szadek24 i reszta??:confused:
aa jeszcze przy okazji szadek czy moglbys mi powiedziedziec czy zestaw k&n trudno zxamontowac i zdemontowac? praktykowales to? bo ja bym chetnie zalozyl ale boje sie stracic gwarancje- tak mi powiedzieli w warszawie w 2 salonach. I po prostu myslalem zeby kupic i przed przegladem zdjac go poprostu zeby nie miaeli sie do czego przyczepic.

szadek24
28-04-09, 22:00
Ja swój stożek zakładałem u Dealera Hondy od samej nowości jak odbierałem auto i nikt nie robił z tym problemu że utrace gwarancje
http://images24.fotosik.pl/186/7b1fc2d4fcfab0a6m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7b1fc2d4fcfab0a6.html)

kubzach
28-04-09, 23:55
no ale niestety w warszawie jest inaczej;/

bunet
29-04-09, 08:14
no ale niestety w warszawie jest inaczej;/

Zgłoś chęć montażu stożka w ASO. Pewnie na 100% się zgodzą, bo przecież zarobią na robociźnie.
A jak jeszcze powiesz, że w innych ASO taki stożki montują, to trudno będzie im odmówić.

Pzd

kubzach
29-04-09, 10:08
no niby tak ale jak sie pytalem to powiedzieli ze za cos takiego sie nie biora, bo gwarancje moge stracic

Pik
29-04-09, 15:17
Formalnie takie przerobki sa zabronione w warunkach gwarancji i fakt, ze wykona je ASO nie oznacza chyba, ze nie mozemy stracic gwarancji?

Pabloss
03-05-09, 12:07
Formalnie takie przerobki sa zabronione w warunkach gwarancji i fakt, ze wykona je ASO nie oznacza chyba, ze nie mozemy stracic gwarancji?
no jezeli podajmuje sie tego ASO i jest swiadomy gwarancji na to auto oraz potwierdza wykonanie rachunkiem to chyba w przypadku awarii nie z winy uzytkownika muszą objąć gwarancją

Pik
03-05-09, 15:33
Gwarantem jest Honda Poland, nie ASO. ASO jest komercyjna firma prowadzaca dzialalnosc gospodarcza i jesli ktos im zaplaci za okreslone przerobki auta, to przeciez to bez problemu zrobia. Co ich obchodzi ewentualna utrata gwarancji (w czesci lub calosci) przez klienta?

W warunkach gwarancji stoi jak byk, jakie przerobki sa niedozwolone i fakt, kto je wykona nie ma najmniejszego znaczenia. Oczywiscie ASO moze manipulowac i wykazywac duzo dobrej woli, jesli samo wykonalo przerobke (i wzielo za to kaske!), ale ryzyko utraty gwarancji w niektorych przypadkach istnieje. Np jesli bedziemy musieli skorzystac z innego ASO.